Ceny w La Paz

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2025

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w La Paz? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w La Paz.

La Paz zmiany cen hikersbay.com
La Paz Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Jakie są ceny w supermarketach w La Paz? Czy koszty życia w La Paz są wyższe od tych w Polsce? La Paz - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w La Paz: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj ta godzina)

Waluta w Boliwii: boliviano boliwijskie (BOB). Za 10 złotych dostaniesz 18,4 boliviano boliwijskiego. Za 100 złotych dostaniesz 184 boliviano boliwijskie. A w drugę stronę: Za 10 boliviano boliwijskich dostaniesz 5,42 złotego.


Zbiorczo można powiedzieć, że w La Paz jest taniej niż w Polsce. Produkty żywnościowe są tańsze o 27%. Jedzenie w restauracjach będzie tańsze o 45%. A w przypadku kosztów życia w La Paz to są one niższe od kosztów w Polsce o około 49%. Gdy chcemy wykorzystać wolny czas na rozrywkę lub sport to musimy nastawić się na wydatki większe o 16%.

Czy hotele są drogie w La Paz? Ile zapłacimy za pokój w La Paz?

Średni koszt noclegu w La Paz to 184 zł (338 BOB). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 67 zł (124 BOB) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 52 zł (96 BOB). Cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w La Paz 75 zł (137 BOB). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 123 zł (227 BOB) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w La Paz za mniej więcej 224 zł (413 BOB) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 379 zł (698 BOB)


Czy w sklepach jest drogo w La Paz? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w La Paz? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w La Paz, takich jak: papierosy, ser, mleko, zagraniczne piwo lub jabłka (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w La Paz? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w La Paz? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w La Paz? Czy jedzenie na mieście w La Paz jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 10,8 złotego. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 24 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 81 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 16,3 złotego (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 4,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w La Paz, m.in: papierosy, ser, mleko, zagraniczne piwo lub jabłka


W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w La Paz w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: Paragwaju, Peru, Brazylii, Chile i Czarnogórze.

Jedzenie

Aktualne zestawienie: ceny jedzenia w La Paz

Życie

Aktualne zestawienie: koszty życia w La Paz

Rozrywka

Aktualne zestawienie: koszty rozrywki w La Paz

La Paz - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 175 zł (108 zł - 260 zł)

opłaty

175 zł (108 zł - 260 zł)
83% mniej niż w Polsce

cena internet 178 zł (136 zł - 217 zł)

internet

178 zł (136 zł - 217 zł)
200% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 180 zł (108 zł - 217 zł)

spodnie jeansy

180 zł (108 zł - 217 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 1,63 tys. zł

zarobki średnio

1,63 tys. zł
70% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 1,02 tys. zł (651 zł - 1,5 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

1,02 tys. zł (651 zł - 1,5 tys. zł)
70% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 1,27 tys. zł (1,08 tys. zł - 1,5 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

1,27 tys. zł (1,08 tys. zł - 1,5 tys. zł)
71% mniej niż w Polsce

cena chleb 3,8 zł (2,7 zł - 8,1 zł)

chleb

3,8 zł (2,7 zł - 8,1 zł)
20% mniej niż w Polsce

cena ser 19,7 zł (10,8 zł - 76 zł)

ser

19,7 zł (10,8 zł - 76 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena ryż 3,7 zł (2,7 zł - 4,3 zł)

ryż

3,7 zł (2,7 zł - 4,3 zł)
35% mniej niż w Polsce

cena pomidory 3,9 zł (2,7 zł - 4,3 zł)

pomidory

3,9 zł (2,7 zł - 4,3 zł)
63% mniej niż w Polsce

cena banany 4,5 zł (2,7 zł - 6,5 zł)

banany

4,5 zł (2,7 zł - 6,5 zł)
27% mniej niż w Polsce

cena wino 22 zł (13,6 zł - 33 zł)

wino

22 zł (13,6 zł - 33 zł)
13% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 10,8 zł (6,5 zł - 13,6 zł)

tania restauracja

10,8 zł (6,5 zł - 13,6 zł)
69% mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 8,1 zł (5,4 zł - 13,6 zł)

lokalne piwo

8,1 zł (5,4 zł - 13,6 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena kawa 8,6 zł (6,5 zł - 13,6 zł)

kawa

8,6 zł (6,5 zł - 13,6 zł)
33% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 2,9 zł (2,7 zł - 4,3 zł)

butelka wody

2,9 zł (2,7 zł - 4,3 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 24 zł (19 zł - 27 zł)

mac burger king lub podobny bar

24 zł (19 zł - 27 zł)
19% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 4,4 zł (3,3 zł - 6,5 zł)

cola pepsi sprite mirinda

4,4 zł (3,3 zł - 6,5 zł)
39% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w La Paz

  1. Mleko 1 litr 3,6 zł (6,6 BOB)
  2. Chleb pół kilo 3,8 zł (7 BOB)
  3. Jaja 12 sztuk 6,2 zł (11,5 BOB)
  4. Kilo sera 19,7 zł (36 BOB)
  5. Woda butelka półtora litra 4 zł (7,4 BOB)
  6. Butelka wina (średnia półka) 22 zł (40 BOB)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 7,3 zł (13,5 BOB)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 11,4 zł (21 BOB)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 11,7 zł (22 BOB)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 13,2 zł (24 BOB)
  11. Jabłka (1kg) 9 zł (16,7 BOB)
  12. Pomarańcze (1kg) 4,2 zł (7,8 BOB)
  13. Ziemniaki (1kg) 4,1 zł (7,5 BOB)
  14. Sałata (1 główka) 3,1 zł (5,7 BOB)
  15. Kilo białego ryżu 3,7 zł (6,8 BOB)
  16. Pomidory (1kg) 3,9 zł (7,3 BOB)
  17. Banany (1kg) 4,5 zł (8,4 BOB)
  18. Cebula (1kg) 3,5 zł (6,4 BOB)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 25 zł (46 BOB)

ceny w restauracjach w La Paz

  1. Posiłek w taniej restauracji 10,8 zł (20 BOB)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 81 zł (150 BOB)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 24 zł (45 BOB)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 8,1 zł (15 BOB)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 13,6 zł (25 BOB)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 4,4 zł (8,2 BOB)
  7. Woda (0,33l butelka) 2,9 zł (5,4 BOB)
  8. Kawa cappuccino 8,6 zł (15,9 BOB)

koszty życia w La Paz

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 1,2 zł (2,2 BOB)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 114 zł (210 BOB)
  3. Benzyna (1 litr) 2 zł (3,7 BOB)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 57 tys. zł (105 tys. BOB)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 1,02 tys. zł (1,89 tys. BOB)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 819 zł (1,51 tys. BOB)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 2,03 tys. zł (3,75 tys. BOB)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 1,27 tys. zł (2,34 tys. BOB)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 175 zł (323 BOB)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 178 zł (328 BOB)
  11. numb_34 81 zł (149 BOB)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 180 zł (331 BOB)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 318 zł (586 BOB)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 265 zł (489 BOB)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 224 zł (414 BOB)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 72,9 tys. zł (134 tys. BOB)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 597 zł (1,1 tys. BOB)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 4,68 tys. zł (8,63 tys. BOB)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 15,4 tys. zł (28,4 tys. BOB)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 3,22 tys. zł (5,94 tys. BOB)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 1,63 tys. zł (3,01 tys. BOB)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 9%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 6,5 zł (12 BOB)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 6 zł (11 BOB)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 33 zł (60 BOB)

La Paz koszty życia hikersbay.com
La Paz Koszty Życia

koszty rozrywki w La Paz

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 160 zł (296 BOB)
  2. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 83 zł (153 BOB)
  3. Kino pojedynczy bilet 27 zł (50 BOB)

Jakie różnią się ceny w miastach w Boliwii? Zobacz tu: Ceny w miastach w Boliwii

Ceny: La Paz   Tarija   Cochabamba   Sucre   San Ignacio de Velasco   Montero   Oruro   Santa Cruz   Caranavi   Trynidad  

Koszty utrzymania w Boliwii: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Boliwii z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

kawa

8,6 zł (6,5 zł - 13,6 zł)
33% mniej niż w Polsce

butelka wody

2,9 zł (2,7 zł - 4,3 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

wino

22 zł (13,6 zł - 33 zł)
13% mniej niż w Polsce

lokalne piwo

8,1 zł (5,4 zł - 13,6 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

banany

4,5 zł (2,7 zł - 6,5 zł)
27% mniej niż w Polsce

chleb

3,8 zł (2,7 zł - 8,1 zł)
20% mniej niż w Polsce