Koszty życia w Jablanica (Bośni I Hercegowinie) w 2026 roku
Ceny i koszty życia w Jablanica
Ile kosztuje życie w Jablanica? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.
- Tani posiłek w restauracji
- 30 zł (21 zł - 45 zł)
- Zestaw fast food
- 26 zł (23 zł - 29 zł)
- Cappuccino
- 7,5 zł (6,5 zł - 7,8 zł)
- Bochenek chleba
- 4,5 zł (2,5 zł - 8,3 zł)
- Podstawowe rachunki (miesięcznie)
- 626 zł (359 zł - 809 zł)
Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Jablanica? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Jablanica.
Atrakcje i bilety: Bośnia i Hercegowina
Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.
Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.
Jakie są ceny w supermarketach w Jablanica?
Czy koszty życia w Jablanica są wyższe od tych w Polsce?
Jablanica - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Jablanica:
ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki
(Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)
Waluta w Bośni I Hercegowinie: marka zamienna Bośni i Hercegowiny (BAM). Za 10 złotych dostaniesz 4,45 marki zamiennej Bośni i Hercegowiny. Za 100 złotych dostaniesz 44,5 marki zamiennej Bośni i Hercegowiny. A w drugę stronę: Za 10 marek zamiennych Bośni i Hercegowiny dostaniesz 22,5 złotego.
Zbiorczo można powiedzieć, że w Jablanica jest taniej niż w Polsce. Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 7.6%. Stołowanie się w restauracjach i barach będzie tańsze o 26%. A w przypadku kosztów życia w Jablanica to są one niższe od kosztów w Polsce o około 7.6%. Gdy chcemy aktywnie spędzić czas czy się rozerwać to zapłacimy mniej niż w Polsce o 21%.
Czy hotele są drogie w Jablanica? Ile zapłacimy za pokój w Jablanica?
Średni koszt noclegu w Jablanica to 159 zł (71 BAM). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 97 zł (43 BAM) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Jablanica za mniej więcej 159 zł (71 BAM)
Noclegi: Bośnia i Hercegowina
Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.
Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Czy w sklepach jest drogo w Jablanica? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Jablanica? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Jablanica, takich jak: ryż, woda butelkowana, pierś z kurczaka, sałata lub jabłka (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)
Czy można tanio stołować się w restauracjach w Jablanica? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Jablanica? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Jablanica? Czy jedzenie na mieście w Jablanica jest droższe niż w Polsce?
Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 30 złotych.
Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 26 złotych.
A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 143 złote.
A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 19,5 złotego (cena za 2 butelki).
A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 7,9 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Jablanica, m.in: ryż, woda butelkowana, pierś z kurczaka, sałata lub jabłka
W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w Jablanica w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: Serbii, Chorwacji, Słowenii, Węgrzech i Albanii.
Wyjazdy z Wakacje.pl: Bośnia i Hercegowina
Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.
Sprawdź wyjazdy: Bośnia i Hercegowina Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Jablanica - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:
opłaty
626 zł (359 zł - 809 zł)
40% mniej niż w Polsce
internet
112 zł (94 zł - 130 zł)
65% więcej niż w Polsce
spodnie jeansy
361 zł (164 zł - 528 zł)
12% więcej niż w Polsce
chleb
4,5 zł (2,5 zł - 8,3 zł)
12% mniej niż w Polsce
ser
42 zł (19,6 zł - 61 zł)
23% więcej niż w Polsce
ryż
8,3 zł (6,6 zł - 9,3 zł)
o połowę więcej niż w Polsce
pomidory
7,7 zł (4,9 zł - 12,8 zł)
30% mniej niż w Polsce
banany
6,7 zł (4,7 zł - 9,4 zł)
3.3% więcej niż w Polsce
wino
38 zł (29 zł - 44 zł)
o połowę więcej niż w Polsce
tania restauracja
30 zł (21 zł - 45 zł)
25% mniej niż w Polsce
lepsza restauracja dla pary
143 zł (81 zł - 216 zł)
25% mniej niż w Polsce
lokalne piwo
9,7 zł (7,5 zł - 18 zł)
35% mniej niż w Polsce
piwo z importu
9,7 zł (8,3 zł - 16,6 zł)
35% mniej niż w Polsce
kawa
7,5 zł (6,5 zł - 7,8 zł)
o połowę mniej niż w Polsce
butelka wody
5,7 zł (5,7 zł - 5,7 zł)
23% mniej niż w Polsce
mac burger king lub podobny bar
26 zł (23 zł - 29 zł)
25% mniej niż w Polsce
cola pepsi sprite mirinda
7,9 zł (5,5 zł - 8,3 zł)
4.7% mniej niż w Polsce
ceny jedzenia w Jablanica
- Mleko 1 litr 4,8 zł (2,1 BAM)
- Chleb pół kilo 4,5 zł (2 BAM)
- Jaja 12 sztuk 10,4 zł (4,6 BAM)
- Kilo sera 42 zł (18,8 BAM)
- Woda butelka półtora litra 4 zł (1,8 BAM)
- Butelka wina (średnia półka) 38 zł (16,9 BAM)
- Lokalne piwo (pół litra) 5,7 zł (2,5 BAM)
- Importowane piwo (mała butelka 0,3) 7 zł (3,1 BAM)
- Paczka papierosów (Marlboro) 14,6 zł (6,5 BAM)
- Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 32 zł (14,1 BAM)
- Jabłka (1kg) 5,7 zł (2,5 BAM)
- Pomarańcze (1kg) 7,7 zł (3,4 BAM)
- Ziemniaki (1kg) 3,6 zł (1,6 BAM)
- Sałata (1 główka) 2,8 zł (1,2 BAM)
- Kilo białego ryżu 8,3 zł (3,7 BAM)
- Pomidory (1kg) 7,7 zł (3,4 BAM)
- Banany (1kg) 6,7 zł (3 BAM)
- Cebula (1kg) 3,4 zł (1,5 BAM)
- Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 47 zł (21 BAM)
ceny w restauracjach w Jablanica
- Posiłek w taniej restauracji 30 zł (13,3 BAM)
- 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 143 zł (64 BAM)
- McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 26 zł (11,7 BAM)
- Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 9,7 zł (4,3 BAM)
- Importowane piwo (butelka 0.33 l) 9,7 zł (4,3 BAM)
- Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 7,9 zł (3,5 BAM)
- Woda (0,33l butelka) 5,7 zł (2,6 BAM)
- Kawa cappuccino 7,5 zł (3,3 BAM)
koszty życia w Jablanica
- 1 para butów do biegania Nike lub podobne 414 zł (185 BAM)
- 1 para męskich skórzanych butów 483 zł (215 BAM)
- Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 109 tys. zł (48,3 tys. BAM)
- Benzyna (1 litr) 6,2 zł (2,8 BAM)
- Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 120 tys. zł (53,3 tys. BAM)
- Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 626 zł (279 BAM)
- Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 873 zł (389 BAM)
- Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 112 zł (50 BAM)
- Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 68 zł (30 BAM)
- Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 16,6 tys. zł (7,37 tys. BAM)
- Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.4%
- Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 6,7 zł (3 BAM)
- Taxi 1km (taryfa normalna) 3 zł (1,3 BAM)
- Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 54 zł (24 BAM)
- 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 361 zł (161 BAM)
- 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 150 zł (67 BAM)
koszty rozrywki w Jablanica
- Kino pojedynczy bilet 24 zł (10,6 BAM)
Jak różnią się ceny w miastach w Bośni I Hercegowinie? Zobacz tu: Ceny w miastach w Bośni I Hercegowinie
Ceny
Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Bośni I Hercegowinie
Ceny pizzy w Bośni I Hercegowinie
Koszty utrzymania w Bośni I Hercegowinie: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Bośni I Hercegowinie z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.
Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:
Skąd pochodzą dane o cenach?
ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.
Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.