Koszty życia w Livno (Bośni I Hercegowinie) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 9 października 2026

Ceny i koszty życia w Livno

Ile kosztuje życie w Livno? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
17,9 zł (17,9 zł - 36 zł)
Zestaw fast food
29 zł (26 zł - 35 zł)
Cappuccino
5,2 zł (5,2 zł - 7,8 zł)
Bochenek chleba
4 zł (2,5 zł - 5 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
598 zł (404 zł - 1,12 tys. zł)
Bośnia i Hercegowina: minarety i wieże nad brukiem Baščaršiji, szmaragdowe wodospady Uny i kamienne miasteczka nad Adriatykiem na zdjęciu nagłówkowym - rama dla grilla z ćevapčići, kawy po bośniacku i rachunków w pensjonatach w Mostarze.
Livno

Poniżej aktualne ceny w Livno.Przewodnik po kraju: Bośni I Hercegowinie - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Livno? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Livno.

Livno zmiany cen hikersbay.com
Livno Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Bośnia i Hercegowina

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Livno - ile zapłacimy w marketach? Livno - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce? Livno - ile trzeba wydać na rozrywkę, a także ile zapłacimy w restauracjach i knajpach?
Poniżej przeczytasz bieżące zestawienie cen i kosztów w Livno: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)

Waluta w Bośni I Hercegowinie: marka zamienna Bośni i Hercegowiny (BAM). Za 10 złotych dostaniesz 4,45 marki zamiennej Bośni i Hercegowiny. Za 100 złotych dostaniesz 44,5 marki zamiennej Bośni i Hercegowiny. A w drugę stronę: Za 10 marek zamiennych Bośni i Hercegowiny dostaniesz 22,5 złotego.


Sumując koszty można stwierdzić, że w Livno jest taniej niż w Polsce. Produkty spożywcze są tańsze o 8.5%. Za wyjście do restauracji lub baru zapłacimy mniej o 34%. Z kolei koszty życia w Livno są niższe niż koszty w Polsce o 17%. W przypadku gdybyśmy chcieli uprawiać sport czy wyjść się rozerwać to potrzebujemy mniej gotówki niż w Polsce o 30%.

Czy hotele są drogie w Livno? Ile zapłacimy za pokój w Livno?

Uśredniony koszt noclegu w Livno to 166 zł (74 BAM). 3-gwiazdkowy hotel to koszt około 209 zł (93 BAM)


Noclegi: Bośnia i Hercegowina

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Livno? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Livno? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w Livno, takich jak: cebula, pomarańcze, ryż, pierś z kurczaka lub sałata (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Livno? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Livno? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Livno? Czy jedzenie na mieście w Livno jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 17,9 złotego. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 29 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 132 złote. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 21 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 7,7 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Livno, m.in: cebula, pomarańcze, ryż, pierś z kurczaka lub sałata


A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w Livno w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Serbii, Chorwacji, Słowenii, Węgrzech i Albanii.

Jedzenie

Zaktualizowana lista cen: ceny jedzenia w Livno

Życie

Szczegółowe ceny: koszty życia w Livno

Wyjazdy z Wakacje.pl: Bośnia i Hercegowina

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Bośnia i Hercegowina Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Livno - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 598 zł (404 zł - 1,12 tys. zł)

opłaty

598 zł (404 zł - 1,12 tys. zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena internet 93 zł (71 zł - 118 zł)

internet

93 zł (71 zł - 118 zł)
37% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 261 zł (117 zł - 446 zł)

spodnie jeansy

261 zł (117 zł - 446 zł)
19% mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 4,89 tys. zł

zarobki średnio

4,89 tys. zł
22% mniej niż w Polsce

cena chleb 4 zł (2,5 zł - 5 zł)

chleb

4 zł (2,5 zł - 5 zł)
22% mniej niż w Polsce

cena ser 26 zł (12,2 zł - 44 zł)

ser

26 zł (12,2 zł - 44 zł)
25% mniej niż w Polsce

cena ryż 7 zł (5,1 zł - 12,3 zł)

ryż

7 zł (5,1 zł - 12,3 zł)
24% więcej niż w Polsce

cena pomidory 5,7 zł (3,7 zł - 7,3 zł)

pomidory

5,7 zł (3,7 zł - 7,3 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena banany 5,8 zł (4,7 zł - 6,8 zł)

banany

5,8 zł (4,7 zł - 6,8 zł)
10% mniej niż w Polsce

cena wino 29 zł (18,2 zł - 67 zł)

wino

29 zł (18,2 zł - 67 zł)
12% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 17,9 zł (17,9 zł - 36 zł)

tania restauracja

17,9 zł (17,9 zł - 36 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 132 zł (108 zł - 189 zł)

lepsza restauracja dla pary

132 zł (108 zł - 189 zł)
30% mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 10,5 zł (7,5 zł - 18 zł)

lokalne piwo

10,5 zł (7,5 zł - 18 zł)
30% mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 8,3 zł (6,9 zł - 9,7 zł)

piwo z importu

8,3 zł (6,9 zł - 9,7 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena kawa 5,2 zł (5,2 zł - 7,8 zł)

kawa

5,2 zł (5,2 zł - 7,8 zł)
63% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 4,8 zł (4,3 zł - 8,6 zł)

butelka wody

4,8 zł (4,3 zł - 8,6 zł)
36% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 29 zł (26 zł - 35 zł)

mac burger king lub podobny bar

29 zł (26 zł - 35 zł)
17% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 7,7 zł (6,9 zł - 8,3 zł)

cola pepsi sprite mirinda

7,7 zł (6,9 zł - 8,3 zł)
7.2% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Livno

  1. Mleko 1 litr 4,8 zł (2,1 BAM)
  2. Chleb pół kilo 4 zł (1,8 BAM)
  3. Jaja 12 sztuk 10,5 zł (4,7 BAM)
  4. Kilo sera 26 zł (11,5 BAM)
  5. Woda butelka półtora litra 2,8 zł (1,2 BAM)
  6. Butelka wina (średnia półka) 29 zł (13 BAM)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 3 zł (1,4 BAM)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 4,5 zł (2 BAM)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 14,6 zł (6,5 BAM)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 28 zł (12,7 BAM)
  11. Jabłka (1kg) 5,1 zł (2,3 BAM)
  12. Pomarańcze (1kg) 6,7 zł (3 BAM)
  13. Ziemniaki (1kg) 3,8 zł (1,7 BAM)
  14. Sałata (1 główka) 4,3 zł (1,9 BAM)
  15. Kilo białego ryżu 7 zł (3,1 BAM)
  16. Pomidory (1kg) 5,7 zł (2,5 BAM)
  17. Banany (1kg) 5,8 zł (2,6 BAM)
  18. Cebula (1kg) 4,4 zł (2 BAM)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 47 zł (21 BAM)

ceny w restauracjach w Livno

  1. Posiłek w taniej restauracji 17,9 zł (8 BAM)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 132 zł (59 BAM)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 29 zł (13 BAM)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 10,5 zł (4,7 BAM)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 8,3 zł (3,7 BAM)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 7,7 zł (3,4 BAM)
  7. Woda (0,33l butelka) 4,8 zł (2,1 BAM)
  8. Kawa cappuccino 5,2 zł (2,3 BAM)

koszty życia w Livno

  1. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 363 zł (162 BAM)
  2. 1 para męskich skórzanych butów 349 zł (155 BAM)
  3. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 76,9 tys. zł (34,3 tys. BAM)
  4. Benzyna (1 litr) 6,2 zł (2,7 BAM)
  5. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 120 tys. zł (53,3 tys. BAM)
  6. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 598 zł (266 BAM)
  7. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 789 zł (351 BAM)
  8. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 93 zł (41 BAM)
  9. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 68 zł (30 BAM)
  10. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 22,8 tys. zł (10,2 tys. BAM)
  11. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 4,89 tys. zł (2,18 tys. BAM)
  12. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.1%
  13. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 5,6 zł (2,5 BAM)
  14. Taxi 1km (taryfa normalna) 3 zł (1,3 BAM)
  15. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 28 zł (12,7 BAM)
  16. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 261 zł (116 BAM)
  17. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 161 zł (72 BAM)

Livno koszty życia hikersbay.com
Livno Koszty Życia

koszty rozrywki w Livno

  1. Kino pojedynczy bilet 21 zł (9,4 BAM)

Koszty utrzymania w Bośni I Hercegowinie: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Bośni I Hercegowinie z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

piwo z importu

8,3 zł (6,9 zł - 9,7 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

internet

93 zł (71 zł - 118 zł)
37% więcej niż w Polsce

mac burger king lub podobny bar

29 zł (26 zł - 35 zł)
17% mniej niż w Polsce

banany

5,8 zł (4,7 zł - 6,8 zł)
10% mniej niż w Polsce

lokalne piwo

10,5 zł (7,5 zł - 18 zł)
30% mniej niż w Polsce

tania restauracja

17,9 zł (17,9 zł - 36 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.