Ceny na Gwadelupie. Ile pieniędzy potrzebuję na pobyt na Gwadelupie?

Gwadelupa - jakie są ceny w supermarketach? Gwadelupa - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Gwadelupa - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach na Gwadelupie: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 10 godzin temu)

Waluta w Francji: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,34 euro. Za 100 złotych dostaniesz 23,4 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 42,6 złotego.


Biorąc pod uwagę kilka kategorii cen i kosztów, to jeśli zsumujemy różne wydatki, to możemy powiedzieć, że ceny są wyższe na Gwadelupie od cen w Polsce.

Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 63%. Jeśli chodzi o ceny w restauracjach to będą podobne do cen w Polsce A w przypadku kosztów życia na Gwadelupie to są one niższe od kosztów w Polsce o około 13%. Gdy chcemy wykorzystać wolny czas na rozrywkę lub sport to musimy nastawić się na wydatki większe o 6.7%.

Czy hotele są drogie na Gwadelupie? Ile zapłacimy za pokój na Gwadelupie?

Średnia cena noclegu na Gwadelupie wynosi 680 zł (159 €). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 550 zł (129 €) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 91 zł (21 €). Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi na Gwadelupie 604 zł (142 €). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 762 zł (179 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy na Gwadelupie za mniej więcej 959 zł (225 €) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 3,2 tys. zł (751 €)


Czy w sklepach jest drogo na Gwadelupie? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze na Gwadelupie? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych na Gwadelupie, takich jak: wino, pomarańcze, papierosy, pomidory lub piwo (Ostatnia aktualizacja: 5 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach na Gwadelupie? Czy da radę niedrogo zjeść się w restauracjach na Gwadelupie? Czy można zjeść w restauracji na Gwadelupie i nie wydać majątku? Jakie są ceny w niedrogich knajpach na Gwadelupie? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach na Gwadelupie? Ile wydam kasy, jeśli będę jeść tylko w fastfoodach na Gwadelupie? Ile zapłace za cołodzienne jedzenie tylko fastfoodów na Gwadelupie? Czy jedzenie na mieście na Gwadelupie jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 38 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 38 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 128 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 51 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 7,5 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami na Gwadelupie, m.in: wino, pomarańcze, papierosy, pomidory lub piwo


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż na Gwadelupie będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Andorze, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii i Liechtensteinie.

Gwadelupa - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 295 zł

opłaty

295 zł
72% mniej niż w Polsce

cena internet 255 zł

internet

255 zł
330% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 341 zł

spodnie jeansy

341 zł
Bardzo podobnie jak w Polsce

cena zarobki średnio 9,44 tys. zł

zarobki średnio

9,44 tys. zł
76% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 3,04 tys. zł (2,56 tys. zł - 4,37 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

3,04 tys. zł (2,56 tys. zł - 4,37 tys. zł)
10% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 4,94 tys. zł (4,48 tys. zł - 5,54 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

4,94 tys. zł (4,48 tys. zł - 5,54 tys. zł)
12% więcej niż w Polsce

cena chleb 15,6 zł

chleb

15,6 zł
230% więcej niż w Polsce

cena ser 41 zł

ser

41 zł
17% więcej niż w Polsce

cena ryż 8,3 zł

ryż

8,3 zł
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 21 zł

pomidory

21 zł
dwa razy więcej niż w Polsce

cena banany 6,8 zł

banany

6,8 zł
8.3% więcej niż w Polsce

cena wino 28 zł

wino

28 zł
10% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 38 zł

tania restauracja

38 zł
9.7% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 26 zł

lokalne piwo

26 zł
83% więcej niż w Polsce

cena kawa 12,8 zł

kawa

12,8 zł
Bardzo podobnie jak w Polsce

cena butelka wody 3,9 zł

butelka wody

3,9 zł
32% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 38 zł

mac burger king lub podobny bar

38 zł
28% więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 7,5 zł

cola pepsi sprite mirinda

7,5 zł
2.4% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia na Gwadelupie

  1. Mleko 1 litr 4,2 zł (0,99 €)
  2. Chleb pół kilo 15,6 zł (3,7 €)
  3. Jaja 12 sztuk 18,7 zł (4,4 €)
  4. Kilo sera 41 zł (9,6 €)
  5. Woda butelka półtora litra 1,2 zł (0,29 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 28 zł (6,5 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 10,3 zł (2,4 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 5,7 zł (1,3 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 45 zł (10,5 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 49 zł (11,6 €)
  11. Jabłka (1kg) 12,4 zł (2,9 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 9,8 zł (2,3 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 6,8 zł (1,6 €)
  14. Sałata (1 główka) 12,8 zł (3 €)
  15. Kilo białego ryżu 8,3 zł (2 €)
  16. Pomidory (1kg) 21 zł (4,9 €)
  17. Banany (1kg) 6,8 zł (1,6 €)
  18. Cebula (1kg) 8,5 zł (2 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 61 zł (14,2 €)

ceny w restauracjach na Gwadelupie

  1. Posiłek w taniej restauracji 38 zł (9 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 128 zł (30 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 38 zł (9 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 26 zł (6 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 26 zł (6 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 7,5 zł (1,8 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 3,9 zł (0,92 €)
  8. Kawa cappuccino 12,8 zł (3 €)

koszty życia na Gwadelupie

  1. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 426 zł (100 €)
  2. 1 para męskich skórzanych butów 384 zł (90 €)
  3. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 107 tys. zł (25,2 tys. €)
  4. Bilet w jedną stronę (lokalny) 5,1 zł (1,2 €)
  5. Karnet miesięczny (standardowa cena) 154 zł (36 €)
  6. Benzyna (1 litr) 6,1 zł (1,4 €)
  7. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 78,9 tys. zł (18,5 tys. €)
  8. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 295 zł (69 €)
  9. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 255 zł (60 €)
  10. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 9,44 tys. zł (2,21 tys. €)
  11. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 15,4 zł (3,6 €)
  12. Taxi 1km (taryfa normalna) 6,7 zł (1,6 €)
  13. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 97 zł (23 €)
  14. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 341 zł (80 €)
  15. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 85 zł (20 €)
  16. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 3,04 tys. zł (713 €)
  17. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 2,67 tys. zł (627 €)
  18. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 7,61 tys. zł (1,79 tys. €)
  19. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 4,94 tys. zł (1,16 tys. €)
  20. numb_34 238 zł (56 €)
  21. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 12,9 tys. zł (3,02 tys. €)
  22. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 5,24 tys. zł (1,23 tys. €)
  23. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.6%
  24. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,73 tys. zł (406 €)
  25. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 43,9 tys. zł (10,3 tys. €)

koszty rozrywki na Gwadelupie

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 128 zł (30 €)
  2. Kino pojedynczy bilet 51 zł (12 €)
  3. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 72 zł (16,8 €)