Ceny na Kefalinii. Ile pieniędzy potrzebuję na pobyt na Kefalinii?

Kefalinia - jakie są ceny w supermarketach? Kefalinia - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Kefalinia - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach na Kefalinii: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 16 godzin temu)

Waluta w Grecji: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,34 euro. Za 100 złotych dostaniesz 23,4 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,6 złotego.


Wakacje i wycieczki w Grecji





Biorąc pod uwagę kilka kategorii cen i kosztów, to jeśli zsumujemy różne wydatki, to możemy powiedzieć, że ceny są wyższe na Kefalinii od cen w Polsce.

Produkty żywnościowe i inne podstawowe produkty kosztują drożej niż u nas o 32%. W restauracjach czy barach zapłacimy więcej o 58%. A w przypadku kosztów życia na Kefalinii to są one niższe od kosztów w Polsce o około 38%. W wolnym czasie można się rozerwać czy odpocząć aktywnie uprawiając sport - koszty są podobne do kosztów w Polsce

Czy hotele są drogie na Kefalinii? Ile zapłacimy za pokój na Kefalinii?

Średnia cena noclegu na Kefalinii wynosi 390 zł (91 €). Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi na Kefalinii 270 zł (63 €). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 330 zł (77 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy na Kefalinii za mniej więcej 720 zł (170 €) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 1,1 tys. zł (260 €)


Czy w sklepach jest drogo na Kefalinii? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze na Kefalinii? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych na Kefalinii, takich jak: banany, piwo, ryż, jaja lub pomidory (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach na Kefalinii? Czy da radę niedrogo zjeść się w restauracjach na Kefalinii? Czy można zjeść w restauracji na Kefalinii i nie wydać majątku? Jakie są ceny w niedrogich knajpach na Kefalinii? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach na Kefalinii? Ile wydam kasy, jeśli będę jeść tylko w fastfoodach na Kefalinii? Ile zapłace za cołodzienne jedzenie tylko fastfoodów na Kefalinii? Czy jedzenie na mieście na Kefalinii jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 110 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 44 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 220 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 31 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 13 złotych.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami na Kefalinii, m.in: banany, piwo, ryż, jaja lub pomidory


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż na Kefalinii będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Albanii, Macedonii, Bułgarii, Serbii i Bośni I Hercegowinie.

Kefalinia - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 1,5 tys. zł

opłaty

1,5 tys. zł
o połowę więcej niż w Polsce

cena internet 120 zł

internet

120 zł
dwa razy więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 440 zł (440 zł - 440 zł)

spodnie jeansy

440 zł (440 zł - 440 zł)
29% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 5,1 tys. zł

zarobki średnio

5,1 tys. zł
5.6% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 1,3 tys. zł

wynajem małego mieszkania w centrum

1,3 tys. zł
62% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 2,2 tys. zł

wynajem dużego mieszkania poza centrum

2,2 tys. zł
o połowę mniej niż w Polsce

cena chleb 8,7 zł

chleb

8,7 zł
83% więcej niż w Polsce

cena ser 52 zł

ser

52 zł
o połowę więcej niż w Polsce

cena ryż 8,3 zł (4,8 zł - 17 zł)

ryż

8,3 zł (4,8 zł - 17 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 5,7 zł

pomidory

5,7 zł
o połowę mniej niż w Polsce

cena banany 6,5 zł

banany

6,5 zł
3.1% więcej niż w Polsce

cena wino 27 zł (21 zł - 65 zł)

wino

27 zł (21 zł - 65 zł)
7.4% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 110 zł

tania restauracja

110 zł
210% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 15 zł (13 zł - 17 zł)

lokalne piwo

15 zł (13 zł - 17 zł)
7.9% więcej niż w Polsce

cena kawa 16 zł (13 zł - 20 zł)

kawa

16 zł (13 zł - 20 zł)
27% więcej niż w Polsce

cena butelka wody 5,4 zł (2,2 zł - 8,7 zł)

butelka wody

5,4 zł (2,2 zł - 8,7 zł)
6.4% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 44 zł

mac burger king lub podobny bar

44 zł
o połowę więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 13 zł

cola pepsi sprite mirinda

13 zł
78% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia na Kefalinii

  1. Mleko 1 litr 6,5 zł (1,5 €)
  2. Chleb pół kilo 8,7 zł (2 €)
  3. Kilo sera 52 zł (12 €)
  4. Woda butelka półtora litra 1,4 zł (0,33 €)
  5. Lokalne piwo (pół litra) 2,2 zł (0,51 €)
  6. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 6,5 zł (1,5 €)
  7. Paczka papierosów (Marlboro) 18 zł (4,2 €)
  8. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 65 zł (15 €)
  9. Jabłka (1kg) 6,5 zł (1,5 €)
  10. Pomarańcze (1kg) 3,5 zł (0,81 €)
  11. Sałata (1 główka) 2,2 zł (0,51 €)
  12. Pomidory (1kg) 5,7 zł (1,3 €)
  13. Banany (1kg) 6,5 zł (1,5 €)
  14. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 52 zł (12 €)
  15. Jaja 12 sztuk 16 zł (3,8 €)
  16. Butelka wina (średnia półka) 27 zł (6,3 €)
  17. Ziemniaki (1kg) 4,2 zł (0,98 €)
  18. Kilo białego ryżu 8,3 zł (1,9 €)
  19. Cebula (1kg) 5,3 zł (1,2 €)

ceny w restauracjach na Kefalinii

  1. Posiłek w taniej restauracji 110 zł (25 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 220 zł (51 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 44 zł (10 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 15 zł (3,5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 26 zł (6,1 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 13 zł (3 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 5,4 zł (1,3 €)
  8. Kawa cappuccino 16 zł (3,8 €)

koszty życia na Kefalinii

  1. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 440 zł (100 €)
  2. 1 para męskich skórzanych butów 380 zł (88 €)
  3. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 74 tys. zł (17 tys. €)
  4. Bilet w jedną stronę (lokalny) 5,2 zł (1,2 €)
  5. Benzyna (1 litr) 9,2 zł (2,1 €)
  6. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 65 tys. zł (15 tys. €)
  7. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 1,3 tys. zł (300 €)
  8. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,7 tys. zł (400 €)
  9. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 2,6 tys. zł (610 €)
  10. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 2,2 tys. zł (510 €)
  11. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 1,5 tys. zł (350 €)
  12. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 710 zł (170 €)
  13. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 120 zł (28 €)
  14. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 5,1 tys. zł (1,2 tys. €)
  15. Taxi 1km (taryfa normalna) 13 zł (3 €)
  16. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 440 zł (100 €)
  17. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 310 zł (71 €)
  18. Karnet miesięczny (standardowa cena) 170 zł (40 €)
  19. numb_34 88 zł (20 €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 10 tys. zł (2,4 tys. €)
  21. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 8,2 tys. zł (1,9 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.3%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 21 zł (4,8 €)
  24. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 63 zł (15 €)
  25. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 25 tys. zł (5,9 tys. €)

koszty rozrywki na Kefalinii

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 100 zł (23 €)
  2. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 87 zł (20 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 48 zł (11 €)