Europa·Grecja·Ceny w regionach, miastach i na wyspach w Grecji

Koszty życia na Porosie (Grecji) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2026

Grecja: wybielone wioski cykladzkie, głębokie wody Egejskie i gaje oliwne na zdjęciu nagłówkowym - sceneria kosztów promów, cen w tawernach i budżetu na zakupy na wyspach.
Porosie

Poniżej aktualne ceny na Porosie.Przewodnik po kraju: Grecji - budżety, porady, FAQ.

Poros - jakie są ceny w supermarketach? Poros - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Poros - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach na Porosie: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Waluta w Grecji: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,29 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,9 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,7 złotego.


Biorąc pod uwagę kilka kategorii cen i kosztów, to jeśli zsumujemy różne wydatki, to możemy powiedzieć, że ceny są wyższe na Porosie od cen w Polsce.

Produkty żywnościowe i inne podstawowe produkty kosztują drożej niż u nas o 36%. W restauracjach czy barach zapłacimy więcej o 23%. Koszty życia na Porosie są porównywalne do życia w Polsce. W przypadku sportu i rozrywki nasze wydatki mogą być większe o 19%.

Czy hotele są drogie na Porosie? Ile zapłacimy za pokój na Porosie?

Średnia cena noclegu na Porosie wynosi 397 zł (91 €). Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi na Porosie 222 zł (51 €). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 275 zł (63 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy na Porosie za mniej więcej 561 zł (128 €) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 1,19 tys. zł (272 €)


Czy w sklepach jest drogo na Porosie? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze na Porosie? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych na Porosie, takich jak: woda butelkowana, jaja, papierosy, pomidory lub piwo (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach na Porosie? Czy da radę niedrogo zjeść się w restauracjach na Porosie? Czy można zjeść w restauracji na Porosie i nie wydać majątku? Jakie są ceny w niedrogich knajpach na Porosie? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach na Porosie? Ile wydam kasy, jeśli będę jeść tylko w fastfoodach na Porosie? Ile zapłace za cołodzienne jedzenie tylko fastfoodów na Porosie? Czy jedzenie na mieście na Porosie jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 66 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 44 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 219 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 44 złote (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 9,3 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami na Porosie, m.in: woda butelkowana, jaja, papierosy, pomidory lub piwo


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż na Porosie będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Albanii, Macedonii, Bułgarii, Serbii i Bośni I Hercegowinie.



Poros - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 875 zł (483 zł - 1,53 tys. zł)

opłaty

875 zł (483 zł - 1,53 tys. zł)
15% mniej niż w Polsce

cena internet 125 zł (104 zł - 145 zł)

internet

125 zł (104 zł - 145 zł)
86% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 360 zł (218 zł - 524 zł)

spodnie jeansy

360 zł (218 zł - 524 zł)
12% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 4,78 tys. zł

zarobki średnio

4,78 tys. zł
24% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 2,41 tys. zł (1,87 tys. zł - 3,32 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

2,41 tys. zł (1,87 tys. zł - 3,32 tys. zł)
14% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 3,74 tys. zł (2,83 tys. zł - 5,66 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

3,74 tys. zł (2,83 tys. zł - 5,66 tys. zł)
6.2% więcej niż w Polsce

cena chleb 5,5 zł (3,6 zł - 8,9 zł)

chleb

5,5 zł (3,6 zł - 8,9 zł)
7.1% więcej niż w Polsce

cena ser 55 zł (41 zł - 78 zł)

ser

55 zł (41 zł - 78 zł)
60% więcej niż w Polsce

cena ryż 11,9 zł (5,7 zł - 20 zł)

ryż

11,9 zł (5,7 zł - 20 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena pomidory 8,6 zł (5,2 zł - 12,5 zł)

pomidory

8,6 zł (5,2 zł - 12,5 zł)
22% mniej niż w Polsce

cena banany 8,1 zł (6,4 zł - 13,3 zł)

banany

8,1 zł (6,4 zł - 13,3 zł)
25% więcej niż w Polsce

cena wino 35 zł (17,5 zł - 52 zł)

wino

35 zł (17,5 zł - 52 zł)
34% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 66 zł (44 zł - 109 zł)

tania restauracja

66 zł (44 zł - 109 zł)
64% więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 219 zł (175 zł - 350 zł)

lepsza restauracja dla pary

219 zł (175 zł - 350 zł)
15% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 22 zł (13,1 zł - 28 zł)

lokalne piwo

22 zł (13,1 zł - 28 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena piwo z importu 22 zł (17,5 zł - 31 zł)

piwo z importu

22 zł (17,5 zł - 31 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena kawa 15,6 zł (8,7 zł - 23 zł)

kawa

15,6 zł (8,7 zł - 23 zł)
9.6% więcej niż w Polsce

cena butelka wody 2,4 zł (2,4 zł - 4,8 zł)

butelka wody

2,4 zł (2,4 zł - 4,8 zł)
68% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 44 zł (36 zł - 49 zł)

mac burger king lub podobny bar

44 zł (36 zł - 49 zł)
25% więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 9,3 zł (4,7 zł - 14,2 zł)

cola pepsi sprite mirinda

9,3 zł (4,7 zł - 14,2 zł)
12% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia na Porosie

  1. Mleko 1 litr 6,8 zł (1,6 €)
  2. Chleb pół kilo 5,5 zł (1,3 €)
  3. Jaja 12 sztuk 18,4 zł (4,2 €)
  4. Kilo sera 55 zł (12,6 €)
  5. Woda butelka półtora litra 3,8 zł (0,87 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 35 zł (8 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 7,4 zł (1,7 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 10,3 zł (2,4 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 21 zł (4,8 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 43 zł (9,7 €)
  11. Jabłka (1kg) 8,3 zł (1,9 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 5,4 zł (1,2 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 4,9 zł (1,1 €)
  14. Sałata (1 główka) 4,3 zł (0,97 €)
  15. Kilo białego ryżu 11,9 zł (2,7 €)
  16. Pomidory (1kg) 8,6 zł (2 €)
  17. Banany (1kg) 8,1 zł (1,8 €)
  18. Cebula (1kg) 4,7 zł (1,1 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 62 zł (14,1 €)

ceny w restauracjach na Porosie

  1. Posiłek w taniej restauracji 66 zł (15 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 219 zł (50 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 44 zł (10 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 22 zł (5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 22 zł (5 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 9,3 zł (2,1 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 2,4 zł (0,55 €)
  8. Kawa cappuccino 15,6 zł (3,6 €)

koszty życia na Porosie

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 5,2 zł (1,2 €)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 131 zł (30 €)
  3. Benzyna (1 litr) 8,1 zł (1,9 €)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 109 tys. zł (24,9 tys. €)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,41 tys. zł (551 €)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 2,01 tys. zł (460 €)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 4,51 tys. zł (1,03 tys. €)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 3,74 tys. zł (856 €)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 875 zł (200 €)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 125 zł (29 €)
  11. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 115 zł (26 €)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 360 zł (82 €)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 142 zł (33 €)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 388 zł (89 €)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 491 zł (112 €)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 108 tys. zł (24,7 tys. €)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,99 tys. zł (456 €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 13,1 tys. zł (2,99 tys. €)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 44,2 tys. zł (10,1 tys. €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 11,7 tys. zł (2,67 tys. €)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 4,78 tys. zł (1,09 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.6%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 17,5 zł (4 €)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 3,9 zł (0,9 €)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 66 zł (15 €)

koszty rozrywki na Porosie

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 190 zł (43 €)
  2. Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 100 zł (23 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 42 zł (9,6 €)


Noclegi: Poros

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Atrakcje i bilety: Poros

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Grecja

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Grecja Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.