Koszty życia w Villanueva (Gwatemali) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 7 października 2026

Ceny i koszty życia w Villanueva

Ile kosztuje życie w Villanueva? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
27 zł (19,2 zł - 58 zł)
Zestaw fast food
24 zł (24 zł - 32 zł)
Cappuccino
14 zł (9,7 zł - 26 zł)
Bochenek chleba
5,4 zł (5,4 zł - 50 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
218 zł (205 zł - 410 zł)
Gwatemala: wapienny sznur Świątyni I w Tikalu splatający grzebienie mgły dżungli Peteńskiej pod równikowymi kumulusami, smaragdowa mgła wód Jeziora Atitlán u stóp stożków wulkanicznych w stronę bruku z lawy w Antigua oraz baldachim prążkowanych tkanin na targu w Chichicastenango z pyłową mgłą pergaminu kawy z młynów Huehuetenango na zdjęciu nagłówkowym - tło dla rozliczeń stoisk z huipil w quetzalach (GTQ), stempli z przewozów na dachach kolorowych autobusów oraz etykiet ważenia wiśni kawy z mikrolotów.
Villanueva

Poniżej aktualne ceny w Villanueva.Przewodnik po kraju: Gwatemali - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Villanueva? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Villanueva.

Villanueva zmiany cen hikersbay.com
Villanueva Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Gwatemala

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Jakie są ceny w supermarketach w Villanueva? Czy koszty życia w Villanueva są wyższe od tych w Polsce? Villanueva - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Villanueva: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)

Waluta w Gwatemali: quetzal gwatemalski (GTQ). Za 10 złotych dostaniesz 19,5 quetzala gwatemalskiego. Za 100 złotych dostaniesz 195 quetzali gwatemalskich. A w drugę stronę: Za 10 quetzali gwatemalskich dostaniesz 5,12 złotego.


Zbiorczo można powiedzieć, że w Villanueva jest taniej niż w Polsce. Żywność i podstawowe produkty są droższe średnio o 11%. Za wyjście do restauracji lub baru zapłacimy mniej o 41%. A w przypadku kosztów życia w Villanueva to są one niższe od kosztów w Polsce o około 33%. Gdy chcemy aktywnie spędzić czas czy się rozerwać to zapłacimy mniej niż w Polsce o 50%.

Czy hotele są drogie w Villanueva? Ile zapłacimy za pokój w Villanueva?

Średni koszt noclegu w Villanueva to 245 zł (478 GTQ). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 56 zł (108 GTQ) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 82 zł (160 GTQ). Cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Villanueva 84 zł (163 GTQ). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 194 zł (379 GTQ) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Villanueva za mniej więcej 327 zł (639 GTQ) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 342 zł (668 GTQ)


Noclegi: Gwatemala

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Villanueva? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Villanueva? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Villanueva, takich jak: banany, sałata, ryż, ziemniaki lub pomarańcze (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Villanueva? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Villanueva? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Villanueva? Czy jedzenie na mieście w Villanueva jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 27 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 24 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 103 złote. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 12,8 złotego (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 4,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Villanueva, m.in: banany, sałata, ryż, ziemniaki lub pomarańcze


W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w Villanueva w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: Salwadorze, Belize, Hondurasie, Nikaragui i Kostaryce.



Villanueva - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 218 zł (205 zł - 410 zł)

opłaty

218 zł (205 zł - 410 zł)
79% mniej niż w Polsce

cena internet 118 zł (118 zł - 470 zł)

internet

118 zł (118 zł - 470 zł)
74% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 148 zł (106 zł - 253 zł)

spodnie jeansy

148 zł (106 zł - 253 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 2,33 tys. zł

zarobki średnio

2,33 tys. zł
63% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 2,18 tys. zł

wynajem małego mieszkania w centrum

2,18 tys. zł
22% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 2,67 tys. zł

wynajem dużego mieszkania poza centrum

2,67 tys. zł
24% mniej niż w Polsce

cena chleb 5,4 zł (5,4 zł - 50 zł)

chleb

5,4 zł (5,4 zł - 50 zł)
5.4% więcej niż w Polsce

cena ser 31 zł (12,7 zł - 46 zł)

ser

31 zł (12,7 zł - 46 zł)
9.3% mniej niż w Polsce

cena ryż 6,5 zł (6,5 zł - 24 zł)

ryż

6,5 zł (6,5 zł - 24 zł)
15% więcej niż w Polsce

cena pomidory 4,8 zł (3,3 zł - 11 zł)

pomidory

4,8 zł (3,3 zł - 11 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena banany 7,8 zł (4,6 zł - 23 zł)

banany

7,8 zł (4,6 zł - 23 zł)
21% więcej niż w Polsce

cena wino 18,7 zł (18,7 zł - 53 zł)

wino

18,7 zł (18,7 zł - 53 zł)
28% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 27 zł (19,2 zł - 58 zł)

tania restauracja

27 zł (19,2 zł - 58 zł)
33% mniej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 103 zł (103 zł - 399 zł)

lepsza restauracja dla pary

103 zł (103 zł - 399 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 6,4 zł (6,4 zł - 22 zł)

lokalne piwo

6,4 zł (6,4 zł - 22 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 12,3 zł (12,3 zł - 41 zł)

piwo z importu

12,3 zł (12,3 zł - 41 zł)
18% mniej niż w Polsce

cena kawa 14 zł (9,7 zł - 26 zł)

kawa

14 zł (9,7 zł - 26 zł)
1.8% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 2,1 zł (2,1 zł - 10,5 zł)

butelka wody

2,1 zł (2,1 zł - 10,5 zł)
72% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 24 zł (24 zł - 32 zł)

mac burger king lub podobny bar

24 zł (24 zł - 32 zł)
32% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 4,4 zł (4,4 zł - 18,3 zł)

cola pepsi sprite mirinda

4,4 zł (4,4 zł - 18,3 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Villanueva

  1. Mleko 1 litr 8,8 zł (17,1 GTQ)
  2. Chleb pół kilo 5,4 zł (10,5 GTQ)
  3. Jaja 12 sztuk 9,1 zł (17,8 GTQ)
  4. Kilo sera 31 zł (61 GTQ)
  5. Woda butelka półtora litra 4,3 zł (8,4 GTQ)
  6. Butelka wina (średnia półka) 18,7 zł (36 GTQ)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 7,7 zł (15 GTQ)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 10,5 zł (20 GTQ)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 13,7 zł (27 GTQ)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 40 zł (78 GTQ)
  11. Jabłka (1kg) 16 zł (31 GTQ)
  12. Pomarańcze (1kg) 16 zł (31 GTQ)
  13. Ziemniaki (1kg) 7 zł (13,6 GTQ)
  14. Sałata (1 główka) 3,1 zł (6,1 GTQ)
  15. Kilo białego ryżu 6,5 zł (12,7 GTQ)
  16. Pomidory (1kg) 4,8 zł (9,5 GTQ)
  17. Banany (1kg) 7,8 zł (15,2 GTQ)
  18. Cebula (1kg) 7,4 zł (14,4 GTQ)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 46 zł (91 GTQ)

ceny w restauracjach w Villanueva

  1. Posiłek w taniej restauracji 27 zł (53 GTQ)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 103 zł (200 GTQ)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 24 zł (47 GTQ)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 6,4 zł (12,5 GTQ)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 12,3 zł (24 GTQ)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 4,4 zł (8,6 GTQ)
  7. Woda (0,33l butelka) 2,1 zł (4,1 GTQ)
  8. Kawa cappuccino 14 zł (27 GTQ)

koszty życia w Villanueva

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 4,1 zł (8 GTQ)
  2. Benzyna (1 litr) 4,3 zł (8,3 GTQ)
  3. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 75,5 tys. zł (147 tys. GTQ)
  4. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,18 tys. zł (4,26 tys. GTQ)
  5. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,15 tys. zł (2,25 tys. GTQ)
  6. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 4,34 tys. zł (8,47 tys. GTQ)
  7. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 2,67 tys. zł (5,21 tys. GTQ)
  8. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 218 zł (425 GTQ)
  9. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 118 zł (229 GTQ)
  10. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 124 zł (242 GTQ)
  11. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 148 zł (289 GTQ)
  12. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 203 zł (397 GTQ)
  13. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 364 zł (711 GTQ)
  14. 1 para męskich skórzanych butów 446 zł (871 GTQ)
  15. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 73,2 tys. zł (143 tys. GTQ)
  16. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 385 zł (751 GTQ)
  17. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 28 tys. zł (54,6 tys. GTQ)
  18. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 2,33 tys. zł (4,55 tys. GTQ)
  19. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 5.7%
  20. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 10,2 zł (20 GTQ)
  21. Taxi 1km (taryfa normalna) 4,9 zł (9,5 GTQ)
  22. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 49 zł (96 GTQ)

koszty rozrywki w Villanueva

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 72 zł (141 GTQ)
  2. Kino pojedynczy bilet 17,8 zł (35 GTQ)

Koszty utrzymania w Gwatemali: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Gwatemali z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

cola pepsi sprite mirinda

4,4 zł (4,4 zł - 18,3 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

zarobki średnio

2,33 tys. zł
63% mniej niż w Polsce

ser

31 zł (12,7 zł - 46 zł)
9,3% mniej niż w Polsce

lepsza restauracja dla pary

103 zł (103 zł - 399 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

piwo z importu

12,3 zł (12,3 zł - 41 zł)
18% mniej niż w Polsce

butelka wody

2,1 zł (2,1 zł - 10,5 zł)
72% mniej niż w Polsce

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.