Ceny w Lilongwe

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2025

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Lilongwe? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Lilongwe.

Lilongwe zmiany cen hikersbay.com
Lilongwe Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Lilongwe - jakie są ceny w supermarketach? Lilongwe - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Lilongwe - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Lilongwe: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 5 godzin temu)

Waluta w Malawi: kwacha malawijska (MWK). Za 10 złotych dostaniesz 4,63 tysiąca kwacha malawijskich. Za 100 złotych dostaniesz 46,3 tysiąca kwacha malawijskich. A w drugę stronę: Za 100 kwacha malawijskich dostaniesz 0,216 złotego.


Zbiorczo można powiedzieć, że w Lilongwe jest taniej niż w Polsce. Jedzenie jest tańsze o 34%. Jedzenie w restauracjach będzie tańsze o 54%. A w przypadku kosztów życia w Lilongwe to są one niższe od kosztów w Polsce o około 41%. Gdy chcemy aktywnie spędzić czas czy się rozerwać to zapłacimy mniej niż w Polsce o 30%.

Czy hotele są drogie w Lilongwe? Ile zapłacimy za pokój w Lilongwe?

Średnia cena noclegu w Lilongwe wynosi 358 zł (166 tys. MWK). Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Lilongwe 289 zł (133 tys. MWK). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 352 zł (163 tys. MWK) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Lilongwe za mniej więcej 356 zł (165 tys. MWK) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 599 zł (277 tys. MWK)


Czy w sklepach jest drogo w Lilongwe? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Lilongwe? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Lilongwe, takich jak: piwo, ziemniaki, woda butelkowana, cebula lub pomidory (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Lilongwe? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Lilongwe? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Lilongwe? Czy jedzenie na mieście w Lilongwe jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 13 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 81 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 5,8 złotego (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 2,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Lilongwe, m.in: piwo, ziemniaki, woda butelkowana, cebula lub pomidory


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Lilongwe będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Zimbabwe i Komory.

Jedzenie

Aktualne zestawienie: ceny jedzenia w Lilongwe

Życie

Aktualne zestawienie: koszty życia w Lilongwe

Rozrywka

Aktualne zestawienie: koszty rozrywki w Lilongwe

Lilongwe - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena internet 130 zł (130 zł - 130 zł)

internet

130 zł (130 zł - 130 zł)
120% więcej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 540 zł

wynajem dużego mieszkania poza centrum

540 zł
88% mniej niż w Polsce

cena chleb 3,2 zł (1,3 zł - 3,9 zł)

chleb

3,2 zł (1,3 zł - 3,9 zł)
31% mniej niż w Polsce

cena ser 35 zł

ser

35 zł
Bardzo podobnie jak w Polsce

cena ryż 3,8 zł (2,2 zł - 5,4 zł)

ryż

3,8 zł (2,2 zł - 5,4 zł)
33% mniej niż w Polsce

cena pomidory 3,3 zł (1,7 zł - 4,3 zł)

pomidory

3,3 zł (1,7 zł - 4,3 zł)
69% mniej niż w Polsce

cena banany 3,4 zł (2,2 zł - 4,3 zł)

banany

3,4 zł (2,2 zł - 4,3 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena wino 32 zł

wino

32 zł
30% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 13 zł

tania restauracja

13 zł
63% mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 2,9 zł (2,6 zł - 3,2 zł)

lokalne piwo

2,9 zł (2,6 zł - 3,2 zł)
79% mniej niż w Polsce

cena kawa 8,3 zł (7,6 zł - 8,6 zł)

kawa

8,3 zł (7,6 zł - 8,6 zł)
35% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 0,97 zł (0,86 zł - 1,1 zł)

butelka wody

0,97 zł (0,86 zł - 1,1 zł)
83% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 2,4 zł (1,9 zł - 2,6 zł)

cola pepsi sprite mirinda

2,4 zł (1,9 zł - 2,6 zł)
67% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Lilongwe

  1. Mleko 1 litr 3,5 zł (1,6 tys. MWK)
  2. Chleb pół kilo 3,2 zł (1,5 tys. MWK)
  3. Jaja 12 sztuk 8,3 zł (3,85 tys. MWK)
  4. Kilo sera 35 zł (16,2 tys. MWK)
  5. Woda butelka półtora litra 0,98 zł (453 MWK)
  6. Butelka wina (średnia półka) 32 zł (15 tys. MWK)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 2,5 zł (1,15 tys. MWK)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 5,2 zł (2,4 tys. MWK)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 3,5 zł (1,63 tys. MWK)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 7,8 zł (3,6 tys. MWK)
  11. Jabłka (1kg) 6 zł (2,77 tys. MWK)
  12. Ziemniaki (1kg) 5,6 zł (2,61 tys. MWK)
  13. Kilo białego ryżu 3,8 zł (1,75 tys. MWK)
  14. Pomidory (1kg) 3,3 zł (1,51 tys. MWK)
  15. Banany (1kg) 3,4 zł (1,58 tys. MWK)
  16. Cebula (1kg) 3,3 zł (1,51 tys. MWK)
  17. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 11,9 zł (5,5 tys. MWK)

ceny w restauracjach w Lilongwe

  1. Posiłek w taniej restauracji 13 zł (6 tys. MWK)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 81 zł (37,5 tys. MWK)
  3. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 2,9 zł (1,35 tys. MWK)
  4. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 5,9 zł (2,75 tys. MWK)
  5. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 2,4 zł (1,1 tys. MWK)
  6. Woda (0,33l butelka) 0,97 zł (450 MWK)
  7. Kawa cappuccino 8,3 zł (3,83 tys. MWK)

koszty życia w Lilongwe

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 2,2 zł (1 tys. MWK)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 10,8 zł (5 tys. MWK)
  3. Benzyna (1 litr) 4,5 zł (2,07 tys. MWK)
  4. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 195 zł (90 tys. MWK)
  5. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 973 zł (450 tys. MWK)
  6. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 540 zł (250 tys. MWK)
  7. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 130 zł (60 tys. MWK)
  8. numb_34 26 zł (12 tys. MWK)
  9. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 35,8 tys. zł (16,6 mln MWK)
  10. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 5,19 tys. zł (2,4 mln MWK)
  11. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 1,3 tys. zł (600 tys. MWK)
  12. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 15%
  13. Taxi 1km (taryfa normalna) 6,5 zł (3 tys. MWK)
  14. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 5,4 zł (2,5 tys. MWK)

koszty rozrywki w Lilongwe

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 97 zł (45 tys. MWK)
  2. Kino pojedynczy bilet 14,9 zł (6,87 tys. MWK)

Jakie różnią się ceny w miastach w Malawi? Zobacz tu: Ceny w miastach w Malawi

Ceny: Blantyre   Lilongwe   Karonga  

Koszty utrzymania w Malawi: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Malawi z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

wynajem dużego mieszkania poza centrum

937 tys. zł
21 000% więcej niż w Polsce

kawa

14,4 tys. zł (13,1 tys. zł - 15 tys. zł)
110 000% więcej niż w Polsce

tania restauracja

22,5 tys. zł
64 000% więcej niż w Polsce

internet

225 tys. zł (225 tys. zł - 225 tys. zł)
380 000% więcej niż w Polsce

banany

5,92 tys. zł (3,75 tys. zł - 7,49 tys. zł)
94 000% więcej niż w Polsce

butelka wody

1,69 tys. zł (1,5 tys. zł - 1,87 tys. zł)
29 000% więcej niż w Polsce