Ceny w Limie

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2025

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Limie? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Limie.

Lima zmiany cen hikersbay.com
Lima Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Lima - ile zapłacimy w marketach? Lima - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce? Lima - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Limie: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 21 godzin temu)

Waluta w Peru: sol peruwiański (PEN). Za 10 złotych dostaniesz 9,66 sola peruwiańskiego. Za 100 złotych dostaniesz 96,6 sola peruwiańskiego. A w drugę stronę: Za 10 soli peruwiańskich dostaniesz 10,4 złotego.


Zbiorczo można powiedzieć, że w Limie jest taniej niż w Polsce. Za jedzenie zapłacimy bardzo podobnie jak u nas. Jedzenie w restauracjach będzie tańsze o 25%. A koszt życia w Limie jest mniejszy niż w Polsce o około 28%. Gdy chcemy aktywnie spędzić czas czy się rozerwać to zapłacimy mniej niż w Polsce o 5.4%.

Czy hotele są drogie w Limie? Ile zapłacimy za pokój w Limie?

Uśredniony koszt noclegu w Limie to 188 zł (182 PEN). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 92 zł (89 PEN) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 62 zł (59 PEN). Cena pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym w Limie to mniej więcej 99 zł (96 PEN). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 170 zł (164 PEN) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Limie za mniej więcej 280 zł (270 PEN) Nocleg w hotelu 5 gwiazdkowym to wydatek średnio: 428 zł (414 PEN)


Czy w sklepach jest drogo w Limie? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Limie? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w Limie, takich jak: pierś z kurczaka, ziemniaki, jaja, pomarańcze lub zagraniczne piwo (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Limie? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Limie? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Limie? Czy jedzenie na mieście w Limie jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 15,5 złotego. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 23 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 135 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 16,6 złotego (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 3,3 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Limie, m.in: pierś z kurczaka, ziemniaki, jaja, pomarańcze lub zagraniczne piwo


A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w Limie w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Ekwadorze, Boliwii, Kolumbii, Panamie i Kostaryce.

Jedzenie

Aktualne zestawienie: ceny jedzenia w Limie

Życie

Aktualne zestawienie: koszty życia w Limie

Rozrywka

Aktualne zestawienie: koszty rozrywki w Limie

Lima - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 257 zł (154 zł - 466 zł)

opłaty

257 zł (154 zł - 466 zł)
75% mniej niż w Polsce

cena internet 115 zł (83 zł - 186 zł)

internet

115 zł (83 zł - 186 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 167 zł (78 zł - 259 zł)

spodnie jeansy

167 zł (78 zł - 259 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 1,59 tys. zł

zarobki średnio

1,59 tys. zł
70% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 2,07 tys. zł (1,55 tys. zł - 2,9 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

2,07 tys. zł (1,55 tys. zł - 2,9 tys. zł)
39% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 2,66 tys. zł (1,66 tys. zł - 4,14 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

2,66 tys. zł (1,66 tys. zł - 4,14 tys. zł)
40% mniej niż w Polsce

cena chleb 8,4 zł (2,6 zł - 15,4 zł)

chleb

8,4 zł (2,6 zł - 15,4 zł)
77% więcej niż w Polsce

cena ser 27 zł (12,4 zł - 67 zł)

ser

27 zł (12,4 zł - 67 zł)
21% mniej niż w Polsce

cena ryż 4,8 zł (3,1 zł - 8,3 zł)

ryż

4,8 zł (3,1 zł - 8,3 zł)
15% mniej niż w Polsce

cena pomidory 4,2 zł (2,1 zł - 7,2 zł)

pomidory

4,2 zł (2,1 zł - 7,2 zł)
61% mniej niż w Polsce

cena banany 4,2 zł (2,6 zł - 7,7 zł)

banany

4,2 zł (2,6 zł - 7,7 zł)
32% mniej niż w Polsce

cena wino 37 zł (26 zł - 72 zł)

wino

37 zł (26 zł - 72 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 15,5 zł (10,4 zł - 31 zł)

tania restauracja

15,5 zł (10,4 zł - 31 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 8,3 zł (5,2 zł - 15,5 zł)

lokalne piwo

8,3 zł (5,2 zł - 15,5 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena kawa 10,2 zł (5,2 zł - 16,6 zł)

kawa

10,2 zł (5,2 zł - 16,6 zł)
20% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 2,1 zł (1,6 zł - 5,2 zł)

butelka wody

2,1 zł (1,6 zł - 5,2 zł)
64% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 23 zł (21 zł - 26 zł)

mac burger king lub podobny bar

23 zł (21 zł - 26 zł)
24% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 3,3 zł (2,6 zł - 6,2 zł)

cola pepsi sprite mirinda

3,3 zł (2,6 zł - 6,2 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Limie

  1. Mleko 1 litr 5,1 zł (4,9 PEN)
  2. Chleb pół kilo 8,4 zł (8,1 PEN)
  3. Jaja 12 sztuk 9,6 zł (9,3 PEN)
  4. Kilo sera 27 zł (27 PEN)
  5. Woda butelka półtora litra 3 zł (2,9 PEN)
  6. Butelka wina (średnia półka) 37 zł (36 PEN)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 5,7 zł (5,6 PEN)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 9,5 zł (9,2 PEN)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 21 zł (20 PEN)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 20 zł (19,5 PEN)
  11. Jabłka (1kg) 6,6 zł (6,4 PEN)
  12. Pomarańcze (1kg) 3,9 zł (3,8 PEN)
  13. Ziemniaki (1kg) 4,2 zł (4,1 PEN)
  14. Sałata (1 główka) 3 zł (2,9 PEN)
  15. Kilo białego ryżu 4,8 zł (4,6 PEN)
  16. Pomidory (1kg) 4,2 zł (4 PEN)
  17. Banany (1kg) 4,2 zł (4,1 PEN)
  18. Cebula (1kg) 4,1 zł (4 PEN)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 37 zł (36 PEN)

ceny w restauracjach w Limie

  1. Posiłek w taniej restauracji 15,5 zł (15 PEN)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 135 zł (130 PEN)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 23 zł (22 PEN)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 8,3 zł (8 PEN)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 15,5 zł (15 PEN)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 3,3 zł (3,2 PEN)
  7. Woda (0,33l butelka) 2,1 zł (2 PEN)
  8. Kawa cappuccino 10,2 zł (9,9 PEN)

koszty życia w Limie

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 2,1 zł (2 PEN)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 98 zł (95 PEN)
  3. Benzyna (1 litr) 5,8 zł (5,6 PEN)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 82,8 tys. zł (80 tys. PEN)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,07 tys. zł (2 tys. PEN)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,41 tys. zł (1,36 tys. PEN)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 3,85 tys. zł (3,72 tys. PEN)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 2,66 tys. zł (2,57 tys. PEN)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 257 zł (249 PEN)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 115 zł (111 PEN)
  11. numb_34 43 zł (41 PEN)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 167 zł (162 PEN)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 117 zł (113 PEN)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 313 zł (302 PEN)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 347 zł (335 PEN)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 98,2 tys. zł (94,9 tys. PEN)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 973 zł (939 PEN)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 6,17 tys. zł (5,96 tys. PEN)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 28,5 tys. zł (27,5 tys. PEN)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 4,86 tys. zł (4,7 tys. PEN)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 1,59 tys. zł (1,53 tys. PEN)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 9.3%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 12,4 zł (12 PEN)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 7,8 zł (7,5 PEN)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 31 zł (30 PEN)

Lima koszty życia hikersbay.com
Lima Koszty Życia

koszty rozrywki w Limie

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 123 zł (119 PEN)
  2. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 72 zł (69 PEN)
  3. Kino pojedynczy bilet 29 zł (28 PEN)

Jakie różnią się ceny w miastach w Peru? Zobacz tu: Ceny w miastach w Peru

Ceny: Arequipa   Lima   Huancayo   Trujillo   Cajamarca   Ica   Piura   Chiclayo   Pucallpa   Tacna  

Koszty utrzymania w Peru: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Peru z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

ser

27 zł (12,4 zł - 67 zł)
21% mniej niż w Polsce

opłaty

257 zł (154 zł - 466 zł)
75% mniej niż w Polsce

cola pepsi sprite mirinda

3,3 zł (2,6 zł - 6,2 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

pomidory

4,2 zł (2,1 zł - 7,2 zł)
61% mniej niż w Polsce

chleb

8,4 zł (2,6 zł - 15,4 zł)
77% więcej niż w Polsce

wynajem dużego mieszkania poza centrum

2,66 tys. zł (1,66 tys. zł - 4,14 tys. zł)
40% mniej niż w Polsce