Koszty życia w Olsztynie (Polsce) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2026

Ceny i koszty życia w Olsztynie

Ile kosztuje życie w Olsztynie? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
34 zł (23 zł - 69 zł)
Zestaw fast food
30 zł (29 zł - 47 zł)
Cappuccino
11,7 zł (6,7 zł - 20 zł)
Bochenek chleba
5,1 zł (2,9 zł - 7,6 zł)
Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
2,16 tys. zł (1,92 tys. zł - 2,62 tys. zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
1,07 tys. zł (1 tys. zł - 1,2 tys. zł)
Polska: wydmy Bałtyku, ceglane rynki starówek i pasy jezior i lasów na zdjęciu nagłówkowym - kontekst dla barów mlecznych, pierogarni i budżetu na bilety tramwajowe w dużych miastach.
Olsztynie

Poniżej aktualne ceny w Olsztynie.Przewodnik po kraju: Polsce - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Olsztynie? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Olsztynie.

Olsztyn zmiany cen hikersbay.com
Olsztyn Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Olsztyn

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Olsztyn - jakie są ceny w supermarketach? Olsztyn - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach w Olsztynie: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)

Czy hotele są drogie w Olsztynie? Ile zapłacimy za pokój w Olsztynie?

Średnia cena noclegu w Olsztynie wynosi 192 zł. Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 68 zł , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 99 zł. Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Olsztynie 145 zł. W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 189 zł W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Olsztynie za mniej więcej 250 zł


Noclegi: Olsztyn

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Olsztynie? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Olsztynie? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Olsztynie, takich jak: chleb, pomidory, pomarańcze, woda butelkowana lub pierś z kurczaka (Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Olsztynie? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Olsztynie? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Olsztynie?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 34 złote. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 30 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 154 złote. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 28 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 5,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Olsztynie, m.in: chleb, pomidory, pomarańcze, woda butelkowana lub pierś z kurczaka


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Olsztynie będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Czechach, Słowacji, Litwie, Węgrzech i Austrii.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Polska

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Polska Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Olsztyn - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 1,07 tys. zł (1 tys. zł - 1,2 tys. zł)

opłaty

1,07 tys. zł (1 tys. zł - 1,2 tys. zł)
3.7% więcej niż w Polsce

cena internet 76 zł (68 zł - 91 zł)

internet

76 zł (68 zł - 91 zł)
13% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 366 zł (297 zł - 475 zł)

spodnie jeansy

366 zł (297 zł - 475 zł)
14% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 4,3 tys. zł

zarobki średnio

4,3 tys. zł
31% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 2,16 tys. zł (1,92 tys. zł - 2,62 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

2,16 tys. zł (1,92 tys. zł - 2,62 tys. zł)
23% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 1,96 tys. zł (511 zł - 3,41 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

1,96 tys. zł (511 zł - 3,41 tys. zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena chleb 5,1 zł (2,9 zł - 7,6 zł)

chleb

5,1 zł (2,9 zł - 7,6 zł)

cena ser 33 zł (29 zł - 88 zł)

ser

33 zł (29 zł - 88 zł)
5.4% mniej niż w Polsce

cena ryż 6,1 zł (4 zł - 8 zł)

ryż

6,1 zł (4 zł - 8 zł)
8.1% więcej niż w Polsce

cena pomidory 10,3 zł (8,2 zł - 27 zł)

pomidory

10,3 zł (8,2 zł - 27 zł)
6.8% mniej niż w Polsce

cena banany 6 zł (4,7 zł - 7,2 zł)

banany

6 zł (4,7 zł - 7,2 zł)
6.2% mniej niż w Polsce

cena wino 28 zł (18,7 zł - 42 zł)

wino

28 zł (18,7 zł - 42 zł)
6% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 34 zł (23 zł - 69 zł)

tania restauracja

34 zł (23 zł - 69 zł)
14% mniej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 154 zł (143 zł - 333 zł)

lepsza restauracja dla pary

154 zł (143 zł - 333 zł)
19% mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 13,9 zł (4,3 zł - 17,1 zł)

lokalne piwo

13,9 zł (4,3 zł - 17,1 zł)
7.1% mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 12 zł (9 zł - 14 zł)

piwo z importu

12 zł (9 zł - 14 zł)
20% mniej niż w Polsce

cena kawa 11,7 zł (6,7 zł - 20 zł)

kawa

11,7 zł (6,7 zł - 20 zł)
18% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 8,7 zł (6,5 zł - 10,3 zł)

butelka wody

8,7 zł (6,5 zł - 10,3 zł)
16% więcej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 30 zł (29 zł - 47 zł)

mac burger king lub podobny bar

30 zł (29 zł - 47 zł)
14% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 5,4 zł (2,9 zł - 11,4 zł)

cola pepsi sprite mirinda

5,4 zł (2,9 zł - 11,4 zł)
35% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Olsztynie

  1. Mleko 1 litr 4 zł
  2. Chleb pół kilo 5,1 zł
  3. Jaja 12 sztuk 14,3 zł
  4. Kilo sera 33 zł
  5. Woda butelka półtora litra 2,4 zł
  6. Butelka wina (średnia półka) 28 zł
  7. Lokalne piwo (pół litra) 3,7 zł
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 5,4 zł
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 21 zł
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 22 zł
  11. Jabłka (1kg) 4,6 zł
  12. Pomarańcze (1kg) 6 zł
  13. Ziemniaki (1kg) 3 zł
  14. Sałata (1 główka) 4,6 zł
  15. Kilo białego ryżu 6,1 zł
  16. Pomidory (1kg) 10,3 zł
  17. Banany (1kg) 6 zł
  18. Cebula (1kg) 4,6 zł
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 40 zł

ceny w restauracjach w Olsztynie

  1. Posiłek w taniej restauracji 34 zł
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 154 zł
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 30 zł
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 13,9 zł
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 12 zł
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 5,4 zł
  7. Woda (0,33l butelka) 8,7 zł
  8. Kawa cappuccino 11,7 zł

koszty życia w Olsztynie

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 4 zł
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 100 zł
  3. Benzyna (1 litr) 6 zł
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 120 tys. zł
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,16 tys. zł
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,94 tys. zł
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 3,24 tys. zł
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 1,96 tys. zł
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 1,07 tys. zł
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 76 zł
  11. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 36 zł
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 366 zł
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 168 zł
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 508 zł
  15. 1 para męskich skórzanych butów 523 zł
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 88,6 tys. zł
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,05 tys. zł
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 9,88 tys. zł
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 28 tys. zł
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 7,14 tys. zł
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 4,3 tys. zł
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 6%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 8,4 zł
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 3,9 zł
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 49 zł

Olsztyn koszty życia hikersbay.com
Olsztyn Koszty Życia

koszty rozrywki w Olsztynie

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 134 zł
  2. Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 87 zł
  3. Kino pojedynczy bilet 31 zł

Koszty utrzymania w Polsce: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Polsce z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

tania restauracja

34 zł (23 zł - 69 zł)
14% mniej niż w Polsce

zarobki średnio

4,3 tys. zł
31% mniej niż w Polsce

ser

33 zł (29 zł - 88 zł)
5,4% mniej niż w Polsce

cola pepsi sprite mirinda

5,4 zł (2,9 zł - 11,4 zł)
35% mniej niż w Polsce

opłaty

1,07 tys. zł (1 tys. zł - 1,2 tys. zł)
3,7% więcej niż w Polsce

wynajem małego mieszkania w centrum

2,16 tys. zł (1,92 tys. zł - 2,62 tys. zł)
23% mniej niż w Polsce

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.