Koszty życia w Galle (Sri Lance) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2026

Ceny i koszty życia w Galle

Ile kosztuje życie w Galle? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
12,2 zł (6,1 zł - 24 zł)
Zestaw fast food
34 zł (18,1 zł - 51 zł)
Cappuccino
9,5 zł (6 zł - 16,1 zł)
Bochenek chleba
1,8 zł (1,1 zł - 5,2 zł)
Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
447 zł (298 zł - 596 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
142 zł (71 zł - 355 zł)
Sri Lanka: tarasy Sigiriyi na Lwiej Skale splatające poranną mgłę w szmaragdowe spódnice dżungli, smugi dymu z kominów cejlońskich fabryk herbaty w stronę solnej aury koralowych bastionów fortu Galle oraz bębny lotosowe o zmierzchu przy Świątyni Zęba w Kandy na zdjęciu nagłówkowym - tło dla cegiełek z aukcji skórek cynamonu w rupiach lankijskich (LKR), stempli akcyzowych na blankietach sprzedaży araku oraz stosików biletów na widok rybaków na palach przy Weligamie.
Galle

Poniżej aktualne ceny w Galle.Przewodnik po kraju: Sri Lance - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Galle? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Galle.

Galle zmiany cen hikersbay.com
Galle Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Galle

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Galle - jakie są ceny w supermarketach? Galle - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Galle - ile trzeba wydać na rozrywkę, a także ile zapłacimy w restauracjach i knajpach?
Poniżej przeczytasz bieżące zestawienie cen i kosztów w Galle: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Waluta na Sri Lance: rupia lankijska (LKR). Za 10 złotych dostaniesz 846 rupii lankijskich. Za 100 złotych dostaniesz 8,46 tysiąca rupii lankijskich. A w drugę stronę: Za 100 rupii lankijskich dostaniesz 1,18 złotego.


Sumując koszty można stwierdzić, że w Galle jest taniej niż w Polsce. Żywność i podstawowe produkty są droższe średnio o 7%. Za wyjście do restauracji lub baru zapłacimy mniej o 48%. Z kolei koszty życia w Galle są niższe niż koszty w Polsce o 6.3%. W przypadku gdybyśmy chcieli uprawiać sport czy wyjść się rozerwać to potrzebujemy mniej gotówki niż w Polsce o 86%.

Czy hotele są drogie w Galle? Ile zapłacimy za pokój w Galle?

Średnia cena noclegu w Galle wynosi 305 zł (25,8 tys. LKR). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 138 zł (11,7 tys. LKR) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 74 zł (6,22 tys. LKR). Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Galle 177 zł (15 tys. LKR). 3-gwiazdkowy hotel to koszt około 247 zł (20,9 tys. LKR) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Galle za mniej więcej 483 zł (40,9 tys. LKR) Jeśli szukamy najlepszych warunków pobytu, to w hotelach 5-gwiazdkowych, które zapewnią zdecydowanie więcej luksusu - powiniśmy się liczyc z wydatkiem w okolicy 971 zł (82,1 tys. LKR)


Noclegi: Galle

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Galle? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Galle? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Galle, takich jak: banany, ser, piwo, woda butelkowana lub jabłka (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Galle? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Galle? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Galle? Czy jedzenie na mieście w Galle jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 12,2 złotego. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 34 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 88 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 17 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 2,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Galle, m.in: banany, ser, piwo, woda butelkowana lub jabłka


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Galle będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Malediwach, Indiach, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Bangladeszu i Birmie.

Jedzenie

Szczegółowe ceny: ceny jedzenia w Galle

Restauracje

Zaktualizowana lista cen: ceny w restauracjach w Galle

Życie

Zaktualizowana lista cen: koszty życia w Galle

Wyjazdy z Wakacje.pl: Sri Lanka

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Sri Lanka Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Galle - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 142 zł (71 zł - 355 zł)

opłaty

142 zł (71 zł - 355 zł)
86% mniej niż w Polsce

cena internet 36 zł (13,6 zł - 204 zł)

internet

36 zł (13,6 zł - 204 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 32 zł (26 zł - 243 zł)

spodnie jeansy

32 zł (26 zł - 243 zł)
90% mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 1,17 tys. zł

zarobki średnio

1,17 tys. zł
81% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 447 zł (298 zł - 596 zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

447 zł (298 zł - 596 zł)
84% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 712 zł (425 zł - 1,18 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

712 zł (425 zł - 1,18 tys. zł)
80% mniej niż w Polsce

cena chleb 1,8 zł (1,1 zł - 5,2 zł)

chleb

1,8 zł (1,1 zł - 5,2 zł)
64% mniej niż w Polsce

cena ser 56 zł (13,2 zł - 132 zł)

ser

56 zł (13,2 zł - 132 zł)
64% więcej niż w Polsce

cena ryż 2,8 zł (2,2 zł - 3,4 zł)

ryż

2,8 zł (2,2 zł - 3,4 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena pomidory 4,5 zł (2,4 zł - 8,5 zł)

pomidory

4,5 zł (2,4 zł - 8,5 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena banany 2,1 zł (1,6 zł - 5,3 zł)

banany

2,1 zł (1,6 zł - 5,3 zł)
67% mniej niż w Polsce

cena wino 41 zł (27 zł - 108 zł)

wino

41 zł (27 zł - 108 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 12,2 zł (6,1 zł - 24 zł)

tania restauracja

12,2 zł (6,1 zł - 24 zł)
70% mniej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 88 zł (50 zł - 189 zł)

lepsza restauracja dla pary

88 zł (50 zł - 189 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 8,5 zł (2,4 zł - 14,8 zł)

lokalne piwo

8,5 zł (2,4 zł - 14,8 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 11,3 zł (7 zł - 21 zł)

piwo z importu

11,3 zł (7 zł - 21 zł)
25% mniej niż w Polsce

cena kawa 9,5 zł (6 zł - 16,1 zł)

kawa

9,5 zł (6 zł - 16,1 zł)
33% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 1,1 zł (0,8 zł - 2,3 zł)

butelka wody

1,1 zł (0,8 zł - 2,3 zł)
85% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 34 zł (18,1 zł - 51 zł)

mac burger king lub podobny bar

34 zł (18,1 zł - 51 zł)
1.7% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 2,4 zł (1,8 zł - 5,3 zł)

cola pepsi sprite mirinda

2,4 zł (1,8 zł - 5,3 zł)
71% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Galle

  1. Mleko 1 litr 5,9 zł (495 LKR)
  2. Chleb pół kilo 1,8 zł (154 LKR)
  3. Jaja 12 sztuk 5,8 zł (493 LKR)
  4. Kilo sera 56 zł (4,76 tys. LKR)
  5. Woda butelka półtora litra 1,4 zł (121 LKR)
  6. Butelka wina (średnia półka) 41 zł (3,43 tys. LKR)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 6,9 zł (582 LKR)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 8,6 zł (727 LKR)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 40 zł (3,35 tys. LKR)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 16 zł (1,36 tys. LKR)
  11. Jabłka (1kg) 13,6 zł (1,15 tys. LKR)
  12. Pomarańcze (1kg) 10,8 zł (909 LKR)
  13. Ziemniaki (1kg) 3,7 zł (316 LKR)
  14. Sałata (1 główka) 2,9 zł (247 LKR)
  15. Kilo białego ryżu 2,8 zł (239 LKR)
  16. Pomidory (1kg) 4,5 zł (378 LKR)
  17. Banany (1kg) 2,1 zł (179 LKR)
  18. Cebula (1kg) 3,3 zł (276 LKR)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 27 zł (2,3 tys. LKR)

ceny w restauracjach w Galle

  1. Posiłek w taniej restauracji 12,2 zł (1,03 tys. LKR)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 88 zł (7,45 tys. LKR)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 34 zł (2,91 tys. LKR)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 8,5 zł (719 LKR)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 11,3 zł (953 LKR)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 2,4 zł (205 LKR)
  7. Woda (0,33l butelka) 1,1 zł (94 LKR)
  8. Kawa cappuccino 9,5 zł (806 LKR)

koszty życia w Galle

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 0,62 zł (53 LKR)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 3,9 zł (333 LKR)
  3. Benzyna (1 litr) 4,5 zł (381 LKR)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 116 tys. zł (9,81 mln LKR)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 447 zł (37,8 tys. LKR)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 224 zł (18,9 tys. LKR)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 796 zł (67,3 tys. LKR)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 712 zł (60,2 tys. LKR)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 142 zł (12 tys. LKR)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 36 zł (3,07 tys. LKR)
  11. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 16 zł (1,36 tys. LKR)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 32 zł (2,68 tys. LKR)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 25 zł (2,14 tys. LKR)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 130 zł (11 tys. LKR)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 69 zł (5,87 tys. LKR)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 148 tys. zł (12,5 mln LKR)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 131 zł (11 tys. LKR)
  18. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 1,94 tys. zł (164 tys. LKR)
  19. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 1,17 tys. zł (99,1 tys. LKR)
  20. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 12%
  21. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 1,2 zł (100 LKR)
  22. Taxi 1km (taryfa normalna) 1,4 zł (115 LKR)
  23. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 4,1 zł (346 LKR)

koszty rozrywki w Galle

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 24 zł (2,02 tys. LKR)
  2. Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 7 zł (594 LKR)
  3. Kino pojedynczy bilet 7,1 zł (600 LKR)

Koszty utrzymania na Sri Lance: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania na Sri Lance z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

butelka wody

1,1 zł (0,8 zł - 2,3 zł)
85% mniej niż w Polsce

wynajem dużego mieszkania poza centrum

712 zł (425 zł - 1,18 tys. zł)
80% mniej niż w Polsce

lepsza restauracja dla pary

88 zł (50 zł - 189 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

chleb

1,8 zł (1,1 zł - 5,2 zł)
64% mniej niż w Polsce

kawa

9,5 zł (6 zł - 16,1 zł)
33% mniej niż w Polsce

wynajem małego mieszkania w centrum

447 zł (298 zł - 596 zł)
84% mniej niż w Polsce

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.