Koszty życia w Placencia (Belize) w 2026 roku
Ceny i koszty życia w Placencia
Ile kosztuje życie w Placencia? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.
- Tani posiłek w restauracji
- 62 zł (46 zł - 103 zł)
- Zestaw fast food
- 52 zł (42 zł - 63 zł)
- Cappuccino
- 16,9 zł (13,9 zł - 20 zł)
- Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
- 5,49 tys. zł
Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Placencia? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Placencia.
Atrakcje i bilety: Belize
Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.
Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.
Placencia - jakie są ceny w supermarketach?
Placencia - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce?
Placencia - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Placencia:
ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki
(Ostatnia aktualizacja: 7 dni temu)
Waluta w Belize: dolar belizeński (BZD). Za 10 złotych dostaniesz 5,15 dolara belizeńskiego. Za 100 złotych dostaniesz 51,5 dolara belizeńskiego. A w drugę stronę: Za 10 dolarów belizeńskich dostaniesz 19,4 złotego.
Czy hotele są drogie w Placencia? Ile zapłacimy za pokój w Placencia?
Średnia cena noclegu w Placencia wynosi 558 zł (143 USD). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 360 zł (92 USD) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Placencia za mniej więcej 412 zł (106 USD) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 902 zł (231 USD)
Noclegi: Belize
Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.
Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Czy w sklepach jest drogo w Placencia? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Placencia? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Placencia, takich jak: zagraniczne piwo, wino, ser, jaja lub mleko (Ostatnia aktualizacja: 7 dni temu)
Czy można tanio stołować się w restauracjach w Placencia? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Placencia? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Placencia? Czy jedzenie na mieście w Placencia jest droższe niż w Polsce?
Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 62 złote.
Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 52 złote.
A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 194 złote.
A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 26 złotych (cena za 2 butelki).
A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 4,6 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Placencia, m.in: zagraniczne piwo, wino, ser, jaja lub mleko
A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Placencia będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Gwatemali, Hondurasie, Salwadorze, Nikaragui i Kajmanach.
Placencia - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:
opłaty
357 zł
66% mniej niż w Polsce
internet
279 zł (239 zł - 319 zł)
310% więcej niż w Polsce
wynajem małego mieszkania w centrum
5,49 tys. zł
dwa razy więcej niż w Polsce
ser
136 zł
300% więcej niż w Polsce
wino
59 zł
130% więcej niż w Polsce
tania restauracja
62 zł (46 zł - 103 zł)
o połowę więcej niż w Polsce
lepsza restauracja dla pary
194 zł (145 zł - 524 zł)
2.1% więcej niż w Polsce
lokalne piwo
12,8 zł (7 zł - 24 zł)
15% mniej niż w Polsce
piwo z importu
11,8 zł (11,5 zł - 15,6 zł)
22% mniej niż w Polsce
kawa
16,9 zł (13,9 zł - 20 zł)
19% więcej niż w Polsce
butelka wody
3,4 zł
o połowę mniej niż w Polsce
mac burger king lub podobny bar
52 zł (42 zł - 63 zł)
o połowę więcej niż w Polsce
cola pepsi sprite mirinda
4,6 zł (4,4 zł - 4,9 zł)
o połowę mniej niż w Polsce
ceny jedzenia w Placencia
- Mleko 1 litr 16,9 zł (4,3 USD)
- Jaja 12 sztuk 12,2 zł (3,1 USD)
- Kilo sera 136 zł (35 USD)
- Butelka wina (średnia półka) 59 zł (15,1 USD)
- Lokalne piwo (pół litra) 10,8 zł (2,8 USD)
- Importowane piwo (mała butelka 0,3) 11,9 zł (3 USD)
ceny w restauracjach w Placencia
- Posiłek w taniej restauracji 62 zł (15,8 USD)
- 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 194 zł (50 USD)
- McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 52 zł (13,4 USD)
- Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 12,8 zł (3,3 USD)
- Importowane piwo (butelka 0.33 l) 11,8 zł (3 USD)
- Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 4,6 zł (1,2 USD)
- Woda (0,33l butelka) 3,4 zł (0,87 USD)
- Kawa cappuccino 16,9 zł (4,3 USD)
koszty życia w Placencia
- Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 279 zł (71 USD)
- Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 195 zł (50 USD)
- Benzyna (1 litr) 7,9 zł (2 USD)
- Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 5,49 tys. zł (1,41 tys. USD)
- Apartament (1 sypialnia) poza centrum 5,38 tys. zł (1,38 tys. USD)
- Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 357 zł (91 USD)
Jak różnią się ceny w miastach w Belize? Zobacz tu: Ceny w miastach w Belize
Ceny
Koszty utrzymania w Belize: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Belize z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.
Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:
Skąd pochodzą dane o cenach?
ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.
Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.