Koszty życia w Dehiwala-Mount Lavinia (Sri Lance) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 6 października 2026

Ceny i koszty życia w Dehiwala-Mount Lavinia

Ile kosztuje życie w Dehiwala-Mount Lavinia? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
12,2 zł (6,1 zł - 24 zł)
Zestaw fast food
35 zł (25 zł - 43 zł)
Cappuccino
9,5 zł (6 zł - 16,1 zł)
Bochenek chleba
1,5 zł (1,5 zł - 5,2 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
171 zł (71 zł - 426 zł)
Sri Lanka: tarasy Sigiriyi na Lwiej Skale splatające poranną mgłę w szmaragdowe spódnice dżungli, smugi dymu z kominów cejlońskich fabryk herbaty w stronę solnej aury koralowych bastionów fortu Galle oraz bębny lotosowe o zmierzchu przy Świątyni Zęba w Kandy na zdjęciu nagłówkowym - tło dla cegiełek z aukcji skórek cynamonu w rupiach lankijskich (LKR), stempli akcyzowych na blankietach sprzedaży araku oraz stosików biletów na widok rybaków na palach przy Weligamie.
Dehiwala-Mount Lavinia

Poniżej aktualne ceny w Dehiwala-Mount Lavinia.Przewodnik po kraju: Sri Lance - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Dehiwala-Mount Lavinia? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Dehiwala-Mount Lavinia.

Dehiwala-Mount Lavinia zmiany cen hikersbay.com
Dehiwala-Mount Lavinia Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Sri Lanka

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Jakie są ceny w supermarketach w Dehiwala-Mount Lavinia? Czy koszty życia w Dehiwala-Mount Lavinia są wyższe od tych w Polsce? Dehiwala-Mount Lavinia - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach w Dehiwala-Mount Lavinia: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 6 dni temu)

Waluta na Sri Lance: rupia lankijska (LKR). Za 10 złotych dostaniesz 846 rupii lankijskich. Za 100 złotych dostaniesz 8,46 tysiąca rupii lankijskich. A w drugę stronę: Za 100 rupii lankijskich dostaniesz 1,18 złotego.


Sumarycznie koszty w Dehiwala-Mount Lavinia są niższe niż w Polsce. Żywność i podstawowe produkty są droższe średnio o 17%. Jedzenie w restauracjach będzie tańsze o 48%. Z kolei koszty życia w Dehiwala-Mount Lavinia są niższe niż koszty w Polsce o 5.4%. A jak wygladają ceny rozrywki? Ile wydamy na sport? Okazuje się że wydamy mniej niż w Polsce o 47%.

Czy hotele są drogie w Dehiwala-Mount Lavinia? Ile zapłacimy za pokój w Dehiwala-Mount Lavinia?

Średni koszt noclegu w Dehiwala-Mount Lavinia to 314 zł (26,5 tys. LKR). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 104 zł (8,79 tys. LKR) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 190 zł (16 tys. LKR). Cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Dehiwala-Mount Lavinia 118 zł (10 tys. LKR). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 283 zł (23,9 tys. LKR) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Dehiwala-Mount Lavinia za mniej więcej 581 zł (49,2 tys. LKR) Jeśli szukamy najlepszych warunków pobytu, to w hotelach 5-gwiazdkowych, które zapewnią zdecydowanie więcej luksusu - powiniśmy się liczyc z wydatkiem w okolicy 783 zł (66,2 tys. LKR)


Noclegi: Sri Lanka

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Dehiwala-Mount Lavinia? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Dehiwala-Mount Lavinia? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Dehiwala-Mount Lavinia, takich jak: sałata, papierosy, chleb, zagraniczne piwo lub woda butelkowana (Ostatnia aktualizacja: 6 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Dehiwala-Mount Lavinia? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Dehiwala-Mount Lavinia? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Dehiwala-Mount Lavinia? Czy jedzenie na mieście w Dehiwala-Mount Lavinia jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 12,2 złotego. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 35 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 88 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 17,7 złotego (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 2,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Dehiwala-Mount Lavinia, m.in: sałata, papierosy, chleb, zagraniczne piwo lub woda butelkowana


W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w Dehiwala-Mount Lavinia w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: Malediwach, Indiach, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Bangladeszu i Birmie.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Sri Lanka

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Sri Lanka Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Dehiwala-Mount Lavinia - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 171 zł (71 zł - 426 zł)

opłaty

171 zł (71 zł - 426 zł)
83% mniej niż w Polsce

cena internet 64 zł (27 zł - 204 zł)

internet

64 zł (27 zł - 204 zł)
4.7% mniej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 88 zł (42 zł - 243 zł)

spodnie jeansy

88 zł (42 zł - 243 zł)
72% mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 551 zł

zarobki średnio

551 zł
91% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 893 zł

wynajem małego mieszkania w centrum

893 zł
68% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 1,11 tys. zł (944 zł - 1,27 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

1,11 tys. zł (944 zł - 1,27 tys. zł)
68% mniej niż w Polsce

cena chleb 1,5 zł (1,5 zł - 5,2 zł)

chleb

1,5 zł (1,5 zł - 5,2 zł)
71% mniej niż w Polsce

cena ser 56 zł (13,2 zł - 132 zł)

ser

56 zł (13,2 zł - 132 zł)
64% więcej niż w Polsce

cena ryż 2,8 zł (2,2 zł - 3,4 zł)

ryż

2,8 zł (2,2 zł - 3,4 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena pomidory 4,5 zł (2,4 zł - 8,5 zł)

pomidory

4,5 zł (2,4 zł - 8,5 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena banany 3,6 zł (2,1 zł - 5,3 zł)

banany

3,6 zł (2,1 zł - 5,3 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena wino 47 zł (27 zł - 108 zł)

wino

47 zł (27 zł - 108 zł)
82% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 12,2 zł (6,1 zł - 24 zł)

tania restauracja

12,2 zł (6,1 zł - 24 zł)
70% mniej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 88 zł (50 zł - 189 zł)

lepsza restauracja dla pary

88 zł (50 zł - 189 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 8,9 zł (6,1 zł - 14,8 zł)

lokalne piwo

8,9 zł (6,1 zł - 14,8 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 12,5 zł (7 zł - 21 zł)

piwo z importu

12,5 zł (7 zł - 21 zł)
17% mniej niż w Polsce

cena kawa 9,5 zł (6 zł - 16,1 zł)

kawa

9,5 zł (6 zł - 16,1 zł)
33% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 1,1 zł (0,92 zł - 2,3 zł)

butelka wody

1,1 zł (0,92 zł - 2,3 zł)
85% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 35 zł (25 zł - 43 zł)

mac burger king lub podobny bar

35 zł (25 zł - 43 zł)
Bardzo podobnie jak w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 2,4 zł (1,8 zł - 5,3 zł)

cola pepsi sprite mirinda

2,4 zł (1,8 zł - 5,3 zł)
71% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Dehiwala-Mount Lavinia

  1. Mleko 1 litr 6,5 zł (545 LKR)
  2. Chleb pół kilo 1,5 zł (127 LKR)
  3. Jaja 12 sztuk 6,7 zł (564 LKR)
  4. Kilo sera 56 zł (4,76 tys. LKR)
  5. Woda butelka półtora litra 1,9 zł (163 LKR)
  6. Butelka wina (średnia półka) 47 zł (4 tys. LKR)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 7,6 zł (646 LKR)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 9,7 zł (816 LKR)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 28 zł (2,33 tys. LKR)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 18 zł (1,52 tys. LKR)
  11. Jabłka (1kg) 27 zł (2,28 tys. LKR)
  12. Pomarańcze (1kg) 19,1 zł (1,62 tys. LKR)
  13. Ziemniaki (1kg) 3,7 zł (316 LKR)
  14. Sałata (1 główka) 2,9 zł (247 LKR)
  15. Kilo białego ryżu 2,8 zł (239 LKR)
  16. Pomidory (1kg) 4,5 zł (384 LKR)
  17. Banany (1kg) 3,6 zł (303 LKR)
  18. Cebula (1kg) 3,3 zł (276 LKR)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 28 zł (2,4 tys. LKR)

ceny w restauracjach w Dehiwala-Mount Lavinia

  1. Posiłek w taniej restauracji 12,2 zł (1,03 tys. LKR)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 88 zł (7,45 tys. LKR)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 35 zł (2,94 tys. LKR)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 8,9 zł (750 LKR)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 12,5 zł (1,06 tys. LKR)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 2,4 zł (205 LKR)
  7. Woda (0,33l butelka) 1,1 zł (97 LKR)
  8. Kawa cappuccino 9,5 zł (806 LKR)

koszty życia w Dehiwala-Mount Lavinia

  1. Benzyna (1 litr) 4 zł (341 LKR)
  2. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 116 tys. zł (9,81 mln LKR)
  3. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 893 zł (75,5 tys. LKR)
  4. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 447 zł (37,8 tys. LKR)
  5. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 2,44 tys. zł (206 tys. LKR)
  6. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 1,11 tys. zł (93,8 tys. LKR)
  7. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 171 zł (14,4 tys. LKR)
  8. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 64 zł (5,44 tys. LKR)
  9. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 16 zł (1,36 tys. LKR)
  10. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 88 zł (7,48 tys. LKR)
  11. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 65 zł (5,5 tys. LKR)
  12. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 318 zł (26,9 tys. LKR)
  13. 1 para męskich skórzanych butów 138 zł (11,7 tys. LKR)
  14. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 148 tys. zł (12,5 mln LKR)
  15. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 131 zł (11 tys. LKR)
  16. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 1,94 tys. zł (164 tys. LKR)
  17. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 551 zł (46,6 tys. LKR)
  18. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 10%
  19. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 1,8 zł (150 LKR)
  20. Taxi 1km (taryfa normalna) 1,4 zł (115 LKR)
  21. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 4,1 zł (346 LKR)

koszty rozrywki w Dehiwala-Mount Lavinia

  1. Kino pojedynczy bilet 15,8 zł (1,33 tys. LKR)

Koszty utrzymania na Sri Lance: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania na Sri Lance z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

internet

64 zł (27 zł - 204 zł)
4,7% mniej niż w Polsce

pomidory

4,5 zł (2,4 zł - 8,5 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

spodnie jeansy

88 zł (42 zł - 243 zł)
72% mniej niż w Polsce

mac burger king lub podobny bar

35 zł (25 zł - 43 zł)
Bardzo podobnie jak w Polsce

lepsza restauracja dla pary

88 zł (50 zł - 189 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

ser

56 zł (13,2 zł - 132 zł)
64% więcej niż w Polsce

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.