Ceny w New York, NY

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2025

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w New York, NY? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w New York, NY.

New York, NY zmiany cen hikersbay.com
New York, NY Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

New York, NY - ile zapłacimy w marketach? New York, NY - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce? New York, NY - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w New York, NY: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 17 godzin temu)

Waluta w Stanach Zjednoczonych: dolar amerykański (USD). Za 10 złotych dostaniesz 2,66 dolara amerykańskiego. Za 100 złotych dostaniesz 26,6 dolara amerykańskiego. A w drugę stronę: Za 10 dolarów amerykańskich dostaniesz 37,5 złotego.


W New York, NY jest sporo drożej niż w Polsce. Żywność i podstawowe produkty są droższe średnio o 150%. W restauracjach czy barach zapłacimy więcej o 170%. Z kolei życie jest droższe w New York, NY o 110%. W przypadku sportu i rozrywki nasze wydatki mogą być większe o 260%.

Czy hotele są drogie w New York, NY? Ile zapłacimy za pokój w New York, NY?

Uśredniony koszt noclegu w New York, NY to 555 zł (148 USD). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 448 zł (119 USD) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 195 zł (52 USD). Cena pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym w New York, NY to mniej więcej 558 zł (149 USD). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 701 zł (187 USD) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w New York, NY za mniej więcej 860 zł (229 USD) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 1,78 tys. zł (474 USD)


Czy w sklepach jest drogo w New York, NY? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w New York, NY? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w New York, NY, takich jak: jabłka, pierś z kurczaka, woda butelkowana, banany lub sałata (Ostatnia aktualizacja: 3 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w New York, NY? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w New York, NY? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w New York, NY? Czy jedzenie na mieście w New York, NY jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 113 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 45 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 488 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 60 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 11,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w New York, NY, m.in: jabłka, pierś z kurczaka, woda butelkowana, banany lub sałata


A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w New York, NY w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Kanadzie, Bahamach, Belize, Kubie i Kajmanach.

New York, NY - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 653 zł (375 zł - 981 zł)

opłaty

653 zł (375 zł - 981 zł)
37% mniej niż w Polsce

cena internet 263 zł (188 zł - 375 zł)

internet

263 zł (188 zł - 375 zł)
340% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 258 zł (150 zł - 375 zł)

spodnie jeansy

258 zł (150 zł - 375 zł)
24% mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 23 tys. zł

zarobki średnio

23 tys. zł
330% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 15,7 tys. zł (11,3 tys. zł - 20,6 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

15,7 tys. zł (11,3 tys. zł - 20,6 tys. zł)
370% więcej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 16,5 tys. zł (11,3 tys. zł - 26,3 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

16,5 tys. zł (11,3 tys. zł - 26,3 tys. zł)
270% więcej niż w Polsce

cena chleb 17,8 zł (11,5 zł - 37 zł)

chleb

17,8 zł (11,5 zł - 37 zł)
280% więcej niż w Polsce

cena ser 63 zł (35 zł - 116 zł)

ser

63 zł (35 zł - 116 zł)
82% więcej niż w Polsce

cena ryż 27 zł (12,4 zł - 41 zł)

ryż

27 zł (12,4 zł - 41 zł)
370% więcej niż w Polsce

cena pomidory 23 zł (8,2 zł - 41 zł)

pomidory

23 zł (8,2 zł - 41 zł)
120% więcej niż w Polsce

cena banany 7,7 zł (5 zł - 25 zł)

banany

7,7 zł (5 zł - 25 zł)
22% więcej niż w Polsce

cena wino 75 zł (45 zł - 100 zł)

wino

75 zł (45 zł - 100 zł)
200% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 113 zł (56 zł - 225 zł)

tania restauracja

113 zł (56 zł - 225 zł)
220% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 30 zł (23 zł - 45 zł)

lokalne piwo

30 zł (23 zł - 45 zł)
110% więcej niż w Polsce

cena kawa 21 zł (15 zł - 34 zł)

kawa

21 zł (15 zł - 34 zł)
64% więcej niż w Polsce

cena butelka wody 8,6 zł (7,5 zł - 15 zł)

butelka wody

8,6 zł (7,5 zł - 15 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 45 zł (38 zł - 56 zł)

mac burger king lub podobny bar

45 zł (38 zł - 56 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 11,4 zł (7,5 zł - 18,8 zł)

cola pepsi sprite mirinda

11,4 zł (7,5 zł - 18,8 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w New York, NY

  1. Mleko 1 litr 5,9 zł (1,6 USD)
  2. Chleb pół kilo 17,8 zł (4,7 USD)
  3. Jaja 12 sztuk 20 zł (5,5 USD)
  4. Kilo sera 63 zł (16,9 USD)
  5. Woda butelka półtora litra 9,1 zł (2,4 USD)
  6. Butelka wina (średnia półka) 75 zł (20 USD)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 9,5 zł (2,5 USD)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 14,4 zł (3,8 USD)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 64 zł (17 USD)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 59 zł (15,8 USD)
  11. Jabłka (1kg) 26 zł (6,9 USD)
  12. Pomarańcze (1kg) 22 zł (6 USD)
  13. Ziemniaki (1kg) 16 zł (4,3 USD)
  14. Sałata (1 główka) 10,8 zł (2,9 USD)
  15. Kilo białego ryżu 27 zł (7,2 USD)
  16. Pomidory (1kg) 23 zł (6,2 USD)
  17. Banany (1kg) 7,7 zł (2 USD)
  18. Cebula (1kg) 14,2 zł (3,8 USD)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 75 zł (19,9 USD)

ceny w restauracjach w New York, NY

  1. Posiłek w taniej restauracji 113 zł (30 USD)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 488 zł (130 USD)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 45 zł (12 USD)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 30 zł (8 USD)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 38 zł (10 USD)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 11,4 zł (3 USD)
  7. Woda (0,33l butelka) 8,6 zł (2,3 USD)
  8. Kawa cappuccino 21 zł (5,6 USD)

koszty życia w New York, NY

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 10,9 zł (2,9 USD)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 495 zł (132 USD)
  3. Benzyna (1 litr) 3,9 zł (1 USD)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 105 tys. zł (28 tys. USD)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 15,7 tys. zł (4,19 tys. USD)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 10,8 tys. zł (2,87 tys. USD)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 31 tys. zł (8,25 tys. USD)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 16,5 tys. zł (4,4 tys. USD)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 653 zł (174 USD)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 263 zł (70 USD)
  11. numb_34 236 zł (63 USD)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 258 zł (69 USD)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 170 zł (45 USD)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 364 zł (97 USD)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 622 zł (166 USD)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 102 tys. zł (27,1 tys. USD)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 11,5 tys. zł (3,07 tys. USD)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 66,4 tys. zł (17,7 tys. USD)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 237 tys. zł (63,3 tys. USD)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 44,1 tys. zł (11,8 tys. USD)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 23 tys. zł (6,13 tys. USD)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 6.6%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 18,8 zł (5 USD)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 8,2 zł (2,2 USD)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 113 zł (30 USD)

New York, NY koszty życia hikersbay.com
New York, NY Koszty Życia

koszty rozrywki w New York, NY

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 496 zł (132 USD)
  2. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 278 zł (74 USD)
  3. Kino pojedynczy bilet 75 zł (20 USD)

Jakie różnią się ceny w regionach oraz miastach w Stanach Zjednoczonych? Jakie są ceny na wyspach przynależnych do Stanów Zjednoczonych? Zobacz tu: Ceny w regionach, miastach i na wyspach w Stanach Zjednoczonych

Ceny: Oʻahu   Floryda   Kalifornia   Hawaje   Albuquerque, NM   Anchorage, AK   Arlington, VA   Atlanta, GA   Austin, TX   Baltimore, MD   Baton Rouge, LA   Boise, ID   Boston, MA   Buffalo, NY  

Koszty utrzymania w Stanach Zjednoczonych: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Stanach Zjednoczonych z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

banany

7,7 zł (5 zł - 25 zł)
22% więcej niż w Polsce

chleb

17,8 zł (11,5 zł - 37 zł)
280% więcej niż w Polsce

mac burger king lub podobny bar

45 zł (38 zł - 56 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

internet

263 zł (188 zł - 375 zł)
340% więcej niż w Polsce

zarobki średnio

23 tys. zł
330% więcej niż w Polsce

ryż

27 zł (12,4 zł - 41 zł)
370% więcej niż w Polsce

Ceny w poszczególnych regionach w Stanach Zjednoczonych

Ceny na wyspach