Koszty życia w Avellino (Włoszech) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 6 października 2026

Ceny i koszty życia w Avellino

Ile kosztuje życie w Avellino? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
58 zł (26 zł - 116 zł)
Zestaw fast food
39 zł (39 zł - 53 zł)
Cappuccino
6,7 zł (4,9 zł - 12,2 zł)
Bochenek chleba
8,1 zł (6 zł - 16,1 zł)
Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
1,8 tys. zł (1,66 tys. zł - 1,87 tys. zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
716 zł (439 zł - 1,49 tys. zł)
Włochy: dachy z terakoty, renesansowe place i strome wybrzeże w stylu amalfitańskim na zdjęciu nagłówkowym - wizualny kontekst stron o cenach w trattoriach, delikatesach i codziennym życiu.
Avellino

Poniżej aktualne ceny w Avellino.Przewodnik po kraju: Włoszech - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Avellino? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Avellino.

Avellino zmiany cen hikersbay.com
Avellino Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Avellino - ile zapłacimy w marketach? Avellino - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce? Avellino - ile trzeba wydać na rozrywkę, a także ile zapłacimy w restauracjach i knajpach?
Poniżej przeczytasz bieżące zestawienie cen i kosztów w Avellino: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 7 dni temu)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.


Sumując różne wydatki, można stwierdzić, że ogólnie jest drożej w Avellino niż w Polsce. Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 40%. Wyjście do restauracji będzie kosztować nas więcej o 23%. Z kolei koszt życia i opłaty w Avellino są podobne do wydatków jakie ponosimy w Polsce. Za rozrywkę i sport zapłacimy podobną kwotę do tego co zapłacilibyśmy w Polsce

Czy hotele są drogie w Avellino? Ile zapłacimy za pokój w Avellino?

Uśredniony koszt noclegu w Avellino to 228 zł (52 €). Cena pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym w Avellino to mniej więcej 167 zł (38 €). 3-gwiazdkowy hotel to koszt około 210 zł (48 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Avellino za mniej więcej 236 zł (54 €)


Noclegi: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Avellino? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Avellino? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w Avellino, takich jak: pomarańcze, banany, mleko, zagraniczne piwo lub piwo (Ostatnia aktualizacja: 7 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Avellino? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Avellino? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Avellino? Czy jedzenie na mieście w Avellino jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 58 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 39 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 256 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 22 złote (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 8,5 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Avellino, m.in: pomarańcze, banany, mleko, zagraniczne piwo lub piwo


A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w Avellino w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Avellino - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 716 zł (439 zł - 1,49 tys. zł)

opłaty

716 zł (439 zł - 1,49 tys. zł)
31% mniej niż w Polsce

cena internet 120 zł (109 zł - 174 zł)

internet

120 zł (109 zł - 174 zł)
78% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 288 zł (182 zł - 456 zł)

spodnie jeansy

288 zł (182 zł - 456 zł)
11% mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 5,64 tys. zł

zarobki średnio

5,64 tys. zł
10% mniej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 1,8 tys. zł (1,66 tys. zł - 1,87 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

1,8 tys. zł (1,66 tys. zł - 1,87 tys. zł)
36% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 1,73 tys. zł (1,51 tys. zł - 2,16 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

1,73 tys. zł (1,51 tys. zł - 2,16 tys. zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena chleb 8,1 zł (6 zł - 16,1 zł)

chleb

8,1 zł (6 zł - 16,1 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena ser 66 zł (51 zł - 127 zł)

ser

66 zł (51 zł - 127 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena ryż 11,7 zł (8,9 zł - 22 zł)

ryż

11,7 zł (8,9 zł - 22 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena pomidory 10,9 zł (5,9 zł - 23 zł)

pomidory

10,9 zł (5,9 zł - 23 zł)
1% mniej niż w Polsce

cena banany 8,5 zł (5,4 zł - 15,6 zł)

banany

8,5 zł (5,4 zł - 15,6 zł)
31% więcej niż w Polsce

cena wino 19 zł (11,9 zł - 47 zł)

wino

19 zł (11,9 zł - 47 zł)
27% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 58 zł (26 zł - 116 zł)

tania restauracja

58 zł (26 zł - 116 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 256 zł (179 zł - 512 zł)

lepsza restauracja dla pary

256 zł (179 zł - 512 zł)
35% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 11 zł (8,8 zł - 31 zł)

lokalne piwo

11 zł (8,8 zł - 31 zł)
27% mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 14,3 zł (13,2 zł - 26 zł)

piwo z importu

14,3 zł (13,2 zł - 26 zł)
5% mniej niż w Polsce

cena kawa 6,7 zł (4,9 zł - 12,2 zł)

kawa

6,7 zł (4,9 zł - 12,2 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 4,8 zł (4,8 zł - 7,2 zł)

butelka wody

4,8 zł (4,8 zł - 7,2 zł)
36% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 39 zł (39 zł - 53 zł)

mac burger king lub podobny bar

39 zł (39 zł - 53 zł)
13% więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 8,5 zł (6,9 zł - 14,7 zł)

cola pepsi sprite mirinda

8,5 zł (6,9 zł - 14,7 zł)
2.3% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w Avellino

  1. Mleko 1 litr 3,9 zł (0,89 €)
  2. Chleb pół kilo 8,1 zł (1,8 €)
  3. Jaja 12 sztuk 17,8 zł (4,1 €)
  4. Kilo sera 66 zł (15 €)
  5. Woda butelka półtora litra 1,3 zł (0,3 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 19 zł (4,3 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 5,3 zł (1,2 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 5,2 zł (1,2 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 24 zł (5,5 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 48 zł (10,9 €)
  11. Jabłka (1kg) 5,4 zł (1,2 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 9,4 zł (2,2 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 7,1 zł (1,6 €)
  14. Sałata (1 główka) 4,2 zł (0,96 €)
  15. Kilo białego ryżu 11,7 zł (2,7 €)
  16. Pomidory (1kg) 10,9 zł (2,5 €)
  17. Banany (1kg) 8,5 zł (1,9 €)
  18. Cebula (1kg) 4,5 zł (1 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 71 zł (16,3 €)

ceny w restauracjach w Avellino

  1. Posiłek w taniej restauracji 58 zł (13,2 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 256 zł (58 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 39 zł (9 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 11 zł (2,5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 14,3 zł (3,3 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 8,5 zł (1,9 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 4,8 zł (1,1 €)
  8. Kawa cappuccino 6,7 zł (1,5 €)

koszty życia w Avellino

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 5,3 zł (1,2 €)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 156 zł (36 €)
  3. Benzyna (1 litr) 7,9 zł (1,8 €)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 137 tys. zł (31,1 tys. €)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 1,8 tys. zł (410 €)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,3 tys. zł (296 €)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 2,39 tys. zł (544 €)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 1,73 tys. zł (393 €)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 716 zł (163 €)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 120 zł (27 €)
  11. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 44 zł (10 €)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 288 zł (66 €)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 138 zł (31 €)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 286 zł (65 €)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 419 zł (96 €)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 134 tys. zł (30,6 tys. €)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,03 tys. zł (235 €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 4,61 tys. zł (1,05 tys. €)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 19,5 tys. zł (4,46 tys. €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 2,56 tys. zł (583 €)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 5,64 tys. zł (1,29 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.5%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 17,5 zł (4 €)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 7 zł (1,6 €)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 143 zł (33 €)

Avellino koszty życia hikersbay.com
Avellino Koszty Życia

koszty rozrywki w Avellino

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 170 zł (39 €)
  2. Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 82 zł (18,6 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 32 zł (7,4 €)

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

lokalne piwo

11 zł (8,8 zł - 31 zł)
27% mniej niż w Polsce

opłaty

716 zł (439 zł - 1,49 tys. zł)
31% mniej niż w Polsce

mac burger king lub podobny bar

39 zł (39 zł - 53 zł)
13% więcej niż w Polsce

ryż

11,7 zł (8,9 zł - 22 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

lepsza restauracja dla pary

256 zł (179 zł - 512 zł)
35% więcej niż w Polsce

banany

8,5 zł (5,4 zł - 15,6 zł)
31% więcej niż w Polsce

Ceny na wyspach

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.