Koszty życia w L'Aquila (Włoszech) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026

Ceny i koszty życia w L'Aquila

Ile kosztuje życie w L'Aquila? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
74 zł (53 zł - 132 zł)
Zestaw fast food
35 zł (35 zł - 53 zł)
Cappuccino
6,2 zł (4,9 zł - 14,6 zł)
Bochenek chleba
11,5 zł (4,6 zł - 37 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
667 zł (526 zł - 1,32 tys. zł)
Włochy: dachy z terakoty, renesansowe place i strome wybrzeże w stylu amalfitańskim na zdjęciu nagłówkowym - wizualny kontekst stron o cenach w trattoriach, delikatesach i codziennym życiu.
L'Aquila

Poniżej aktualne ceny w L'Aquila.Przewodnik po kraju: Włoszech - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w L'Aquila? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w L'Aquila.

L'Aquila zmiany cen hikersbay.com
L'Aquila Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Jakie są ceny w supermarketach w L'Aquila? Czy koszty życia w L'Aquila są wyższe od tych w Polsce? L'Aquila - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w L'Aquila: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: wczoraj)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.


Biorąc pod uwagę różne kategorie kosztów oraz cen, to po zsumowaniu wydatków wychodzi, że trzeba wydać więcej w L'Aquila niż w Polsce. Żywność i podstawowe produkty są droższe średnio o 43%. W restauracjach będzie drożej o 31%. A koszt życia jest większy w L'Aquila o 6.9%. Gdy chcemy wykorzystać wolny czas na rozrywkę lub sport to musimy nastawić się na wydatki większe o 35%.

Czy hotele są drogie w L'Aquila? Ile zapłacimy za pokój w L'Aquila?

Średni koszt noclegu w L'Aquila to 344 zł (78 €). Cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w L'Aquila 191 zł (44 €). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 325 zł (74 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w L'Aquila za mniej więcej 365 zł (83 €)


Noclegi: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w L'Aquila? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w L'Aquila? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w L'Aquila, takich jak: ser, wino, banany, papierosy lub zagraniczne piwo (Ostatnia aktualizacja: wczoraj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w L'Aquila? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w L'Aquila? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w L'Aquila? Czy jedzenie na mieście w L'Aquila jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 74 złote. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 35 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 256 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 39 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 9,8 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w L'Aquila, m.in: ser, wino, banany, papierosy lub zagraniczne piwo


W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w L'Aquila w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


L'Aquila - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 667 zł (526 zł - 1,32 tys. zł)

opłaty

667 zł (526 zł - 1,32 tys. zł)
36% mniej niż w Polsce

cena internet 101 zł (87 zł - 130 zł)

internet

101 zł (87 zł - 130 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 350 zł (228 zł - 456 zł)

spodnie jeansy

350 zł (228 zł - 456 zł)
8.7% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 7,64 tys. zł

zarobki średnio

7,64 tys. zł
22% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 1,04 tys. zł

wynajem małego mieszkania w centrum

1,04 tys. zł
63% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 2,59 tys. zł (2,59 tys. zł - 2,59 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

2,59 tys. zł (2,59 tys. zł - 2,59 tys. zł)
27% mniej niż w Polsce

cena chleb 11,5 zł (4,6 zł - 37 zł)

chleb

11,5 zł (4,6 zł - 37 zł)
130% więcej niż w Polsce

cena ser 62 zł (31 zł - 153 zł)

ser

62 zł (31 zł - 153 zł)
80% więcej niż w Polsce

cena ryż 8,6 zł (4,5 zł - 13,4 zł)

ryż

8,6 zł (4,5 zł - 13,4 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 11,8 zł (4,6 zł - 18,2 zł)

pomidory

11,8 zł (4,6 zł - 18,2 zł)
7.3% więcej niż w Polsce

cena banany 7,6 zł (4,5 zł - 11,2 zł)

banany

7,6 zł (4,5 zł - 11,2 zł)
18% więcej niż w Polsce

cena wino 24 zł (17,6 zł - 47 zł)

wino

24 zł (17,6 zł - 47 zł)
8.8% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 74 zł (53 zł - 132 zł)

tania restauracja

74 zł (53 zł - 132 zł)
84% więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 256 zł (205 zł - 512 zł)

lepsza restauracja dla pary

256 zł (205 zł - 512 zł)
35% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 19,7 zł (15,4 zł - 35 zł)

lokalne piwo

19,7 zł (15,4 zł - 35 zł)
32% więcej niż w Polsce

cena piwo z importu 19,7 zł (17,5 zł - 31 zł)

piwo z importu

19,7 zł (17,5 zł - 31 zł)
32% więcej niż w Polsce

cena kawa 6,2 zł (4,9 zł - 14,6 zł)

kawa

6,2 zł (4,9 zł - 14,6 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 6,1 zł (2,9 zł - 14,3 zł)

butelka wody

6,1 zł (2,9 zł - 14,3 zł)
18% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 35 zł (35 zł - 53 zł)

mac burger king lub podobny bar

35 zł (35 zł - 53 zł)
Bardzo podobnie jak w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 9,8 zł (7,4 zł - 19,6 zł)

cola pepsi sprite mirinda

9,8 zł (7,4 zł - 19,6 zł)
18% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w L'Aquila

  1. Mleko 1 litr 6 zł (1,4 €)
  2. Chleb pół kilo 11,5 zł (2,6 €)
  3. Jaja 12 sztuk 14,2 zł (3,2 €)
  4. Kilo sera 62 zł (14,1 €)
  5. Woda butelka półtora litra 1,8 zł (0,4 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 24 zł (5,4 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 5,4 zł (1,2 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 7,2 zł (1,7 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 24 zł (5,5 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 48 zł (10,9 €)
  11. Jabłka (1kg) 8,4 zł (1,9 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 10,2 zł (2,3 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 6,6 zł (1,5 €)
  14. Sałata (1 główka) 6,3 zł (1,4 €)
  15. Kilo białego ryżu 8,6 zł (2 €)
  16. Pomidory (1kg) 11,8 zł (2,7 €)
  17. Banany (1kg) 7,6 zł (1,7 €)
  18. Cebula (1kg) 8 zł (1,8 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 68 zł (15,6 €)

ceny w restauracjach w L'Aquila

  1. Posiłek w taniej restauracji 74 zł (16,8 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 256 zł (58 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 35 zł (8 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 19,7 zł (4,5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 19,7 zł (4,5 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 9,8 zł (2,2 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 6,1 zł (1,4 €)
  8. Kawa cappuccino 6,2 zł (1,4 €)

koszty życia w L'Aquila

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 6,6 zł (1,5 €)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 147 zł (33 €)
  3. Benzyna (1 litr) 7,8 zł (1,8 €)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 132 tys. zł (30,2 tys. €)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 1,04 tys. zł (236 €)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 866 zł (198 €)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 2,86 tys. zł (653 €)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 2,59 tys. zł (590 €)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 667 zł (152 €)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 101 zł (23 €)
  11. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 50 zł (11,4 €)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 350 zł (80 €)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 70 zł (15,9 €)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 376 zł (86 €)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 326 zł (74 €)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 149 tys. zł (33,9 tys. €)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,68 tys. zł (384 €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 8,87 tys. zł (2,02 tys. €)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 18,3 tys. zł (4,18 tys. €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 6,57 tys. zł (1,5 tys. €)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 7,64 tys. zł (1,74 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.1%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 19,7 zł (4,5 €)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 6,1 zł (1,4 €)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 96 zł (22 €)

L'Aquila koszty życia hikersbay.com
L'Aquila Koszty Życia

koszty rozrywki w L'Aquila

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 220 zł (50 €)
  2. Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 120 zł (27 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 36 zł (8,2 €)

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

zarobki średnio

7,64 tys. zł
22% więcej niż w Polsce

kawa

6,2 zł (4,9 zł - 14,6 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

spodnie jeansy

350 zł (228 zł - 456 zł)
8,7% więcej niż w Polsce

ryż

8,6 zł (4,5 zł - 13,4 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

piwo z importu

19,7 zł (17,5 zł - 31 zł)
32% więcej niż w Polsce

lepsza restauracja dla pary

256 zł (205 zł - 512 zł)
35% więcej niż w Polsce

Ceny na wyspach

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.