Koszty życia w La Spezia (Włoszech) w 2026 roku
Ceny i koszty życia w La Spezia
Ile kosztuje życie w La Spezia? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.
- Tani posiłek w restauracji
- 79 zł (74 zł - 105 zł)
- Zestaw fast food
- 35 zł (30 zł - 44 zł)
- Cappuccino
- 7,4 zł (5,8 zł - 12,2 zł)
- Bochenek chleba
- 5,4 zł (4,6 zł - 11,5 zł)
- Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
- 1,97 tys. zł (1,87 tys. zł - 2,07 tys. zł)
- Podstawowe rachunki (miesięcznie)
- 1,08 tys. zł (527 zł - 2,19 tys. zł)
Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w La Spezia? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w La Spezia.
Atrakcje i bilety: Włochy
Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.
Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.
Jakie są ceny w supermarketach w La Spezia?
Czy koszty życia w La Spezia są wyższe od tych w Polsce?
La Spezia - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w La Spezia:
ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki
(Ostatnia aktualizacja: 8 dni temu)
Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.
Biorąc pod uwagę różne kategorie kosztów oraz cen, to po zsumowaniu wydatków wychodzi, że trzeba wydać więcej w La Spezia niż w Polsce. Produkty żywnościowe i inne podstawowe produkty kosztują drożej niż u nas o 46%. W restauracjach będzie drożej o 66%. A koszt życia jest większy w La Spezia o 25%. Gdy chcemy wykorzystać wolny czas na rozrywkę lub sport to musimy nastawić się na wydatki większe o 25%.
Czy hotele są drogie w La Spezia? Ile zapłacimy za pokój w La Spezia?
Średni koszt noclegu w La Spezia to 404 zł (92 €). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 283 zł (64 €) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 110 zł (25 €). Cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w La Spezia 332 zł (76 €). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 358 zł (82 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w La Spezia za mniej więcej 508 zł (116 €) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 1,31 tys. zł (299 €)
Noclegi: Włochy
Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.
Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Czy w sklepach jest drogo w La Spezia? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w La Spezia? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w La Spezia, takich jak: pomidory, banany, jaja, jabłka lub pierś z kurczaka (Ostatnia aktualizacja: 8 dni temu)
Czy można tanio stołować się w restauracjach w La Spezia? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w La Spezia? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w La Spezia? Czy jedzenie na mieście w La Spezia jest droższe niż w Polsce?
Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 79 złotych.
Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 35 złotych.
A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 358 złotych.
A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 39 złotych (cena za 2 butelki).
A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 14 złotych.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w La Spezia, m.in: pomidory, banany, jaja, jabłka lub pierś z kurczaka
W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w La Spezia w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.
Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy
Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.
Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.La Spezia - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:
opłaty
1,08 tys. zł (527 zł - 2,19 tys. zł)
4.4% więcej niż w Polsce
internet
122 zł (109 zł - 152 zł)
80% więcej niż w Polsce
spodnie jeansy
261 zł (183 zł - 342 zł)
19% mniej niż w Polsce
zarobki średnio
8,47 tys. zł
35% więcej niż w Polsce
wynajem małego mieszkania w centrum
1,97 tys. zł (1,87 tys. zł - 2,07 tys. zł)
30% mniej niż w Polsce
wynajem dużego mieszkania poza centrum
2,59 tys. zł
26% mniej niż w Polsce
chleb
5,4 zł (4,6 zł - 11,5 zł)
5.4% więcej niż w Polsce
ser
63 zł (41 zł - 76 zł)
83% więcej niż w Polsce
ryż
12,1 zł (6,7 zł - 17,9 zł)
110% więcej niż w Polsce
pomidory
11,4 zł (9,1 zł - 18,2 zł)
3.2% więcej niż w Polsce
banany
7,8 zł (6,7 zł - 13,4 zł)
21% więcej niż w Polsce
wino
24 zł (15,4 zł - 38 zł)
8.7% mniej niż w Polsce
tania restauracja
79 zł (74 zł - 105 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce
lepsza restauracja dla pary
358 zł (256 zł - 512 zł)
89% więcej niż w Polsce
lokalne piwo
19,7 zł (11 zł - 22 zł)
32% więcej niż w Polsce
piwo z importu
19,7 zł (17,6 zł - 24 zł)
32% więcej niż w Polsce
kawa
7,4 zł (5,8 zł - 12,2 zł)
o połowę mniej niż w Polsce
butelka wody
5,1 zł (4,8 zł - 7,2 zł)
32% mniej niż w Polsce
mac burger king lub podobny bar
35 zł (30 zł - 44 zł)
Bardzo podobnie jak w Polsce
cola pepsi sprite mirinda
14 zł (9,8 zł - 19,6 zł)
68% więcej niż w Polsce
ceny jedzenia w La Spezia
- Mleko 1 litr 5,2 zł (1,2 €)
- Chleb pół kilo 5,4 zł (1,2 €)
- Jaja 12 sztuk 15,7 zł (3,6 €)
- Kilo sera 63 zł (14,4 €)
- Woda butelka półtora litra 2 zł (0,47 €)
- Butelka wina (średnia półka) 24 zł (5,4 €)
- Lokalne piwo (pół litra) 8 zł (1,8 €)
- Importowane piwo (mała butelka 0,3) 9,2 zł (2,1 €)
- Paczka papierosów (Marlboro) 26 zł (6 €)
- Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 48 zł (10,9 €)
- Jabłka (1kg) 10,8 zł (2,5 €)
- Pomarańcze (1kg) 8,1 zł (1,8 €)
- Ziemniaki (1kg) 8 zł (1,8 €)
- Sałata (1 główka) 4,6 zł (1,1 €)
- Kilo białego ryżu 12,1 zł (2,7 €)
- Pomidory (1kg) 11,4 zł (2,6 €)
- Banany (1kg) 7,8 zł (1,8 €)
- Cebula (1kg) 6,4 zł (1,5 €)
- Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 72 zł (16,3 €)
ceny w restauracjach w La Spezia
- Posiłek w taniej restauracji 79 zł (18 €)
- 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 358 zł (82 €)
- McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 35 zł (7,9 €)
- Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 19,7 zł (4,5 €)
- Importowane piwo (butelka 0.33 l) 19,7 zł (4,5 €)
- Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 14 zł (3,2 €)
- Woda (0,33l butelka) 5,1 zł (1,2 €)
- Kawa cappuccino 7,4 zł (1,7 €)
koszty życia w La Spezia
- Bilet w jedną stronę (lokalny) 6,6 zł (1,5 €)
- Karnet miesięczny (standardowa cena) 171 zł (39 €)
- Benzyna (1 litr) 7,8 zł (1,8 €)
- Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 157 tys. zł (35,7 tys. €)
- Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 1,97 tys. zł (449 €)
- Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,78 tys. zł (405 €)
- Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 2,87 tys. zł (653 €)
- Apartament (3 sypialnie) poza centrum 2,59 tys. zł (590 €)
- Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 1,08 tys. zł (246 €)
- Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 122 zł (28 €)
- Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 22 zł (5 €)
- 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 261 zł (59 €)
- 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 151 zł (34 €)
- 1 para butów do biegania Nike lub podobne 341 zł (78 €)
- 1 para męskich skórzanych butów 481 zł (110 €)
- Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 118 tys. zł (26,9 tys. €)
- Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 2,09 tys. zł (475 €)
- Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 7,1 tys. zł (1,62 tys. €)
- Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 78,2 tys. zł (17,8 tys. €)
- Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 6,33 tys. zł (1,44 tys. €)
- Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 8,47 tys. zł (1,93 tys. €)
- Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.7%
- Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 18,4 zł (4,2 €)
- Taxi 1km (taryfa normalna) 4,6 zł (1 €)
- Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 99 zł (22 €)
koszty rozrywki w La Spezia
- Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 235 zł (53 €)
- Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 74 zł (16,8 €)
- Kino pojedynczy bilet 39 zł (9 €)
Jak różnią się ceny w miastach w Włoszech? Jakie są ceny i koszty na wyspach należących do Włoch? Zobacz tu: Ceny na wyspach oraz w miastach w Włoszech
Ceny
Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech
Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech
Podczas zwiedzania, nie zawsze jest czas na szukanie restauracji i spędzenie w niej godzin. Na szczęście w Włoszech można też zjeść na szybko. Można wybierać pomiędzy burgerami z Maka, różnymi pizzami, ale też można zjeść kurczaki z KFC. Poniżej znajduje się lista, która pokazuje, które opcje są dostępne w różnych miastach, a wybierając miasto, można sprawdzić, jakie konkretnie kanapki i dania są serwowane w danym mieście.
Ceny McDonald's w Włoszech
Ceny pizzy w Włoszech
Ceny KFC w Włoszech
Ceny Burger King w Włoszech
Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.
Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:
Skąd pochodzą dane o cenach?
ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.
Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.