Koszty życia w Lecce (Włoszech) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026

Ceny i koszty życia w Lecce

Ile kosztuje życie w Lecce? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
79 zł (53 zł - 158 zł)
Zestaw fast food
42 zł (39 zł - 66 zł)
Cappuccino
6,9 zł (4,9 zł - 9,7 zł)
Bochenek chleba
7,8 zł (5,1 zł - 11,5 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
520 zł (426 zł - 965 zł)
Włochy: dachy z terakoty, renesansowe place i strome wybrzeże w stylu amalfitańskim na zdjęciu nagłówkowym - wizualny kontekst stron o cenach w trattoriach, delikatesach i codziennym życiu.
Lecce

Poniżej aktualne ceny w Lecce.Przewodnik po kraju: Włoszech - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Lecce? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Lecce.

Lecce zmiany cen hikersbay.com
Lecce Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Lecce - jakie są ceny w supermarketach? Lecce - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Lecce - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach w Lecce: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: wczoraj)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.


Biorąc pod uwagę kilka kategorii cen i kosztów, to jeśli zsumujemy różne wydatki, to możemy powiedzieć, że ceny są wyższe w Lecce od cen w Polsce. Żywność i podstawowe produkty są droższe średnio o 29%. W restauracjach czy barach zapłacimy więcej o 48%. Natomiast koszty życia są wyższe w Lecce o 18%. W przypadku sportu i rozrywki nasze wydatki mogą być większe o 19%.

Czy hotele są drogie w Lecce? Ile zapłacimy za pokój w Lecce?

Średnia cena noclegu w Lecce wynosi 445 zł (101 €). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 382 zł (87 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Lecce za mniej więcej 397 zł (91 €) Nocleg w hotelu 5 gwiazdkowym to wydatek średnio: 1,54 tys. zł (351 €)


Noclegi: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Lecce? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Lecce? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Lecce, takich jak: ryż, piwo, ziemniaki, mięso wołowe lub pomarańcze (Ostatnia aktualizacja: wczoraj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Lecce? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Lecce? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Lecce? Czy jedzenie na mieście w Lecce jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 79 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 42 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 307 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 35 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 7,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Lecce, m.in: ryż, piwo, ziemniaki, mięso wołowe lub pomarańcze


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Lecce będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Lecce - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 520 zł (426 zł - 965 zł)

opłaty

520 zł (426 zł - 965 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena internet 126 zł (87 zł - 304 zł)

internet

126 zł (87 zł - 304 zł)
86% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 362 zł (178 zł - 502 zł)

spodnie jeansy

362 zł (178 zł - 502 zł)
13% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 6,35 tys. zł

zarobki średnio

6,35 tys. zł
1.1% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 2,49 tys. zł

wynajem małego mieszkania w centrum

2,49 tys. zł
11% mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 3,02 tys. zł

wynajem dużego mieszkania poza centrum

3,02 tys. zł
14% mniej niż w Polsce

cena chleb 7,8 zł (5,1 zł - 11,5 zł)

chleb

7,8 zł (5,1 zł - 11,5 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena ser 47 zł (36 zł - 153 zł)

ser

47 zł (36 zł - 153 zł)
37% więcej niż w Polsce

cena ryż 8,9 zł (8,9 zł - 11,2 zł)

ryż

8,9 zł (8,9 zł - 11,2 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 9,5 zł (6,8 zł - 23 zł)

pomidory

9,5 zł (6,8 zł - 23 zł)
14% mniej niż w Polsce

cena banany 8 zł (6,7 zł - 13,4 zł)

banany

8 zł (6,7 zł - 13,4 zł)
25% więcej niż w Polsce

cena wino 19 zł (14,2 zł - 33 zł)

wino

19 zł (14,2 zł - 33 zł)
27% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 79 zł (53 zł - 158 zł)

tania restauracja

79 zł (53 zł - 158 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 307 zł (205 zł - 461 zł)

lepsza restauracja dla pary

307 zł (205 zł - 461 zł)
62% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 17,5 zł (9,6 zł - 22 zł)

lokalne piwo

17,5 zł (9,6 zł - 22 zł)
17% więcej niż w Polsce

cena piwo z importu 16,4 zł (13,2 zł - 26 zł)

piwo z importu

16,4 zł (13,2 zł - 26 zł)
9.7% więcej niż w Polsce

cena kawa 6,9 zł (4,9 zł - 9,7 zł)

kawa

6,9 zł (4,9 zł - 9,7 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 5,2 zł (4,8 zł - 7,2 zł)

butelka wody

5,2 zł (4,8 zł - 7,2 zł)
31% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 42 zł (39 zł - 66 zł)

mac burger king lub podobny bar

42 zł (39 zł - 66 zł)
19% więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 7,4 zł (4,9 zł - 12,3 zł)

cola pepsi sprite mirinda

7,4 zł (4,9 zł - 12,3 zł)
11% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Lecce

  1. Mleko 1 litr 5,6 zł (1,3 €)
  2. Chleb pół kilo 7,8 zł (1,8 €)
  3. Jaja 12 sztuk 10,9 zł (2,5 €)
  4. Kilo sera 47 zł (10,7 €)
  5. Woda butelka półtora litra 1,3 zł (0,3 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 19 zł (4,3 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 6 zł (1,4 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 7,3 zł (1,7 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 24 zł (5,5 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 44 zł (10,1 €)
  11. Jabłka (1kg) 8,8 zł (2 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 8,3 zł (1,9 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 6,6 zł (1,5 €)
  14. Sałata (1 główka) 5,1 zł (1,2 €)
  15. Kilo białego ryżu 8,9 zł (2 €)
  16. Pomidory (1kg) 9,5 zł (2,2 €)
  17. Banany (1kg) 8 zł (1,8 €)
  18. Cebula (1kg) 7,6 zł (1,7 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 69 zł (15,8 €)

ceny w restauracjach w Lecce

  1. Posiłek w taniej restauracji 79 zł (18 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 307 zł (70 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 42 zł (9,5 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 17,5 zł (4 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 16,4 zł (3,8 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 7,4 zł (1,7 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 5,2 zł (1,2 €)
  8. Kawa cappuccino 6,9 zł (1,6 €)

koszty życia w Lecce

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 4,4 zł (1 €)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 171 zł (39 €)
  3. Benzyna (1 litr) 7,7 zł (1,8 €)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 171 tys. zł (38,9 tys. €)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,49 tys. zł (567 €)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,95 tys. zł (445 €)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 3,68 tys. zł (840 €)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 3,02 tys. zł (688 €)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 520 zł (119 €)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 126 zł (29 €)
  11. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 52 zł (11,9 €)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 362 zł (83 €)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 154 zł (35 €)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 395 zł (90 €)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 419 zł (96 €)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 143 tys. zł (32,7 tys. €)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,56 tys. zł (357 €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 7,63 tys. zł (1,74 tys. €)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 22 tys. zł (5,02 tys. €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 3,65 tys. zł (833 €)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 6,35 tys. zł (1,45 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.6%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 22 zł (5 €)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 6,5 zł (1,5 €)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 86 zł (19,7 €)

Lecce koszty życia hikersbay.com
Lecce Koszty Życia

koszty rozrywki w Lecce

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 242 zł (55 €)
  2. Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 56 zł (12,8 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 34 zł (7,7 €)

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

ryż

8,9 zł (8,9 zł - 11,2 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

pomidory

9,5 zł (6,8 zł - 23 zł)
14% mniej niż w Polsce

opłaty

520 zł (426 zł - 965 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

zarobki średnio

6,35 tys. zł
1,1% więcej niż w Polsce

wynajem małego mieszkania w centrum

2,49 tys. zł
11% mniej niż w Polsce

butelka wody

5,2 zł (4,8 zł - 7,2 zł)
31% mniej niż w Polsce

Ceny na wyspach

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.