Koszty życia w Leggiuno (Włoszech) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 4 października 2026

Ceny i koszty życia w Leggiuno

Ile kosztuje życie w Leggiuno? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
79 zł (53 zł - 158 zł)
Zestaw fast food
44 zł (44 zł - 55 zł)
Cappuccino
8,4 zł (5,8 zł - 12,2 zł)
Bochenek chleba
9 zł (6,2 zł - 13,8 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
896 zł (586 zł - 1,24 tys. zł)
Włochy: dachy z terakoty, renesansowe place i strome wybrzeże w stylu amalfitańskim na zdjęciu nagłówkowym - wizualny kontekst stron o cenach w trattoriach, delikatesach i codziennym życiu.
Leggiuno

Poniżej aktualne ceny w Leggiuno.Przewodnik po kraju: Włoszech - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Leggiuno? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Leggiuno.

Leggiuno zmiany cen hikersbay.com
Leggiuno Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Leggiuno - ile zapłacimy w marketach? Leggiuno - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce? Leggiuno - ile trzeba wydać na rozrywkę, a także ile zapłacimy w restauracjach i knajpach?
Poniżej przeczytasz bieżące zestawienie cen i kosztów w Leggiuno: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 9 dni temu)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.


Sumując różne wydatki, można stwierdzić, że ogólnie jest drożej w Leggiuno niż w Polsce. Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 63%. Wyjście do restauracji będzie kosztować nas więcej o 54%. Z kolei życie jest droższe w Leggiuno o 34%. Jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, rozrywkę i sport to jest drożej o 31%.

Czy hotele są drogie w Leggiuno? Ile zapłacimy za pokój w Leggiuno?

Uśredniony koszt noclegu w Leggiuno to 407 zł (93 €). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 272 zł (62 €) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 214 zł (49 €). Cena pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym w Leggiuno to mniej więcej 304 zł (69 €). 3-gwiazdkowy hotel to koszt około 375 zł (86 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Leggiuno za mniej więcej 617 zł (141 €) Jeśli szukamy najlepszych warunków pobytu, to w hotelach 5-gwiazdkowych, które zapewnią zdecydowanie więcej luksusu - powiniśmy się liczyc z wydatkiem w okolicy 1,04 tys. zł (237 €)


Noclegi: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Leggiuno? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Leggiuno? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w Leggiuno, takich jak: piwo, ser, jabłka, papierosy lub ziemniaki (Ostatnia aktualizacja: 9 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Leggiuno? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Leggiuno? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Leggiuno? Czy jedzenie na mieście w Leggiuno jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 79 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 44 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 307 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 44 złote (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 12,7 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Leggiuno, m.in: piwo, ser, jabłka, papierosy lub ziemniaki


A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w Leggiuno w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Leggiuno - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 896 zł (586 zł - 1,24 tys. zł)

opłaty

896 zł (586 zł - 1,24 tys. zł)
13% mniej niż w Polsce

cena internet 118 zł (104 zł - 174 zł)

internet

118 zł (104 zł - 174 zł)
75% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 331 zł (137 zł - 502 zł)

spodnie jeansy

331 zł (137 zł - 502 zł)
2.8% więcej niż w Polsce

cena chleb 9 zł (6,2 zł - 13,8 zł)

chleb

9 zł (6,2 zł - 13,8 zł)
77% więcej niż w Polsce

cena ser 75 zł (51 zł - 127 zł)

ser

75 zł (51 zł - 127 zł)
120% więcej niż w Polsce

cena ryż 12,5 zł (8,9 zł - 17,9 zł)

ryż

12,5 zł (8,9 zł - 17,9 zł)
120% więcej niż w Polsce

cena pomidory 12,1 zł (6,8 zł - 18,2 zł)

pomidory

12,1 zł (6,8 zł - 18,2 zł)
9.3% więcej niż w Polsce

cena banany 7,8 zł (4,5 zł - 11,2 zł)

banany

7,8 zł (4,5 zł - 11,2 zł)
20% więcej niż w Polsce

cena wino 24 zł (19 zł - 43 zł)

wino

24 zł (19 zł - 43 zł)
8.8% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 79 zł (53 zł - 158 zł)

tania restauracja

79 zł (53 zł - 158 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 307 zł (256 zł - 512 zł)

lepsza restauracja dla pary

307 zł (256 zł - 512 zł)
62% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 22 zł (15,4 zł - 31 zł)

lokalne piwo

22 zł (15,4 zł - 31 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena piwo z importu 22 zł (15,4 zł - 35 zł)

piwo z importu

22 zł (15,4 zł - 35 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena kawa 8,4 zł (5,8 zł - 12,2 zł)

kawa

8,4 zł (5,8 zł - 12,2 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 6 zł (4,8 zł - 9,6 zł)

butelka wody

6 zł (4,8 zł - 9,6 zł)
19% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 44 zł (44 zł - 55 zł)

mac burger king lub podobny bar

44 zł (44 zł - 55 zł)
25% więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 12,7 zł (9,8 zł - 17,2 zł)

cola pepsi sprite mirinda

12,7 zł (9,8 zł - 17,2 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w Leggiuno

  1. Mleko 1 litr 6,9 zł (1,6 €)
  2. Chleb pół kilo 9 zł (2,1 €)
  3. Jaja 12 sztuk 15,3 zł (3,5 €)
  4. Kilo sera 75 zł (17,1 €)
  5. Woda butelka półtora litra 2 zł (0,45 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 24 zł (5,4 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 6,7 zł (1,5 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 8 zł (1,8 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 26 zł (6 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 51 zł (11,7 €)
  11. Jabłka (1kg) 9,5 zł (2,2 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 11 zł (2,5 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 7,2 zł (1,6 €)
  14. Sałata (1 główka) 7,6 zł (1,7 €)
  15. Kilo białego ryżu 12,5 zł (2,9 €)
  16. Pomidory (1kg) 12,1 zł (2,8 €)
  17. Banany (1kg) 7,8 zł (1,8 €)
  18. Cebula (1kg) 7,6 zł (1,7 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 86 zł (19,6 €)

ceny w restauracjach w Leggiuno

  1. Posiłek w taniej restauracji 79 zł (18 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 307 zł (70 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 44 zł (10 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 22 zł (5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 22 zł (5 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 12,7 zł (2,9 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 6 zł (1,4 €)
  8. Kawa cappuccino 8,4 zł (1,9 €)

koszty życia w Leggiuno

  1. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 372 zł (85 €)
  2. 1 para męskich skórzanych butów 524 zł (119 €)
  3. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 141 tys. zł (32,1 tys. €)
  4. Benzyna (1 litr) 7,9 zł (1,8 €)
  5. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 156 tys. zł (35,7 tys. €)
  6. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 896 zł (204 €)
  7. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 2,42 tys. zł (552 €)
  8. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 118 zł (27 €)
  9. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 40 zł (9,1 €)
  10. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 57,4 tys. zł (13,1 tys. €)
  11. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.5%
  12. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 24 zł (5,5 €)
  13. Taxi 1km (taryfa normalna) 6,7 zł (1,5 €)
  14. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 125 zł (29 €)
  15. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 331 zł (75 €)
  16. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 150 zł (34 €)

koszty rozrywki w Leggiuno

  1. Kino pojedynczy bilet 39 zł (9 €)

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

kawa

8,4 zł (5,8 zł - 12,2 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

tania restauracja

79 zł (53 zł - 158 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

internet

118 zł (104 zł - 174 zł)
75% więcej niż w Polsce

lepsza restauracja dla pary

307 zł (256 zł - 512 zł)
62% więcej niż w Polsce

lokalne piwo

22 zł (15,4 zł - 31 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

Ceny na wyspach

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.