Koszty życia w Lipari (Włoszech) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 5 października 2026

Ceny i koszty życia w Lipari

Ile kosztuje życie w Lipari? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Cappuccino
12,2 zł
Bochenek chleba
9,2 zł
Włochy: dachy z terakoty, renesansowe place i strome wybrzeże w stylu amalfitańskim na zdjęciu nagłówkowym - wizualny kontekst stron o cenach w trattoriach, delikatesach i codziennym życiu.
Lipari

Poniżej aktualne ceny w Lipari.Przewodnik po kraju: Włoszech - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Lipari? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Lipari.

Atrakcje i bilety: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Jakie są ceny w supermarketach w Lipari? Czy koszty życia w Lipari są wyższe od tych w Polsce? Lipari - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Lipari: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 8 dni temu)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.


Czy hotele są drogie w Lipari? Ile zapłacimy za pokój w Lipari?

Średni koszt noclegu w Lipari to 406 zł (93 €). Cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Lipari 191 zł (44 €). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 319 zł (73 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Lipari za mniej więcej 400 zł (91 €) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 1,11 tys. zł (253 €)


Noclegi: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Lipari? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Lipari? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Lipari, takich jak: banany, jabłka, pomidory, ser lub chleb (Ostatnia aktualizacja: 8 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Lipari? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Lipari? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Lipari? Czy jedzenie na mieście w Lipari jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 211 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 307 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 35 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 14,7 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Lipari, m.in: banany, jabłka, pomidory, ser lub chleb


W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w Lipari w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Lipari - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena chleb 9,2 zł

chleb

9,2 zł
81% więcej niż w Polsce

cena ser 76 zł

ser

76 zł
120% więcej niż w Polsce

cena pomidory 11,4 zł

pomidory

11,4 zł
3.1% więcej niż w Polsce

cena banany 11,2 zł

banany

11,2 zł
73% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 211 zł

tania restauracja

211 zł
430% więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 307 zł

lepsza restauracja dla pary

307 zł
62% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 17,5 zł

lokalne piwo

17,5 zł
17% więcej niż w Polsce

cena piwo z importu 22 zł

piwo z importu

22 zł
o połowę więcej niż w Polsce

cena kawa 12,2 zł

kawa

12,2 zł
15% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 7,2 zł

butelka wody

7,2 zł
4% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 14,7 zł

cola pepsi sprite mirinda

14,7 zł
77% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w Lipari

  1. Mleko 1 litr 10,7 zł (2,4 €)
  2. Chleb pół kilo 9,2 zł (2,1 €)
  3. Kilo sera 76 zł (17,4 €)
  4. Jabłka (1kg) 12,3 zł (2,8 €)
  5. Pomidory (1kg) 11,4 zł (2,6 €)
  6. Banany (1kg) 11,2 zł (2,5 €)

ceny w restauracjach w Lipari

  1. Posiłek w taniej restauracji 211 zł (48 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 307 zł (70 €)
  3. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 17,5 zł (4 €)
  4. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 22 zł (5 €)
  5. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 14,7 zł (3,4 €)
  6. Woda (0,33l butelka) 7,2 zł (1,6 €)
  7. Kawa cappuccino 12,2 zł (2,8 €)

koszty życia w Lipari

  1. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 173 zł (39 €)
  2. Bilet w jedną stronę (lokalny) 8,8 zł (2 €)
  3. Karnet miesięczny (standardowa cena) 122 zł (28 €)
  4. Benzyna (1 litr) 12,2 zł (2,8 €)

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

kawa

12,2 zł
15% mniej niż w Polsce

pomidory

11,4 zł
3,1% więcej niż w Polsce

butelka wody

7,2 zł
4% mniej niż w Polsce

Ceny na wyspach

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.