Ceny w Perugii

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2025

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Perugii? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Perugii.

Perugia zmiany cen hikersbay.com
Perugia Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Perugia - jakie są ceny w supermarketach? Perugia - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Perugia - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach w Perugii: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 17 godzin temu)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,34 euro. Za 100 złotych dostaniesz 23,4 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 42,7 złotego.


Biorąc pod uwagę kilka kategorii cen i kosztów, to jeśli zsumujemy różne wydatki, to możemy powiedzieć, że ceny są wyższe w Perugii od cen w Polsce. Produkty żywnościowe i inne podstawowe produkty kosztują drożej niż u nas o 24%. W restauracjach czy barach zapłacimy więcej o 46%. A w przypadku kosztów życia w Perugii to są one niższe od kosztów w Polsce o około 26%. W przypadku sportu i rozrywki nasze wydatki mogą być większe o 27%.

Czy hotele są drogie w Perugii? Ile zapłacimy za pokój w Perugii?

Średnia cena noclegu w Perugii wynosi 271 zł (63 €). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 188 zł (44 €) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 155 zł (36 €). Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Perugii 218 zł (51 €). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 244 zł (57 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Perugii za mniej więcej 403 zł (95 €) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 618 zł (145 €)


Czy w sklepach jest drogo w Perugii? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Perugii? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Perugii, takich jak: cebula, pierś z kurczaka, ryż, ser lub jaja (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Perugii? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Perugii? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Perugii? Czy jedzenie na mieście w Perugii jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 55 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 43 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 256 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 34 złote (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 7,4 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Perugii, m.in: cebula, pierś z kurczaka, ryż, ser lub jaja


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Perugii będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Jedzenie

Aktualne zestawienie: ceny jedzenia w Perugii

Życie

Aktualne zestawienie: koszty życia w Perugii

Rozrywka

Aktualne zestawienie: koszty rozrywki w Perugii

Perugia - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 768 zł (512 zł - 1,92 tys. zł)

opłaty

768 zł (512 zł - 1,92 tys. zł)
26% mniej niż w Polsce

cena internet 120 zł (105 zł - 171 zł)

internet

120 zł (105 zł - 171 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 245 zł (213 zł - 555 zł)

spodnie jeansy

245 zł (213 zł - 555 zł)
27% mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 6,25 tys. zł

zarobki średnio

6,25 tys. zł
17% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 1,71 tys. zł (1,28 tys. zł - 2,56 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

1,71 tys. zł (1,28 tys. zł - 2,56 tys. zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 3,2 tys. zł (2,99 tys. zł - 3,41 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

3,2 tys. zł (2,99 tys. zł - 3,41 tys. zł)
27% mniej niż w Polsce

cena chleb 6,8 zł (4,3 zł - 17,1 zł)

chleb

6,8 zł (4,3 zł - 17,1 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena ser 51 zł (38 zł - 141 zł)

ser

51 zł (38 zł - 141 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena ryż 8,3 zł (6,4 zł - 17,1 zł)

ryż

8,3 zł (6,4 zł - 17,1 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 8 zł (6,4 zł - 29 zł)

pomidory

8 zł (6,4 zł - 29 zł)
25% mniej niż w Polsce

cena banany 6,8 zł (4,2 zł - 21 zł)

banany

6,8 zł (4,2 zł - 21 zł)
7.9% więcej niż w Polsce

cena wino 12,8 zł (11,7 zł - 47 zł)

wino

12,8 zł (11,7 zł - 47 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 55 zł (43 zł - 107 zł)

tania restauracja

55 zł (43 zł - 107 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 17,1 zł (12,8 zł - 26 zł)

lokalne piwo

17,1 zł (12,8 zł - 26 zł)
22% więcej niż w Polsce

cena kawa 5,7 zł (4,3 zł - 9 zł)

kawa

5,7 zł (4,3 zł - 9 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 3,8 zł (3,4 zł - 8,5 zł)

butelka wody

3,8 zł (3,4 zł - 8,5 zł)
34% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 43 zł (43 zł - 64 zł)

mac burger king lub podobny bar

43 zł (43 zł - 64 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 7,4 zł (5,1 zł - 17,1 zł)

cola pepsi sprite mirinda

7,4 zł (5,1 zł - 17,1 zł)
1.9% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w Perugii

  1. Mleko 1 litr 5,3 zł (1,3 €)
  2. Chleb pół kilo 6,8 zł (1,6 €)
  3. Jaja 12 sztuk 10,2 zł (2,4 €)
  4. Kilo sera 51 zł (11,8 €)
  5. Woda butelka półtora litra 1,7 zł (0,4 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 12,8 zł (3 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 5,5 zł (1,3 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 5,3 zł (1,2 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 23 zł (5,5 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 38 zł (9 €)
  11. Jabłka (1kg) 6,3 zł (1,5 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 6,4 zł (1,5 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 4,9 zł (1,2 €)
  14. Sałata (1 główka) 5,4 zł (1,3 €)
  15. Kilo białego ryżu 8,3 zł (1,9 €)
  16. Pomidory (1kg) 8 zł (1,9 €)
  17. Banany (1kg) 6,8 zł (1,6 €)
  18. Cebula (1kg) 5,7 zł (1,3 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 67 zł (15,8 €)

ceny w restauracjach w Perugii

  1. Posiłek w taniej restauracji 55 zł (13 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 256 zł (60 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 43 zł (10 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 17,1 zł (4 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 19,2 zł (4,5 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 7,4 zł (1,7 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 3,8 zł (0,9 €)
  8. Kawa cappuccino 5,7 zł (1,3 €)

koszty życia w Perugii

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 6,4 zł (1,5 €)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 235 zł (55 €)
  3. Benzyna (1 litr) 7,5 zł (1,8 €)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 89,6 tys. zł (21 tys. €)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 1,71 tys. zł (400 €)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,14 tys. zł (267 €)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 4,55 tys. zł (1,07 tys. €)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 3,2 tys. zł (750 €)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 768 zł (180 €)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 120 zł (28 €)
  11. numb_34 46 zł (10,8 €)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 245 zł (58 €)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 114 zł (27 €)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 313 zł (73 €)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 324 zł (76 €)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 93,9 tys. zł (22 tys. €)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 2,56 tys. zł (600 €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 9,92 tys. zł (2,33 tys. €)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 15,6 tys. zł (3,65 tys. €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 5,66 tys. zł (1,33 tys. €)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 6,25 tys. zł (1,46 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.7%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 12,8 zł (3 €)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 4,3 zł (1 €)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 82 zł (19,2 €)

Perugia koszty życia hikersbay.com
Perugia Koszty Życia

koszty rozrywki w Perugii

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 201 zł (47 €)
  2. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 64 zł (15 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 34 zł (8 €)

Jakie różnią się ceny w miastach w Włoszech? Jakie są ceny i koszty na wyspach należących do Włoch? Zobacz tu: Ceny na wyspach oraz w miastach w Włoszech

Ceny: Sardynia   Sycylia   Ischia   Elba   Capri   Mestre   Bolonia   Brescia   Cagliari   Katania   Florencja   Genua   Latina   Livorno   Mesyna  

Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  


Podczas zwiedzania, nie zawsze jest czas na szukanie restauracji i spędzenie w niej godzin. Na szczęście w Włoszech można też zjeść na szybko. Można wybierać pomiędzy burgerami z Maka, różnymi pizzami, ale też można zjeść kurczaki z KFC. Poniżej znajduje się lista, która pokazuje, które opcje są dostępne w różnych miastach, a wybierając miasto, można sprawdzić, jakie konkretnie kanapki i dania są serwowane w danym mieście.

Ceny McDonalds w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny pizzy w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny KFC w Włoszech: Bolonia   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny Burger King w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

wynajem dużego mieszkania poza centrum

3,2 tys. zł (2,99 tys. zł - 3,41 tys. zł)
27% mniej niż w Polsce

mac burger king lub podobny bar

43 zł (43 zł - 64 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

pomidory

8 zł (6,4 zł - 29 zł)
25% mniej niż w Polsce

lokalne piwo

17,1 zł (12,8 zł - 26 zł)
22% więcej niż w Polsce

ryż

8,3 zł (6,4 zł - 17,1 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

internet

120 zł (105 zł - 171 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

Ceny na wyspach