Koszty życia w Pisa (Włoszech) w 2026 roku
Ceny i koszty życia w Pisa
Ile kosztuje życie w Pisa? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.
- Tani posiłek w restauracji
- 74 zł (53 zł - 132 zł)
- Zestaw fast food
- 39 zł (35 zł - 48 zł)
- Cappuccino
- 7,3 zł (5,8 zł - 9,7 zł)
- Bochenek chleba
- 8,9 zł (6,9 zł - 13,8 zł)
- Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
- 2,63 tys. zł (2,07 tys. zł - 3,11 tys. zł)
- Podstawowe rachunki (miesięcznie)
- 781 zł (472 zł - 2,19 tys. zł)
Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Pisa? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Pisa.
Atrakcje i bilety: Włochy
Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.
Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Przejazdy i transfery lotniskowe
Sprawdź ceny konkretnych tras: z lotniska, między miastami i po okolicy. Kwoty dotyczą przejazdu w jedną stronę. Oferty „od” zależą od terminu i dostępności; przed zakupem sprawdź także ewentualne opłaty rezerwacyjne.
Brak tras pasujących do filtrów.
Pisa - ile zapłacimy w marketach?
Pisa - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce?
Pisa - ile trzeba wydać na rozrywkę, a także ile zapłacimy w restauracjach i knajpach?
Poniżej przeczytasz bieżące zestawienie cen i kosztów w Pisa:
ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki
(Ostatnia aktualizacja: 8 dni temu)
Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.
Sumując różne wydatki, można stwierdzić, że ogólnie jest drożej w Pisa niż w Polsce. Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 57%. Wyjście do restauracji będzie kosztować nas więcej o 28%. Z kolei życie jest droższe w Pisa o 14%. Jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, rozrywkę i sport to jest drożej o 17%.
Czy hotele są drogie w Pisa? Ile zapłacimy za pokój w Pisa?
Uśredniony koszt noclegu w Pisa to 289 zł (66 €). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 198 zł (45 €) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 102 zł (23 €). Cena pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym w Pisa to mniej więcej 215 zł (49 €). 3-gwiazdkowy hotel to koszt około 290 zł (66 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Pisa za mniej więcej 496 zł (113 €) Jeśli szukamy najlepszych warunków pobytu, to w hotelach 5-gwiazdkowych, które zapewnią zdecydowanie więcej luksusu - powiniśmy się liczyc z wydatkiem w okolicy 1,28 tys. zł (291 €)
Noclegi: Włochy
Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.
Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Czy w sklepach jest drogo w Pisa? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Pisa? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w Pisa, takich jak: chleb, ryż, piwo, jabłka lub pomarańcze (Ostatnia aktualizacja: 8 dni temu)
Czy można tanio stołować się w restauracjach w Pisa? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Pisa? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Pisa? Czy jedzenie na mieście w Pisa jest droższe niż w Polsce?
Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 74 złote.
Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 39 złotych.
A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 243 złote.
A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 44 złote (cena za 2 butelki).
A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 9,8 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Pisa, m.in: chleb, ryż, piwo, jabłka lub pomarańcze
A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w Pisa w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.
Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy
Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.
Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Pisa - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:
opłaty
781 zł (472 zł - 2,19 tys. zł)
25% mniej niż w Polsce
internet
105 zł (87 zł - 152 zł)
o połowę więcej niż w Polsce
spodnie jeansy
308 zł (137 zł - 411 zł)
4.3% mniej niż w Polsce
zarobki średnio
6,82 tys. zł
8.7% więcej niż w Polsce
wynajem małego mieszkania w centrum
2,63 tys. zł (2,07 tys. zł - 3,11 tys. zł)
6.6% mniej niż w Polsce
wynajem dużego mieszkania poza centrum
3,38 tys. zł (3,23 tys. zł - 3,45 tys. zł)
4.1% mniej niż w Polsce
chleb
8,9 zł (6,9 zł - 13,8 zł)
74% więcej niż w Polsce
ser
76 zł (51 zł - 153 zł)
120% więcej niż w Polsce
ryż
6,7 zł (4,5 zł - 17,9 zł)
19% więcej niż w Polsce
pomidory
12 zł (9,1 zł - 18 zł)
8.7% więcej niż w Polsce
banany
7,9 zł (4,4 zł - 11,2 zł)
23% więcej niż w Polsce
wino
26 zł (19 zł - 95 zł)
Bardzo podobnie jak w Polsce
tania restauracja
74 zł (53 zł - 132 zł)
84% więcej niż w Polsce
lepsza restauracja dla pary
243 zł (179 zł - 512 zł)
28% więcej niż w Polsce
lokalne piwo
22 zł (15,4 zł - 31 zł)
o połowę więcej niż w Polsce
piwo z importu
17,5 zł (13,2 zł - 31 zł)
17% więcej niż w Polsce
kawa
7,3 zł (5,8 zł - 9,7 zł)
o połowę mniej niż w Polsce
butelka wody
4,8 zł (4,8 zł - 9,6 zł)
36% mniej niż w Polsce
mac burger king lub podobny bar
39 zł (35 zł - 48 zł)
13% więcej niż w Polsce
cola pepsi sprite mirinda
9,8 zł (9,8 zł - 19,6 zł)
18% więcej niż w Polsce
ceny jedzenia w Pisa
- Mleko 1 litr 6,3 zł (1,4 €)
- Chleb pół kilo 8,9 zł (2 €)
- Jaja 12 sztuk 13,9 zł (3,2 €)
- Kilo sera 76 zł (17,4 €)
- Woda butelka półtora litra 1,8 zł (0,42 €)
- Butelka wina (średnia półka) 26 zł (5,9 €)
- Lokalne piwo (pół litra) 6,8 zł (1,6 €)
- Importowane piwo (mała butelka 0,3) 9,3 zł (2,1 €)
- Paczka papierosów (Marlboro) 26 zł (6 €)
- Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 52 zł (11,9 €)
- Jabłka (1kg) 9 zł (2,1 €)
- Pomarańcze (1kg) 9,7 zł (2,2 €)
- Ziemniaki (1kg) 8,1 zł (1,9 €)
- Sałata (1 główka) 4,6 zł (1,1 €)
- Kilo białego ryżu 6,7 zł (1,5 €)
- Pomidory (1kg) 12 zł (2,7 €)
- Banany (1kg) 7,9 zł (1,8 €)
- Cebula (1kg) 8 zł (1,8 €)
- Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 79 zł (17,9 €)
ceny w restauracjach w Pisa
- Posiłek w taniej restauracji 74 zł (16,8 €)
- 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 243 zł (55 €)
- McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 39 zł (9 €)
- Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 22 zł (5 €)
- Importowane piwo (butelka 0.33 l) 17,5 zł (4 €)
- Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 9,8 zł (2,2 €)
- Woda (0,33l butelka) 4,8 zł (1,1 €)
- Kawa cappuccino 7,3 zł (1,7 €)
koszty życia w Pisa
- Bilet w jedną stronę (lokalny) 7,5 zł (1,7 €)
- Karnet miesięczny (standardowa cena) 147 zł (33 €)
- Benzyna (1 litr) 7,7 zł (1,8 €)
- Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 119 tys. zł (27,2 tys. €)
- Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,63 tys. zł (599 €)
- Apartament (1 sypialnia) poza centrum 2,38 tys. zł (543 €)
- Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 4,31 tys. zł (983 €)
- Apartament (3 sypialnie) poza centrum 3,38 tys. zł (770 €)
- Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 781 zł (178 €)
- Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 105 zł (24 €)
- Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 47 zł (10,7 €)
- 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 308 zł (70 €)
- 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 169 zł (38 €)
- 1 para butów do biegania Nike lub podobne 317 zł (72 €)
- 1 para męskich skórzanych butów 543 zł (124 €)
- Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 138 tys. zł (31,5 tys. €)
- Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,67 tys. zł (380 €)
- Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 11,1 tys. zł (2,53 tys. €)
- Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 55,7 tys. zł (12,7 tys. €)
- Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 7,67 tys. zł (1,75 tys. €)
- Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 6,82 tys. zł (1,56 tys. €)
- Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.5%
- Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 19,7 zł (4,5 €)
- Taxi 1km (taryfa normalna) 7,1 zł (1,6 €)
- Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 104 zł (24 €)
koszty rozrywki w Pisa
- Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 216 zł (49 €)
- Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 72 zł (16,4 €)
- Kino pojedynczy bilet 39 zł (9 €)
Jak różnią się ceny w miastach w Włoszech? Jakie są ceny i koszty na wyspach należących do Włoch? Zobacz tu: Ceny na wyspach oraz w miastach w Włoszech
Ceny
Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech
Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech
Podczas zwiedzania, nie zawsze jest czas na szukanie restauracji i spędzenie w niej godzin. Na szczęście w Włoszech można też zjeść na szybko. Można wybierać pomiędzy burgerami z Maka, różnymi pizzami, ale też można zjeść kurczaki z KFC. Poniżej znajduje się lista, która pokazuje, które opcje są dostępne w różnych miastach, a wybierając miasto, można sprawdzić, jakie konkretnie kanapki i dania są serwowane w danym mieście.
Ceny McDonald's w Włoszech
Ceny pizzy w Włoszech
Ceny KFC w Włoszech
Ceny Burger King w Włoszech
Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.
Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:
Skąd pochodzą dane o cenach?
ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.
Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.