Koszty życia w Prato (Włoszech) w 2026 roku
Ceny i koszty życia w Prato
Ile kosztuje życie w Prato? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.
- Tani posiłek w restauracji
- 79 zł (53 zł - 132 zł)
- Zestaw fast food
- 44 zł (44 zł - 48 zł)
- Cappuccino
- 7,6 zł (4,9 zł - 9,7 zł)
- Bochenek chleba
- 8,9 zł (6,9 zł - 13,8 zł)
- Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
- 2,69 tys. zł (2,49 tys. zł - 2,9 tys. zł)
- Podstawowe rachunki (miesięcznie)
- 1,09 tys. zł (746 zł - 1,32 tys. zł)
Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Prato? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Prato.
Atrakcje i bilety: Prato
Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.
Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.
Prato - jakie są ceny w supermarketach?
Prato - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce?
Prato - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach w Prato:
ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki
(Ostatnia aktualizacja: 5 dni temu)
Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.
Ceny w Prato są zdecydowanie wyższe od cen jakie widzimy w Polsce. Żywność i podstawowe produkty są droższe średnio o 66%. W restauracjach czy barach zapłacimy więcej o 67%. Natomiast koszty życia są wyższe w Prato o 30%. W przypadku sportu i rozrywki nasze wydatki mogą być większe o 47%.
Czy hotele są drogie w Prato? Ile zapłacimy za pokój w Prato?
Średnia cena noclegu w Prato wynosi 289 zł (66 €). Koszt pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Prato 269 zł (61 €). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 296 zł (68 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Prato za mniej więcej 308 zł (70 €) Nocleg w hotelu 5 gwiazdkowym to wydatek średnio: 443 zł (101 €)
Noclegi: Prato
Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.
Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Czy w sklepach jest drogo w Prato? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Prato? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Prato, takich jak: wino, zagraniczne piwo, ser, jaja lub piwo (Ostatnia aktualizacja: 5 dni temu)
Czy można tanio stołować się w restauracjach w Prato? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Prato? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Prato? Czy jedzenie na mieście w Prato jest droższe niż w Polsce?
Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 79 złotych.
Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 44 złote.
A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 345 złotych.
A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 44 złote (cena za 2 butelki).
A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 13,9 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Prato, m.in: wino, zagraniczne piwo, ser, jaja lub piwo
A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Prato będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.
Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy
Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.
Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.Prato - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:
opłaty
1,09 tys. zł (746 zł - 1,32 tys. zł)
5.7% więcej niż w Polsce
internet
121 zł (65 zł - 152 zł)
79% więcej niż w Polsce
spodnie jeansy
433 zł (182 zł - 547 zł)
35% więcej niż w Polsce
zarobki średnio
8,22 tys. zł
31% więcej niż w Polsce
wynajem małego mieszkania w centrum
2,69 tys. zł (2,49 tys. zł - 2,9 tys. zł)
4.1% mniej niż w Polsce
chleb
8,9 zł (6,9 zł - 13,8 zł)
74% więcej niż w Polsce
ser
73 zł (25 zł - 112 zł)
110% więcej niż w Polsce
ryż
13 zł (8,9 zł - 16,5 zł)
130% więcej niż w Polsce
pomidory
14,4 zł (9,1 zł - 18 zł)
30% więcej niż w Polsce
banany
8,4 zł (5,4 zł - 11,2 zł)
30% więcej niż w Polsce
wino
28 zł (19 zł - 38 zł)
9.5% więcej niż w Polsce
tania restauracja
79 zł (53 zł - 132 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce
lepsza restauracja dla pary
345 zł (281 zł - 461 zł)
82% więcej niż w Polsce
lokalne piwo
22 zł (13,2 zł - 31 zł)
o połowę więcej niż w Polsce
piwo z importu
24 zł (17,5 zł - 26 zł)
61% więcej niż w Polsce
kawa
7,6 zł (4,9 zł - 9,7 zł)
o połowę mniej niż w Polsce
butelka wody
5,4 zł (4,8 zł - 7,2 zł)
27% mniej niż w Polsce
mac burger king lub podobny bar
44 zł (44 zł - 48 zł)
25% więcej niż w Polsce
cola pepsi sprite mirinda
13,9 zł (4,9 zł - 19,6 zł)
67% więcej niż w Polsce
ceny jedzenia w Prato
- Mleko 1 litr 6,3 zł (1,4 €)
- Chleb pół kilo 8,9 zł (2 €)
- Jaja 12 sztuk 18 zł (4,1 €)
- Kilo sera 73 zł (16,7 €)
- Woda butelka półtora litra 2,8 zł (0,63 €)
- Butelka wina (średnia półka) 28 zł (6,5 €)
- Lokalne piwo (pół litra) 6,8 zł (1,6 €)
- Importowane piwo (mała butelka 0,3) 9,3 zł (2,1 €)
- Paczka papierosów (Marlboro) 25 zł (5,8 €)
- Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 52 zł (11,9 €)
- Jabłka (1kg) 10,5 zł (2,4 €)
- Pomarańcze (1kg) 9,1 zł (2,1 €)
- Ziemniaki (1kg) 8,9 zł (2 €)
- Sałata (1 główka) 6,2 zł (1,4 €)
- Kilo białego ryżu 13 zł (3 €)
- Pomidory (1kg) 14,4 zł (3,3 €)
- Banany (1kg) 8,4 zł (1,9 €)
- Cebula (1kg) 8 zł (1,8 €)
- Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 83 zł (19 €)
ceny w restauracjach w Prato
- Posiłek w taniej restauracji 79 zł (18 €)
- 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 345 zł (79 €)
- McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 44 zł (10 €)
- Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 22 zł (5 €)
- Importowane piwo (butelka 0.33 l) 24 zł (5,5 €)
- Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 13,9 zł (3,2 €)
- Woda (0,33l butelka) 5,4 zł (1,2 €)
- Kawa cappuccino 7,6 zł (1,7 €)
koszty życia w Prato
- Bilet w jedną stronę (lokalny) 8,8 zł (2 €)
- Karnet miesięczny (standardowa cena) 171 zł (39 €)
- Benzyna (1 litr) 7,8 zł (1,8 €)
- Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 148 tys. zł (33,7 tys. €)
- Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,69 tys. zł (614 €)
- Apartament (1 sypialnia) poza centrum 2,17 tys. zł (494 €)
- Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 1,09 tys. zł (249 €)
- Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 121 zł (28 €)
- Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 49 zł (11,2 €)
- 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 433 zł (99 €)
- 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 169 zł (38 €)
- 1 para butów do biegania Nike lub podobne 429 zł (98 €)
- 1 para męskich skórzanych butów 564 zł (129 €)
- Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 147 tys. zł (33,6 tys. €)
- Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 1,98 tys. zł (452 €)
- Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 49,5 tys. zł (11,3 tys. €)
- Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 8,22 tys. zł (1,88 tys. €)
- Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.5%
- Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 19,7 zł (4,5 €)
- Taxi 1km (taryfa normalna) 5,6 zł (1,3 €)
- Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 119 zł (27 €)
koszty rozrywki w Prato
- Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 220 zł (50 €)
- Kino pojedynczy bilet 44 zł (10 €)
Jak różnią się ceny w miastach w Włoszech? Jakie są ceny i koszty na wyspach należących do Włoch? Zobacz tu: Ceny na wyspach oraz w miastach w Włoszech
Ceny
Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech
Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech
Podczas zwiedzania, nie zawsze jest czas na szukanie restauracji i spędzenie w niej godzin. Na szczęście w Włoszech można też zjeść na szybko. Można wybierać pomiędzy burgerami z Maka, różnymi pizzami, ale też można zjeść kurczaki z KFC. Poniżej znajduje się lista, która pokazuje, które opcje są dostępne w różnych miastach, a wybierając miasto, można sprawdzić, jakie konkretnie kanapki i dania są serwowane w danym mieście.
Ceny McDonald's w Włoszech
Ceny pizzy w Włoszech
Ceny KFC w Włoszech
Ceny Burger King w Włoszech
Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.
Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:
Skąd pochodzą dane o cenach?
ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.
Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.