Ceny w Rawenna

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2025

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Rawenna? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Rawenna.

Rawenna zmiany cen hikersbay.com
Rawenna Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Rawenna - jakie są ceny w supermarketach? Rawenna - czy koszty życia są wyższe niż w Polsce? Rawenna - ile kosztować będzie nas rozrywka oraz na jakie rachunki nastawić się w pubuch i restauracjach?
Czytaj poniżej o aktualnych kosztach i cenach w Rawenna: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 14 godzin temu)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,34 euro. Za 100 złotych dostaniesz 23,4 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 42,7 złotego.


Biorąc pod uwagę kilka kategorii cen i kosztów, to jeśli zsumujemy różne wydatki, to możemy powiedzieć, że ceny są wyższe w Rawenna od cen w Polsce. Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 37%. W restauracjach czy barach zapłacimy więcej o 52%. Z kolei koszty życia w Rawenna są niższe niż koszty w Polsce o 14%. W przypadku sportu i rozrywki nasze wydatki mogą być większe o 71%.

Czy hotele są drogie w Rawenna? Ile zapłacimy za pokój w Rawenna?

Średnia cena noclegu w Rawenna wynosi 297 zł (69 €). W 3-gwiazdkowym hotelu noclegi są średnio po 286 zł (67 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Rawenna za mniej więcej 327 zł (77 €)


Czy w sklepach jest drogo w Rawenna? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Rawenna? Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Rawenna, takich jak: cebula, jabłka, banany, ryż lub piwo (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Rawenna? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Rawenna? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Rawenna? Czy jedzenie na mieście w Rawenna jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 64 złote. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 43 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 256 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 43 złote (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 12 złotych.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Rawenna, m.in: cebula, jabłka, banany, ryż lub piwo


A jeśli planujesz wyjazd w dany region świata, to może taniej niż w Rawenna będzię w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Jedzenie

Aktualne zestawienie: ceny jedzenia w Rawenna

Życie

Aktualne zestawienie: koszty życia w Rawenna

Rozrywka

Aktualne zestawienie: koszty rozrywki w Rawenna

Rawenna - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 769 zł (512 zł - 1,71 tys. zł)

opłaty

769 zł (512 zł - 1,71 tys. zł)
26% mniej niż w Polsce

cena internet 96 zł (85 zł - 128 zł)

internet

96 zł (85 zł - 128 zł)
62% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 381 zł (78 zł - 512 zł)

spodnie jeansy

381 zł (78 zł - 512 zł)
12% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 6,24 tys. zł

zarobki średnio

6,24 tys. zł
17% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 2,99 tys. zł

wynajem małego mieszkania w centrum

2,99 tys. zł
12% mniej niż w Polsce

cena chleb 9,2 zł (5,3 zł - 12,8 zł)

chleb

9,2 zł (5,3 zł - 12,8 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena ser 47 zł (34 zł - 102 zł)

ser

47 zł (34 zł - 102 zł)
34% więcej niż w Polsce

cena ryż 9,3 zł (8,5 zł - 12,8 zł)

ryż

9,3 zł (8,5 zł - 12,8 zł)
64% więcej niż w Polsce

cena pomidory 8,1 zł (3,8 zł - 17,1 zł)

pomidory

8,1 zł (3,8 zł - 17,1 zł)
24% mniej niż w Polsce

cena banany 6,5 zł (4,3 zł - 9 zł)

banany

6,5 zł (4,3 zł - 9 zł)
4.4% więcej niż w Polsce

cena wino 28 zł (12,8 zł - 51 zł)

wino

28 zł (12,8 zł - 51 zł)
11% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 64 zł (51 zł - 85 zł)

tania restauracja

64 zł (51 zł - 85 zł)
83% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 21 zł (17,1 zł - 26 zł)

lokalne piwo

21 zł (17,1 zł - 26 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena kawa 7 zł (5,1 zł - 12,8 zł)

kawa

7 zł (5,1 zł - 12,8 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 4,6 zł (4,3 zł - 6,4 zł)

butelka wody

4,6 zł (4,3 zł - 6,4 zł)
21% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 43 zł (38 zł - 51 zł)

mac burger king lub podobny bar

43 zł (38 zł - 51 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 12 zł (10,7 zł - 17,1 zł)

cola pepsi sprite mirinda

12 zł (10,7 zł - 17,1 zł)
64% więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w Rawenna

  1. Mleko 1 litr 5,5 zł (1,3 €)
  2. Chleb pół kilo 9,2 zł (2,2 €)
  3. Jaja 12 sztuk 13,3 zł (3,1 €)
  4. Kilo sera 47 zł (10,9 €)
  5. Woda butelka półtora litra 1,6 zł (0,37 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 28 zł (6,5 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 5,8 zł (1,4 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 7,8 zł (1,8 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 23 zł (5,5 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 43 zł (10 €)
  11. Jabłka (1kg) 8 zł (1,9 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 8,4 zł (2 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 5,5 zł (1,3 €)
  14. Sałata (1 główka) 6,1 zł (1,4 €)
  15. Kilo białego ryżu 9,3 zł (2,2 €)
  16. Pomidory (1kg) 8,1 zł (1,9 €)
  17. Banany (1kg) 6,5 zł (1,5 €)
  18. Cebula (1kg) 5,3 zł (1,3 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 67 zł (15,8 €)

ceny w restauracjach w Rawenna

  1. Posiłek w taniej restauracji 64 zł (15 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 256 zł (60 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 43 zł (10 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 21 zł (5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 17,1 zł (4 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 12 zł (2,8 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 4,6 zł (1,1 €)
  8. Kawa cappuccino 7 zł (1,7 €)

koszty życia w Rawenna

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 7,3 zł (1,7 €)
  2. Benzyna (1 litr) 7,7 zł (1,8 €)
  3. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 108 tys. zł (25,4 tys. €)
  4. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 2,99 tys. zł (700 €)
  5. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 1,71 tys. zł (400 €)
  6. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 4,27 tys. zł (1 tys. €)
  7. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 769 zł (180 €)
  8. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 96 zł (23 €)
  9. numb_34 53 zł (12,5 €)
  10. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 381 zł (89 €)
  11. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 127 zł (30 €)
  12. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 299 zł (70 €)
  13. 1 para męskich skórzanych butów 466 zł (109 €)
  14. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 111 tys. zł (26 tys. €)
  15. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 2,15 tys. zł (505 €)
  16. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 8,54 tys. zł (2 tys. €)
  17. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 17,1 tys. zł (4 tys. €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 6,83 tys. zł (1,6 tys. €)
  19. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 6,24 tys. zł (1,46 tys. €)
  20. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.4%
  21. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 23 zł (5,3 €)
  22. Taxi 1km (taryfa normalna) 5,5 zł (1,3 €)
  23. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 140 zł (33 €)

Rawenna koszty życia hikersbay.com
Rawenna Koszty Życia

koszty rozrywki w Rawenna

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 242 zł (57 €)
  2. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 115 zł (27 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 43 zł (10 €)

Jakie różnią się ceny w miastach w Włoszech? Jakie są ceny i koszty na wyspach należących do Włoch? Zobacz tu: Ceny na wyspach oraz w miastach w Włoszech

Ceny: Sardynia   Sycylia   Ischia   Elba   Capri   Mestre   Bolonia   Brescia   Cagliari   Katania   Florencja   Genua   Latina   Livorno   Mesyna  

Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  


Podczas zwiedzania, nie zawsze jest czas na szukanie restauracji i spędzenie w niej godzin. Na szczęście w Włoszech można też zjeść na szybko. Można wybierać pomiędzy burgerami z Maka, różnymi pizzami, ale też można zjeść kurczaki z KFC. Poniżej znajduje się lista, która pokazuje, które opcje są dostępne w różnych miastach, a wybierając miasto, można sprawdzić, jakie konkretnie kanapki i dania są serwowane w danym mieście.

Ceny McDonalds w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny pizzy w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny KFC w Włoszech: Bolonia   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny Burger King w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

tania restauracja

64 zł (51 zł - 85 zł)
83% więcej niż w Polsce

banany

6,5 zł (4,3 zł - 9 zł)
4,4% więcej niż w Polsce

lokalne piwo

21 zł (17,1 zł - 26 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

chleb

9,2 zł (5,3 zł - 12,8 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

zarobki średnio

6,24 tys. zł
17% więcej niż w Polsce

Ceny na wyspach