Ceny w Siena

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2025

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Siena? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Siena.

Siena zmiany cen hikersbay.com
Siena Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Siena - ile zapłacimy w marketach? Siena - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce? Siena - ile trzeba wydać na rozrywkę, a także ile zapłacimy w restauracjach i knajpach?
Poniżej przeczytasz bieżące zestawienie cen i kosztów w Siena: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj 15 godzin temu)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,34 euro. Za 100 złotych dostaniesz 23,4 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 42,7 złotego.


Sumując różne wydatki, można stwierdzić, że ogólnie jest drożej w Siena niż w Polsce. Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 37%. Wyjście do restauracji będzie kosztować nas więcej o 63%. Z kolei koszty życia w Siena są niższe niż koszty w Polsce o 18%. Jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, rozrywkę i sport to jest drożej o 91%.

Czy hotele są drogie w Siena? Ile zapłacimy za pokój w Siena?

Uśredniony koszt noclegu w Siena to 405 zł (95 €). Jeśli szukasz czegoś najtańszego na noc to w tanim jednogwiazdkowym hotelu zapłacisz około: 208 zł (49 €) , a jeśli lubisz hostele to tam przenocujesz za: 102 zł (24 €). Cena pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym w Siena to mniej więcej 232 zł (54 €). 3-gwiazdkowy hotel to koszt około 384 zł (90 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Siena za mniej więcej 605 zł (142 €) Jeśli szukamy najlepszych warunków pobytu, to w hotelach 5-gwiazdkowych, które zapewnią zdecydowanie więcej luksusu - powiniśmy się liczyc z wydatkiem w okolicy 1,18 tys. zł (278 €)


Czy w sklepach jest drogo w Siena? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Siena? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w Siena, takich jak: zagraniczne piwo, pomarańcze, chleb, ziemniaki lub mleko (Ostatnia aktualizacja: dzisiaj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Siena? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Siena? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Siena? Czy jedzenie na mieście w Siena jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 70 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 43 złote. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 277 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 43 złote (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 10,9 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Siena, m.in: zagraniczne piwo, pomarańcze, chleb, ziemniaki lub mleko


A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w Siena w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Jedzenie

Aktualne zestawienie: ceny jedzenia w Siena

Życie

Aktualne zestawienie: koszty życia w Siena

Rozrywka

Aktualne zestawienie: koszty rozrywki w Siena

Siena - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 884 zł (512 zł - 1,81 tys. zł)

opłaty

884 zł (512 zł - 1,81 tys. zł)
15% mniej niż w Polsce

cena internet 123 zł (105 zł - 149 zł)

internet

123 zł (105 zł - 149 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 327 zł (213 zł - 427 zł)

spodnie jeansy

327 zł (213 zł - 427 zł)
3.3% mniej niż w Polsce

cena zarobki średnio 5,57 tys. zł

zarobki średnio

5,57 tys. zł
4% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 3,91 tys. zł (3,41 tys. zł - 4,27 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

3,91 tys. zł (3,41 tys. zł - 4,27 tys. zł)
16% więcej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 3,98 tys. zł (3,41 tys. zł - 4,27 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

3,98 tys. zł (3,41 tys. zł - 4,27 tys. zł)
9.7% mniej niż w Polsce

cena chleb 9,2 zł (4,7 zł - 34 zł)

chleb

9,2 zł (4,7 zł - 34 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena ser 52 zł (26 zł - 120 zł)

ser

52 zł (26 zł - 120 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena ryż 8,2 zł (4,3 zł - 12,8 zł)

ryż

8,2 zł (4,3 zł - 12,8 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 11,1 zł (4,3 zł - 17,1 zł)

pomidory

11,1 zł (4,3 zł - 17,1 zł)
5% więcej niż w Polsce

cena banany 7,2 zł (4,3 zł - 10,7 zł)

banany

7,2 zł (4,3 zł - 10,7 zł)
16% więcej niż w Polsce

cena wino 21 zł (17,1 zł - 34 zł)

wino

21 zł (17,1 zł - 34 zł)
15% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 70 zł (30 zł - 107 zł)

tania restauracja

70 zł (30 zł - 107 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 21 zł (8,5 zł - 34 zł)

lokalne piwo

21 zł (8,5 zł - 34 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena kawa 6,4 zł (4,7 zł - 12,8 zł)

kawa

6,4 zł (4,7 zł - 12,8 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 5,5 zł (4,3 zł - 12,8 zł)

butelka wody

5,5 zł (4,3 zł - 12,8 zł)
4.7% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 43 zł (38 zł - 55 zł)

mac burger king lub podobny bar

43 zł (38 zł - 55 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 10,9 zł (8,5 zł - 17,1 zł)

cola pepsi sprite mirinda

10,9 zł (8,5 zł - 17,1 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w Siena

  1. Mleko 1 litr 4,3 zł (1 €)
  2. Chleb pół kilo 9,2 zł (2,2 €)
  3. Jaja 12 sztuk 12,7 zł (3 €)
  4. Kilo sera 52 zł (12,1 €)
  5. Woda butelka półtora litra 1,6 zł (0,37 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 21 zł (5 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 5 zł (1,2 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 6,8 zł (1,6 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 26 zł (6 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 45 zł (10,5 €)
  11. Jabłka (1kg) 7,7 zł (1,8 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 9,5 zł (2,2 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 4,3 zł (1 €)
  14. Sałata (1 główka) 5,8 zł (1,4 €)
  15. Kilo białego ryżu 8,2 zł (1,9 €)
  16. Pomidory (1kg) 11,1 zł (2,6 €)
  17. Banany (1kg) 7,2 zł (1,7 €)
  18. Cebula (1kg) 6,8 zł (1,6 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 63 zł (14,7 €)

ceny w restauracjach w Siena

  1. Posiłek w taniej restauracji 70 zł (16,5 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 277 zł (65 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 43 zł (10 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 21 zł (5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 21 zł (5 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 10,9 zł (2,6 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 5,5 zł (1,3 €)
  8. Kawa cappuccino 6,4 zł (1,5 €)

koszty życia w Siena

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 7,3 zł (1,7 €)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 171 zł (40 €)
  3. Benzyna (1 litr) 7,6 zł (1,8 €)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 76,8 tys. zł (18 tys. €)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 3,91 tys. zł (917 €)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 2,63 tys. zł (617 €)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 6,33 tys. zł (1,48 tys. €)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 3,98 tys. zł (933 €)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 884 zł (207 €)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 123 zł (29 €)
  11. numb_34 60 zł (14,1 €)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 327 zł (77 €)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 146 zł (34 €)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 337 zł (79 €)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 466 zł (109 €)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 59,8 tys. zł (14 tys. €)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 427 zł (100 €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 17,1 tys. zł (4 tys. €)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 70,4 tys. zł (16,5 tys. €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 14,9 tys. zł (3,5 tys. €)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 5,57 tys. zł (1,3 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.1%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 20 zł (4,8 €)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 5,5 zł (1,3 €)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 95 zł (22 €)

Siena koszty życia hikersbay.com
Siena Koszty Życia

koszty rozrywki w Siena

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 304 zł (71 €)
  2. Wynajem kortu do tenisa (1 godzina w Weekend) 107 zł (25 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 36 zł (8,5 €)

Jakie różnią się ceny w miastach w Włoszech? Jakie są ceny i koszty na wyspach należących do Włoch? Zobacz tu: Ceny na wyspach oraz w miastach w Włoszech

Ceny: Sardynia   Sycylia   Ischia   Elba   Capri   Mestre   Bolonia   Brescia   Cagliari   Katania   Florencja   Genua   Latina   Livorno   Mesyna  

Ceny i dostępność produktów w sklepach i supermarketach w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  


Podczas zwiedzania, nie zawsze jest czas na szukanie restauracji i spędzenie w niej godzin. Na szczęście w Włoszech można też zjeść na szybko. Można wybierać pomiędzy burgerami z Maka, różnymi pizzami, ale też można zjeść kurczaki z KFC. Poniżej znajduje się lista, która pokazuje, które opcje są dostępne w różnych miastach, a wybierając miasto, można sprawdzić, jakie konkretnie kanapki i dania są serwowane w danym mieście.

Ceny McDonalds w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny pizzy w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny KFC w Włoszech: Bolonia   Turyn   Wenecja   Werona  

Ceny Burger King w Włoszech: Bolonia   Florencja   Mediolan   Neapol   Rzym   Turyn   Wenecja   Werona  

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

tania restauracja

70 zł (30 zł - 107 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

mac burger king lub podobny bar

43 zł (38 zł - 55 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

ryż

8,2 zł (4,3 zł - 12,8 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

zarobki średnio

5,57 tys. zł
4% więcej niż w Polsce

butelka wody

5,5 zł (4,3 zł - 12,8 zł)
4,7% mniej niż w Polsce

banany

7,2 zł (4,3 zł - 10,7 zł)
16% więcej niż w Polsce

Ceny na wyspach