Koszty życia w Vicenza (Włoszech) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2026

Ceny i koszty życia w Vicenza

Ile kosztuje życie w Vicenza? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
66 zł (53 zł - 132 zł)
Zestaw fast food
46 zł (39 zł - 53 zł)
Cappuccino
7,8 zł (4,9 zł - 12,2 zł)
Bochenek chleba
11,9 zł (9,2 zł - 23 zł)
Mieszkanie w centrum (miesięcznie)
3,11 tys. zł (2,49 tys. zł - 3,73 tys. zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
986 zł (547 zł - 1,86 tys. zł)
Włochy: dachy z terakoty, renesansowe place i strome wybrzeże w stylu amalfitańskim na zdjęciu nagłówkowym - wizualny kontekst stron o cenach w trattoriach, delikatesach i codziennym życiu.
Vicenza

Poniżej aktualne ceny w Vicenza.Przewodnik po kraju: Włoszech - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Vicenza? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Vicenza.

Vicenza zmiany cen hikersbay.com
Vicenza Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Jakie są ceny w supermarketach w Vicenza? Czy koszty życia w Vicenza są wyższe od tych w Polsce? Vicenza - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Vicenza: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: 3 dni temu)

Waluta w Włoszech: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,28 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,8 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,9 złotego.


Biorąc pod uwagę różne kategorie kosztów oraz cen, to po zsumowaniu wydatków wychodzi, że trzeba wydać więcej w Vicenza niż w Polsce. Produkty żywnościowe i inne podstawowe produkty kosztują drożej niż u nas o 63%. W restauracjach będzie drożej o 59%. A koszt życia jest większy w Vicenza o 16%. Gdy chcemy wykorzystać wolny czas na rozrywkę lub sport to musimy nastawić się na wydatki większe o 47%.

Czy hotele są drogie w Vicenza? Ile zapłacimy za pokój w Vicenza?

Średni koszt noclegu w Vicenza to 313 zł (71 €). Cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym wynosi w Vicenza 246 zł (56 €). 3-gwiazdkowe hotele oferują zakwaterowanie średnio po 291 zł (66 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Vicenza za mniej więcej 341 zł (78 €) Jeśli możemy sobie pozwolić na więcej luksusu to w przypadku hoteli z 5 gwiazdkami zapłacimy w nich za pokój mniej więcej 2,51 tys. zł (572 €)


Noclegi: Włochy

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Vicenza? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Vicenza? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Vicenza, takich jak: banany, mleko, cebula, mięso wołowe lub pomidory (Ostatnia aktualizacja: 3 dni temu)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Vicenza? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Vicenza? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Vicenza? Czy jedzenie na mieście w Vicenza jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 66 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 46 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 333 złote. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 44 złote (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 12,9 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Vicenza, m.in: banany, mleko, cebula, mięso wołowe lub pomidory


W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w Vicenza w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: San Marino, Chorwacji, Bośni I Hercegowinie, Słowenii i Albanii.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Włochy

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Włochy Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Vicenza - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 986 zł (547 zł - 1,86 tys. zł)

opłaty

986 zł (547 zł - 1,86 tys. zł)
4.8% mniej niż w Polsce

cena internet 119 zł (87 zł - 152 zł)

internet

119 zł (87 zł - 152 zł)
76% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 415 zł (228 zł - 684 zł)

spodnie jeansy

415 zł (228 zł - 684 zł)
29% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 7,24 tys. zł

zarobki średnio

7,24 tys. zł
15% więcej niż w Polsce

cena wynajem małego mieszkania w centrum 3,11 tys. zł (2,49 tys. zł - 3,73 tys. zł)

wynajem małego mieszkania w centrum

3,11 tys. zł (2,49 tys. zł - 3,73 tys. zł)
11% więcej niż w Polsce

cena wynajem dużego mieszkania poza centrum 4,1 tys. zł (2,16 tys. zł - 6,47 tys. zł)

wynajem dużego mieszkania poza centrum

4,1 tys. zł (2,16 tys. zł - 6,47 tys. zł)
16% więcej niż w Polsce

cena chleb 11,9 zł (9,2 zł - 23 zł)

chleb

11,9 zł (9,2 zł - 23 zł)
130% więcej niż w Polsce

cena ser 65 zł (46 zł - 76 zł)

ser

65 zł (46 zł - 76 zł)
90% więcej niż w Polsce

cena ryż 14,5 zł (8,1 zł - 17,9 zł)

ryż

14,5 zł (8,1 zł - 17,9 zł)
160% więcej niż w Polsce

cena pomidory 23 zł (13,7 zł - 27 zł)

pomidory

23 zł (13,7 zł - 27 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

cena banany 8,9 zł (8,9 zł - 11,2 zł)

banany

8,9 zł (8,9 zł - 11,2 zł)
39% więcej niż w Polsce

cena wino 31 zł (24 zł - 47 zł)

wino

31 zł (24 zł - 47 zł)
19% więcej niż w Polsce

cena tania restauracja 66 zł (53 zł - 132 zł)

tania restauracja

66 zł (53 zł - 132 zł)
64% więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 333 zł (307 zł - 409 zł)

lepsza restauracja dla pary

333 zł (307 zł - 409 zł)
75% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 22 zł (13,2 zł - 29 zł)

lokalne piwo

22 zł (13,2 zł - 29 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena piwo z importu 19,7 zł (17,5 zł - 22 zł)

piwo z importu

19,7 zł (17,5 zł - 22 zł)
32% więcej niż w Polsce

cena kawa 7,8 zł (4,9 zł - 12,2 zł)

kawa

7,8 zł (4,9 zł - 12,2 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena butelka wody 9 zł (4,8 zł - 11,9 zł)

butelka wody

9 zł (4,8 zł - 11,9 zł)
20% więcej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 46 zł (39 zł - 53 zł)

mac burger king lub podobny bar

46 zł (39 zł - 53 zł)
32% więcej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 12,9 zł (9,8 zł - 17,2 zł)

cola pepsi sprite mirinda

12,9 zł (9,8 zł - 17,2 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

ceny jedzenia w Vicenza

  1. Mleko 1 litr 8 zł (1,8 €)
  2. Chleb pół kilo 11,9 zł (2,7 €)
  3. Jaja 12 sztuk 17,9 zł (4,1 €)
  4. Kilo sera 65 zł (14,9 €)
  5. Woda butelka półtora litra 2,2 zł (0,49 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 31 zł (7 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 8 zł (1,8 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 9,1 zł (2,1 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 25 zł (5,7 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 47 zł (10,6 €)
  11. Jabłka (1kg) 12,2 zł (2,8 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 12 zł (2,7 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 7,7 zł (1,8 €)
  14. Sałata (1 główka) 13,3 zł (3 €)
  15. Kilo białego ryżu 14,5 zł (3,3 €)
  16. Pomidory (1kg) 23 zł (5,2 €)
  17. Banany (1kg) 8,9 zł (2 €)
  18. Cebula (1kg) 10,5 zł (2,4 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 60 zł (13,7 €)

ceny w restauracjach w Vicenza

  1. Posiłek w taniej restauracji 66 zł (15 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 333 zł (76 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 46 zł (10,5 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 22 zł (5 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 19,7 zł (4,5 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 12,9 zł (2,9 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 9 zł (2 €)
  8. Kawa cappuccino 7,8 zł (1,8 €)

koszty życia w Vicenza

  1. Bilet w jedną stronę (lokalny) 8,8 zł (2 €)
  2. Karnet miesięczny (standardowa cena) 208 zł (47 €)
  3. Benzyna (1 litr) 7,8 zł (1,8 €)
  4. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 159 tys. zł (36,3 tys. €)
  5. Apartament z jedną sypialnią w centrum miasta 3,11 tys. zł (709 €)
  6. Apartament (1 sypialnia) poza centrum 2,17 tys. zł (494 €)
  7. Apartament z trzema sypialniami w centrum miasta 7,71 tys. zł (1,76 tys. €)
  8. Apartament (3 sypialnie) poza centrum 4,1 tys. zł (934 €)
  9. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 986 zł (225 €)
  10. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 119 zł (27 €)
  11. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 53 zł (12 €)
  12. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 415 zł (95 €)
  13. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 173 zł (39 €)
  14. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 409 zł (93 €)
  15. 1 para męskich skórzanych butów 745 zł (170 €)
  16. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 134 tys. zł (30,5 tys. €)
  17. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko 2,09 tys. zł (475 €)
  18. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 8,26 tys. zł (1,88 tys. €)
  19. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 24,4 tys. zł (5,57 tys. €)
  20. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 5,66 tys. zł (1,29 tys. €)
  21. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 7,24 tys. zł (1,65 tys. €)
  22. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 3.7%
  23. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 35 zł (8 €)
  24. Taxi 1km (taryfa normalna) 9,4 zł (2,1 €)
  25. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 108 zł (25 €)

Vicenza koszty życia hikersbay.com
Vicenza Koszty Życia

koszty rozrywki w Vicenza

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 202 zł (46 €)
  2. Wynajem kortu tenisowego (1 godzina w weekend) 162 zł (37 €)
  3. Kino pojedynczy bilet 45 zł (10,3 €)

Koszty utrzymania w Włoszech: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Włoszech z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

piwo z importu

19,7 zł (17,5 zł - 22 zł)
32% więcej niż w Polsce

lepsza restauracja dla pary

333 zł (307 zł - 409 zł)
75% więcej niż w Polsce

spodnie jeansy

415 zł (228 zł - 684 zł)
29% więcej niż w Polsce

wynajem małego mieszkania w centrum

3,11 tys. zł (2,49 tys. zł - 3,73 tys. zł)
11% więcej niż w Polsce

chleb

11,9 zł (9,2 zł - 23 zł)
130% więcej niż w Polsce

pomidory

23 zł (13,7 zł - 27 zł)
dwa razy więcej niż w Polsce

Ceny na wyspach

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.