Koszty życia w Livadeia (Grecji) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026

Ceny i koszty życia w Livadeia

Ile kosztuje życie w Livadeia? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
48 zł (44 zł - 74 zł)
Zestaw fast food
29 zł (27 zł - 34 zł)
Cappuccino
9,2 zł (9,2 zł - 23 zł)
Bochenek chleba
6,7 zł (5,4 zł - 8 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
1,11 tys. zł (787 zł - 1,75 tys. zł)
Grecja: wybielone wioski cykladzkie, głębokie wody Egejskie i gaje oliwne na zdjęciu nagłówkowym - sceneria kosztów promów, cen w tawernach i budżetu na zakupy na wyspach.
Livadeia

Poniżej aktualne ceny w Livadeia.Przewodnik po kraju: Grecji - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Livadeia? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Livadeia.

Atrakcje i bilety: Grecja

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Livadeia - ile zapłacimy w marketach? Livadeia - jakie są koszty i czy życie jest droższe niż w Polsce? Livadeia - ile trzeba wydać na rozrywkę, a także ile zapłacimy w restauracjach i knajpach?
Poniżej przeczytasz bieżące zestawienie cen i kosztów w Livadeia: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Waluta w Grecji: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,29 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,9 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,7 złotego.


Ogólnie biorąc pod uwagę różne koszty, to nie ma znaczących różnic w Livadeia od kosztów w Polsce. Jedzenie i podstawowe produkty są droższe mniej więcej o 21%. Stołowanie się w restauracjach i barach będzie tańsze o 32%. Z kolei koszt życia i opłaty w Livadeia są podobne do wydatków jakie ponosimy w Polsce. Jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, rozrywkę i sport to jest drożej o 44%.

Czy hotele są drogie w Livadeia? Ile zapłacimy za pokój w Livadeia?

Uśredniony koszt noclegu w Livadeia to 318 zł (73 €). 3-gwiazdkowy hotel to koszt około 290 zł (66 €) W 4-gwiazdkowych hotelach przenocujemy w Livadeia za mniej więcej 318 zł (73 €)


Noclegi: Grecja

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Livadeia? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Livadeia? Poniżej przeczytasz o aktualnych cenach jedzenia i produktów spożywczych w Livadeia, takich jak: pomarańcze, mleko, sałata, jaja lub zagraniczne piwo (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Livadeia? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Livadeia? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Livadeia? Czy jedzenie na mieście w Livadeia jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 48 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 29 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 101 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 26 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 6,9 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Livadeia, m.in: pomarańcze, mleko, sałata, jaja lub zagraniczne piwo


A jeśli plany wyjazdu dotyczą po prostu danego regionu świata, to może wyjdzie taniej niż w Livadeia w krajach w pobliżu? Zobacz ceny w: Albanii, Macedonii, Bułgarii, Serbii i Bośni I Hercegowinie.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Grecja

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Grecja Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Livadeia - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 1,11 tys. zł (787 zł - 1,75 tys. zł)

opłaty

1,11 tys. zł (787 zł - 1,75 tys. zł)
7.7% więcej niż w Polsce

cena internet 125 zł (104 zł - 145 zł)

internet

125 zł (104 zł - 145 zł)
84% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 404 zł (87 zł - 525 zł)

spodnie jeansy

404 zł (87 zł - 525 zł)
26% więcej niż w Polsce

cena chleb 6,7 zł (5,4 zł - 8 zł)

chleb

6,7 zł (5,4 zł - 8 zł)
31% więcej niż w Polsce

cena ser 50 zł (30 zł - 60 zł)

ser

50 zł (30 zł - 60 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena ryż 8,9 zł (5,7 zł - 19 zł)

ryż

8,9 zł (5,7 zł - 19 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 8 zł (6,5 zł - 8,7 zł)

pomidory

8 zł (6,5 zł - 8,7 zł)
28% mniej niż w Polsce

cena banany 7,6 zł (7,1 zł - 8,9 zł)

banany

7,6 zł (7,1 zł - 8,9 zł)
18% więcej niż w Polsce

cena wino 26 zł (22 zł - 66 zł)

wino

26 zł (22 zł - 66 zł)
Bardzo podobnie jak w Polsce

cena tania restauracja 48 zł (44 zł - 74 zł)

tania restauracja

48 zł (44 zł - 74 zł)
20% więcej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 101 zł (101 zł - 219 zł)

lepsza restauracja dla pary

101 zł (101 zł - 219 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena lokalne piwo 13,1 zł (10,9 zł - 22 zł)

lokalne piwo

13,1 zł (10,9 zł - 22 zł)
13% mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 13,1 zł (13,1 zł - 26 zł)

piwo z importu

13,1 zł (13,1 zł - 26 zł)
13% mniej niż w Polsce

cena kawa 9,2 zł (9,2 zł - 23 zł)

kawa

9,2 zł (9,2 zł - 23 zł)
36% mniej niż w Polsce

cena butelka wody 2,4 zł (2,4 zł - 2,4 zł)

butelka wody

2,4 zł (2,4 zł - 2,4 zł)
68% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 29 zł (27 zł - 34 zł)

mac burger king lub podobny bar

29 zł (27 zł - 34 zł)
17% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 6,9 zł (4,7 zł - 9,5 zł)

cola pepsi sprite mirinda

6,9 zł (4,7 zł - 9,5 zł)
17% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Livadeia

  1. Mleko 1 litr 6,1 zł (1,4 €)
  2. Chleb pół kilo 6,7 zł (1,5 €)
  3. Jaja 12 sztuk 15,4 zł (3,5 €)
  4. Kilo sera 50 zł (11,4 €)
  5. Woda butelka półtora litra 2,8 zł (0,64 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 26 zł (6 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 6,9 zł (1,6 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 10,4 zł (2,4 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 21 zł (4,8 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 37 zł (8,4 €)
  11. Jabłka (1kg) 8,3 zł (1,9 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 4,2 zł (0,95 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 3,9 zł (0,89 €)
  14. Sałata (1 główka) 4,3 zł (0,99 €)
  15. Kilo białego ryżu 8,9 zł (2 €)
  16. Pomidory (1kg) 8 zł (1,8 €)
  17. Banany (1kg) 7,6 zł (1,7 €)
  18. Cebula (1kg) 4,6 zł (1,1 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 56 zł (12,7 €)

ceny w restauracjach w Livadeia

  1. Posiłek w taniej restauracji 48 zł (11 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 101 zł (23 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 29 zł (6,7 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 13,1 zł (3 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 13,1 zł (3 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 6,9 zł (1,6 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 2,4 zł (0,55 €)
  8. Kawa cappuccino 9,2 zł (2,1 €)

koszty życia w Livadeia

  1. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 355 zł (81 €)
  2. 1 para męskich skórzanych butów 384 zł (88 €)
  3. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 115 tys. zł (26,3 tys. €)
  4. Benzyna (1 litr) 8,2 zł (1,9 €)
  5. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 129 tys. zł (29,5 tys. €)
  6. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 1,11 tys. zł (255 €)
  7. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko NaN zł (NaN €)
  8. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 125 zł (29 €)
  9. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 93 zł (21 €)
  10. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 21,8 tys. zł (4,99 tys. €)
  11. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.4%
  12. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 22 zł (5 €)
  13. Taxi 1km (taryfa normalna) 4,4 zł (1 €)
  14. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 70 zł (15,9 €)
  15. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 404 zł (92 €)
  16. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 287 zł (66 €)

koszty rozrywki w Livadeia

  1. Klub Fitness, miesięczna opłata za 1 osobę dorosłą 225 zł (51 €)
  2. Kino pojedynczy bilet 33 zł (7,4 €)

Koszty utrzymania w Grecji: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Grecji z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

piwo z importu

13,1 zł (13,1 zł - 26 zł)
13% mniej niż w Polsce

ryż

8,9 zł (5,7 zł - 19 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

chleb

6,7 zł (5,4 zł - 8 zł)
31% więcej niż w Polsce

cola pepsi sprite mirinda

6,9 zł (4,7 zł - 9,5 zł)
17% mniej niż w Polsce

Ceny w poszczególnych regionach w Grecji

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.