Koszty życia w Chalkidice (Grecji) w 2026 roku

Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026

Ceny i koszty życia w Chalkidice

Ile kosztuje życie w Chalkidice? Sprawdź ceny obiadu w restauracji, zestawu fast food, cappuccino, pieczywa, wynajmu mieszkania i podstawowych rachunków.

Tani posiłek w restauracji
31 zł (31 zł - 74 zł)
Zestaw fast food
30 zł (27 zł - 44 zł)
Cappuccino
15,9 zł (9,2 zł - 25 zł)
Bochenek chleba
4,5 zł (4,5 zł - 8 zł)
Podstawowe rachunki (miesięcznie)
1,34 tys. zł (546 zł - 2,19 tys. zł)
Grecja: wybielone wioski cykladzkie, głębokie wody Egejskie i gaje oliwne na zdjęciu nagłówkowym - sceneria kosztów promów, cen w tawernach i budżetu na zakupy na wyspach.
Chalkidice

Poniżej aktualne ceny w Chalkidice.Przewodnik po kraju: Grecji - budżety, porady, FAQ.

Ile wydasz w restauracjach i barach? Czy jedzenie poza domem jest drogie w Chalkidice? Poniżej zobaczysz nasze podziały i porównania cen i wydatków w Chalkidice.

Półwysep Chalcydycki zmiany cen hikersbay.com
Półwysep Chalcydycki Ceny Jedzenia & Ceny W Restauracjach

Atrakcje i bilety: Półwysep Chalcydycki

Linki partnerskie

Sprawdź dostępne wycieczki, atrakcje i bilety na wybrany termin.

Zobacz wszystkie atrakcje · GetYourGuide Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Jakie są ceny w supermarketach w Chalkidice? Czy koszty życia w Chalkidice są wyższe od tych w Polsce? Półwysep Chalcydycki - ile zapłacimy za rozrywkę oraz ile wydamy w restauracjach i barach?
Na tej stronie poniżej znajdziesz aktualne zestawienie cen i kosztów w Chalkidice: ceny jedzenia, ceny w restauracjach, koszty życia i koszty rozrywki (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Waluta w Grecji: euro (EUR €). Za 10 złotych dostaniesz 2,29 euro. Za 100 złotych dostaniesz 22,9 euro. A w drugę stronę: Za 10 euro dostaniesz 43,7 złotego.


Biorąc pod uwagę różne ceny i koszty i uśredniając, można powiedzieć, że w Chalkidice jest podobnie co do kosztów w Polsce. Produkty żywnościowe i inne podstawowe produkty kosztują drożej niż u nas o 7.5%. A w przypadku wyjścia do restauracji koszt kolacji nie powinien specjalnie różnić się od tego, do czego przyzwyczylismy się w Polsce. Koszty życia i wydatki w Chalkidice są porównywalne do kosztów w Polsce. Gdy chcemy wykorzystać wolny czas na rozrywkę lub sport to musimy nastawić się na wydatki większe o 32%.

Noclegi: Półwysep Chalcydycki

Linki partnerskie

Sprawdź dostępność i ceny na termin swojego wyjazdu.

Zobacz noclegi bez wybierania dat · Booking.com
Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.

Czy w sklepach jest drogo w Chalkidice? Czy zapłacę dużo za zakupy spożywcze w Chalkidice? Na tej stronie znajdziesz aktualne zestawienie cen produktów spożywczych w Chalkidice, takich jak: jaja, cebula, wino, ziemniaki lub papierosy (Ostatnia aktualizacja: przedwczoraj)

Czy można tanio stołować się w restauracjach w Chalkidice? Jakie są ceny w niedrogich knajpach w Chalkidice? Ile będę musiał wydać dziennie, gdy będę jadł tylko w fastfoodach w Chalkidice? Czy jedzenie na mieście w Chalkidice jest droższe niż w Polsce?

Jeśli szukamy niedrogiego miejsca, aby zjeść, to w taniej restauracji powinniśmy zapłacić około 31 złotych. Z braku czasu i aby nie wydać za dużo pieniędzy można też wybrać się na fastfoody, koszt zestawu (kanapka, frytki i jakiś napój gazowany) to mniej więcej 30 złotych. A gdy możemy sobie pozwolić na wyjście do restauracji, to za posiłek składający się z trzech dań musimy nastawić się, że zapłacimy około 208 złotych. A jak mamy ochotę jeszcze na piwo, albo dwa, to trzeba doliczyć: 26 złotych (cena za 2 butelki). A jeśli wolimy colę, fantę, sprite czy podobny napój gazowany, to za małą butelkę trzeba wydać około 6,9 złotego.
Niżej znajdziesz pełne zestawienie z cenami w Chalkidice, m.in: jaja, cebula, wino, ziemniaki lub papierosy


W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyjazdem i niekoniecznie musi to być konkretny kraj to może koszty będą mniejsze niż w Chalkidice w którymś z pobliskich krajów? Sprawdź ceny w: Albanii, Macedonii, Bułgarii, Serbii i Bośni I Hercegowinie.

Wyjazdy z Wakacje.pl: Półwysep Chalcydycki

Linki partnerskie

Wybierz termin i porównaj oferty wyjazdów dla tego kierunku.

Sprawdź wyjazdy: Półwysep Chalcydycki Współpraca afiliacyjna z Wakacje.pl. Możemy otrzymać prowizję od rezerwacji dokonanej przez te linki.


Półwysep Chalcydycki - porównanie wybranych cen z cenami w Polsce:

cena opłaty 1,34 tys. zł (546 zł - 2,19 tys. zł)

opłaty

1,34 tys. zł (546 zł - 2,19 tys. zł)
29% więcej niż w Polsce

cena internet 125 zł (104 zł - 145 zł)

internet

125 zł (104 zł - 145 zł)
84% więcej niż w Polsce

cena spodnie jeansy 404 zł (87 zł - 525 zł)

spodnie jeansy

404 zł (87 zł - 525 zł)
26% więcej niż w Polsce

cena zarobki średnio 3,5 tys. zł

zarobki średnio

3,5 tys. zł
o połowę mniej niż w Polsce

cena chleb 4,5 zł (4,5 zł - 8 zł)

chleb

4,5 zł (4,5 zł - 8 zł)
12% mniej niż w Polsce

cena ser 50 zł (30 zł - 82 zł)

ser

50 zł (30 zł - 82 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena ryż 8,5 zł (5,7 zł - 19 zł)

ryż

8,5 zł (5,7 zł - 19 zł)
o połowę więcej niż w Polsce

cena pomidory 6,5 zł (6,5 zł - 8,7 zł)

pomidory

6,5 zł (6,5 zł - 8,7 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

cena banany 6,7 zł (6,7 zł - 8,9 zł)

banany

6,7 zł (6,7 zł - 8,9 zł)
3.1% więcej niż w Polsce

cena wino 17,5 zł (17,5 zł - 66 zł)

wino

17,5 zł (17,5 zł - 66 zł)
33% mniej niż w Polsce

cena tania restauracja 31 zł (31 zł - 74 zł)

tania restauracja

31 zł (31 zł - 74 zł)
24% mniej niż w Polsce

cena lepsza restauracja dla pary 208 zł (175 zł - 219 zł)

lepsza restauracja dla pary

208 zł (175 zł - 219 zł)
9.3% więcej niż w Polsce

cena lokalne piwo 13,1 zł (8,7 zł - 22 zł)

lokalne piwo

13,1 zł (8,7 zł - 22 zł)
13% mniej niż w Polsce

cena piwo z importu 15,3 zł (13,1 zł - 26 zł)

piwo z importu

15,3 zł (13,1 zł - 26 zł)
2% więcej niż w Polsce

cena kawa 15,9 zł (9,2 zł - 25 zł)

kawa

15,9 zł (9,2 zł - 25 zł)
12% więcej niż w Polsce

cena butelka wody 2,4 zł (2,4 zł - 9,6 zł)

butelka wody

2,4 zł (2,4 zł - 9,6 zł)
68% mniej niż w Polsce

cena mac burger king lub podobny bar 30 zł (27 zł - 44 zł)

mac burger king lub podobny bar

30 zł (27 zł - 44 zł)
13% mniej niż w Polsce

cena cola pepsi sprite mirinda 6,9 zł (4,7 zł - 11,8 zł)

cola pepsi sprite mirinda

6,9 zł (4,7 zł - 11,8 zł)
17% mniej niż w Polsce

ceny jedzenia w Chalkidice

  1. Mleko 1 litr 4,6 zł (1 €)
  2. Chleb pół kilo 4,5 zł (1 €)
  3. Jaja 12 sztuk 11,7 zł (2,7 €)
  4. Kilo sera 50 zł (11,4 €)
  5. Woda butelka półtora litra 0,61 zł (0,14 €)
  6. Butelka wina (średnia półka) 17,5 zł (4 €)
  7. Lokalne piwo (pół litra) 4,7 zł (1,1 €)
  8. Importowane piwo (mała butelka 0,3) 4,2 zł (0,97 €)
  9. Paczka papierosów (Marlboro) 21 zł (4,8 €)
  10. Piersi z kurczaka (bez skóry i bez kości) - (1kg) 37 zł (8,4 €)
  11. Jabłka (1kg) 5,6 zł (1,3 €)
  12. Pomarańcze (1kg) 4,2 zł (0,95 €)
  13. Ziemniaki (1kg) 3,9 zł (0,89 €)
  14. Sałata (1 główka) 4,3 zł (0,99 €)
  15. Kilo białego ryżu 8,5 zł (2 €)
  16. Pomidory (1kg) 6,5 zł (1,5 €)
  17. Banany (1kg) 6,7 zł (1,5 €)
  18. Cebula (1kg) 4,6 zł (1,1 €)
  19. Wołowina (1kg) (lub podobne czerwone mięso) 56 zł (12,7 €)

ceny w restauracjach w Chalkidice

  1. Posiłek w taniej restauracji 31 zł (7 €)
  2. 3-daniowy posiłek dla dwóch osób w średniej klasy restauracji 208 zł (48 €)
  3. McZestaw w McDonalds (lub w podobnym fastfood) 30 zł (6,9 €)
  4. Lokalne piwo beczkowe (pół litra) 13,1 zł (3 €)
  5. Importowane piwo (butelka 0.33 l) 15,3 zł (3,5 €)
  6. Coca-Cola/Pepsi (butelka 0.33 litra) 6,9 zł (1,6 €)
  7. Woda (0,33l butelka) 2,4 zł (0,55 €)
  8. Kawa cappuccino 15,9 zł (3,6 €)

koszty życia w Chalkidice

  1. 1 para butów do biegania Nike lub podobne 355 zł (81 €)
  2. 1 para męskich skórzanych butów 384 zł (88 €)
  3. Toyota Corolla 1,6l, 97kW Comfort (lub podobny nowy samochód) 115 tys. zł (26,3 tys. €)
  4. Benzyna (1 litr) 8,2 zł (1,9 €)
  5. Volkswagen Golf 1.4 90 KW (lub podobny nowy samochód) 129 tys. zł (29,5 tys. €)
  6. Opłaty (prąd, ogrzewanie, woda, śmieci) na mieszkanie 85m2 1,34 tys. zł (306 €)
  7. Zerówki i przedszkola prywatne, miesięcznie na 1 dziecko NaN zł (NaN €)
  8. Internet (60 Mbps lub więcej, nieograniczony limit danych, kabel/ADSL) 125 zł (29 €)
  9. Abonament komórkowy (miesięczny, połączenia + 10 GB+ danych) 45 zł (10,4 €)
  10. Cena za metr kwadratowy mieszkania w centrum miasta 11,9 tys. zł (2,72 tys. €)
  11. Międzynarodowa Szkoła podstawowa, corocznie dla 1 dziecka 27,2 tys. zł (6,23 tys. €)
  12. Cena za metr kwadratowy mieszkania poza centrum 7,57 tys. zł (1,73 tys. €)
  13. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) 3,5 tys. zł (801 €)
  14. Kredyt hipoteczny coroczne raty w procentach 4.1%
  15. Taxi rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie 17,5 zł (4 €)
  16. Taxi 1km (taryfa normalna) 4,4 zł (1 €)
  17. Taxi 1 godzina oczekiwania (taryfa normalna) 70 zł (15,9 €)
  18. 1 para jeansów (Levis 501 lub podobne) 404 zł (92 €)
  19. 1 sukienka na lato w sklepach sieciowych (Zara, H&M,...) 265 zł (61 €)

koszty rozrywki w Chalkidice

  1. Kino pojedynczy bilet 39 zł (9 €)

Koszty utrzymania w Grecji: ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania w Grecji z naszym kompleksowym przewodnikiem. Przedstawimy ceny za podróże, jedzenie na mieście, artykuły spożywcze i inne. Ponadto uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące cen i kosztów utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych cenach? Zobacz poniższe zestawienie:

kawa

15,9 zł (9,2 zł - 25 zł)
12% więcej niż w Polsce

chleb

4,5 zł (4,5 zł - 8 zł)
12% mniej niż w Polsce

pomidory

6,5 zł (6,5 zł - 8,7 zł)
o połowę mniej niż w Polsce

lepsza restauracja dla pary

208 zł (175 zł - 219 zł)
9,3% więcej niż w Polsce

banany

6,7 zł (6,7 zł - 8,9 zł)
3,1% więcej niż w Polsce

opłaty

1,34 tys. zł (546 zł - 2,19 tys. zł)
29% więcej niż w Polsce

Ceny w poszczególnych regionach w Grecji

Skąd pochodzą dane o cenach?

ceny-swiat.pl łączy dane o cenach i kosztach życia z HikersBay i Numbeo z cenami z oficjalnych stron sklepów i sieci gastronomicznych, m.in. McDonald's i IKEA, oraz ofertami z Glovo i Wolt.

Źródła zależą od kraju i kategorii. Ceny w lokalu i z dostawą mogą się różnić; znaczenie mają też wielkość porcji, wariant produktu i promocje.